Connect with us

Novinky

Pretekári z ŠK KAJAK Moravany nad Váhom predviedli na regate vynikajúce výkony

Published

on

Piešťany boli od piatka 26. do nedele  28. mája dejiskom tradičnej Medzinárodnej regaty v rýchlostnej kanoistike, ktorá si píše už svoj 31. ročník. Už desaťročia si drží svoju vysokú, svetovú úroveň a aj tento rok sa tu konali veľmi kvalitné preteky. Prihlásených bolo okolo 400 pretekárov zo 17 krajín sveta, čím sa preteky zaradili medzi najväčšie juniorské regaty, alebo regaty vôbec, na svete. A to nielen počtom, ale aj silou zúčastnených krajín, medzi ktorými nechýbali kanoistické veľmoci Nemecko , Maďarsko, Poľsko, Česká Republika a samozrejme, nemôžeme zabudnúť na slovenských pretekárov, ktorých štartovali štyri desiatky. Pretekalo sa tri dni na 1000m, 500m a 200m trati.

Slovákom sa tento rok podarilo priniesť si z regaty až 3 zlaté medaile v singlových disciplínach a o dve z nich sa zaslúžili práve moravianski kanoisti z ŠK KAJAK Lukáš a Lucia Valoví. Zaslúžené víťazstvo si priniesol Lukáš Valo v C1 na 200m. Na 500m trati získal krásne 2.miesto a na 1000m to bolo vynikajúce 4.miesto. Lucia Valová suverénne zvíťazila v C1 500m, na 1000m trati skončila v C1 štvrtá a na 200m dopádlovala na 5.mieste. V C4 získala spolu s Martinou Havrilovou, Sandrou Tinkovou a Viktóriou Ikréniovou striebro. V C2 na 200m, 500m a 1000m vypádlovala spolu s Viktóriou Ikreniovou zakaždým 4.miesto.

„Tohtoročná regata bola pripravená tradične na veľmi vysokej úrovni a veľké poďakovanie patrí hlavne piešťanským organizátorom. Ja by som sa však chcel poďakovať obom trénerom Lukáša a Lucie – Jurajovi Homolovi za jeho dlhoročnú a systematickú prácu s nimi. Jeho obetavý a profesionálny prístup nám môžu mnohí závidieť. Taktiež obrovská vďaka patrí aj trénerovi VŠC Dukla Banská Bystrica Mariánovi Ostrčilovi, s ktorým obaja začali spolupracovať v príprave a denne dochádzali na tréningy do Trenčína, aby sa hlavne zdokonalili v technike. Výsledky sú spojením profesionálnej práce oboch trénerov a taktiež poctivým prístupom k tréningom oboch pretekárov. Takisto poďakovanie si zaslúži aj fyzioterapeutka Miška Minárová, ktorá v nedeľu bez váhania prišla pomôcť Lukášovi, ktorý mal po sobotňajšom preteku problémy s ramenom. Urobila skvelú prácu, pretože sa mu práve v nedeľu podarilo pretek vyhrať.

Ďakujem aj našim fanúšikom, ktorých prišlo aj vďaka domácemu prostrediu veľmi veľa. Boli to pre nás nádherné preteky, ktoré sme si naplno užili a tešíme sa, že pretekári z ŠK KAJAK Moravany nad Váhom sa takto zaradili medzi tých najrýchlejších vo svojich kategóriach aj v medzinárodnej konkurencii. Obom pretekárom budeme držať palce o týždeň na kanáli Zemník, kde sa zúčastnia kvalifikačných pretekov na pre nich najvýznamnejšie preteky v tejto sezóne Majstrovstvá Európy juniorov v Belehrade a Európsky olympijský festival mládeže v Gyori. Bude to veľmi náročné, lebo postup získa len jeden pretekár v danej kategórii. Sme síce malý klub, ale svoju prácu sa snažíme robiť poctivo a hlavne so srdcom. Veríme, že sa to odzrkadlí nielen na výkonoch pretekárov, ale aj na atmosfére v klube,“ vyjadril sa Igor Valo, predseda ŠK KAJAK Moravany nad Váhom.

Advertisement
Hello GPT

[ngg_images source=“galleries“ container_ids=“3572″ display_type=“photocrati-nextgen_basic_thumbnails“ override_thumbnail_settings=“0″ thumbnail_width=“180″ thumbnail_height=“120″ thumbnail_crop=“1″ images_per_page=“0″ number_of_columns=“0″ ajax_pagination=“0″ show_all_in_lightbox=“0″ use_imagebrowser_effect=“0″ show_slideshow_link=“0″ slideshow_link_text=“[Show as slideshow]“ order_by=“pid“ order_direction=“ASC“ returns=“included“ maximum_entity_count=“1500″]ŠK KAJAK

Advertisement
Hello GPT
Pokračovať v čítaní
Advertisement Hello GPT

Populárne články