Šport

Preteky historických motocyklov na mestskom okruhu

By 20. júla 2012No Comments

Preteky historických motocyklov – veteránov a oldtimerov sa 11. a 12. augusta uskutočnia v Novom Meste nad Váhom. 12. ročník Podjavorinského okruhu „O cenu Jána Horvátha“ je súčasťou seriálu majstrovstiev Európy historických motocyklov a sajdkár. Body môžu účastníci seriálu získať v sobotu počas tréningov aj v nedeľu v samotnej súťaži. Preteky historických motocyklov budú zážitkom aj pre divákov. Vidieť podobné stroje na mestskej trati je dnes totiž raritou.

 [youtube width=“522″ height=“316″]http://www.youtube.com/watch?v=CopfAbu2F-M[/youtube]

História týchto pretekov sa začala písať už v roku 1952. Odvtedy, kto chcel vidieť kompletnú motoristickú špičku Českolovenska, musel prísť do Nového Mesta nad Váhom. Na rôznych variantoch dráhy sa pretekalo až do roku 1981. Vtedy účastníci odmietli v silnom daždi súťažiť a odštartovali len kvôli divákom, ktorým zlé počasie nevadilo. Tradíciu Podjavorinského okruhu obnovili až po dvoch dekádach a dnes je stále populárnejšia.

Súčasný okruh meria 2150 metrov, prechádza ulicami mesta podobne ako na v 50. rokoch. Každoročne sa ho zúčastní asi 200 pretekárov a stále obľúbenejšie sú aj sajdkáry.

-inf-

About

Redakcia:
Martin Palkovič – zodpovedný redaktor
redakcia@pnky.sk

Inzercia:
inzercia@pnky.sk
Cenník inzercie

Vydavateľ:
HPA, s.r.o .
Bodona 768/48
92101 Piešťany
Slovenská republika
IČO: 47 465 972