Connect with us

Novinky

Pretekári z ŠK KAJAK Moravany nad Váhom predviedli na regate vynikajúce výkony

Published

on

Piešťany boli od piatka 26. do nedele  28. mája dejiskom tradičnej Medzinárodnej regaty v rýchlostnej kanoistike, ktorá si píše už svoj 31. ročník. Už desaťročia si drží svoju vysokú, svetovú úroveň a aj tento rok sa tu konali veľmi kvalitné preteky. Prihlásených bolo okolo 400 pretekárov zo 17 krajín sveta, čím sa preteky zaradili medzi najväčšie juniorské regaty, alebo regaty vôbec, na svete. A to nielen počtom, ale aj silou zúčastnených krajín, medzi ktorými nechýbali kanoistické veľmoci Nemecko , Maďarsko, Poľsko, Česká Republika a samozrejme, nemôžeme zabudnúť na slovenských pretekárov, ktorých štartovali štyri desiatky. Pretekalo sa tri dni na 1000m, 500m a 200m trati.

Slovákom sa tento rok podarilo priniesť si z regaty až 3 zlaté medaile v singlových disciplínach a o dve z nich sa zaslúžili práve moravianski kanoisti z ŠK KAJAK Lukáš a Lucia Valoví. Zaslúžené víťazstvo si priniesol Lukáš Valo v C1 na 200m. Na 500m trati získal krásne 2.miesto a na 1000m to bolo vynikajúce 4.miesto. Lucia Valová suverénne zvíťazila v C1 500m, na 1000m trati skončila v C1 štvrtá a na 200m dopádlovala na 5.mieste. V C4 získala spolu s Martinou Havrilovou, Sandrou Tinkovou a Viktóriou Ikréniovou striebro. V C2 na 200m, 500m a 1000m vypádlovala spolu s Viktóriou Ikreniovou zakaždým 4.miesto.

„Tohtoročná regata bola pripravená tradične na veľmi vysokej úrovni a veľké poďakovanie patrí hlavne piešťanským organizátorom. Ja by som sa však chcel poďakovať obom trénerom Lukáša a Lucie – Jurajovi Homolovi za jeho dlhoročnú a systematickú prácu s nimi. Jeho obetavý a profesionálny prístup nám môžu mnohí závidieť. Taktiež obrovská vďaka patrí aj trénerovi VŠC Dukla Banská Bystrica Mariánovi Ostrčilovi, s ktorým obaja začali spolupracovať v príprave a denne dochádzali na tréningy do Trenčína, aby sa hlavne zdokonalili v technike. Výsledky sú spojením profesionálnej práce oboch trénerov a taktiež poctivým prístupom k tréningom oboch pretekárov. Takisto poďakovanie si zaslúži aj fyzioterapeutka Miška Minárová, ktorá v nedeľu bez váhania prišla pomôcť Lukášovi, ktorý mal po sobotňajšom preteku problémy s ramenom. Urobila skvelú prácu, pretože sa mu práve v nedeľu podarilo pretek vyhrať.

Ďakujem aj našim fanúšikom, ktorých prišlo aj vďaka domácemu prostrediu veľmi veľa. Boli to pre nás nádherné preteky, ktoré sme si naplno užili a tešíme sa, že pretekári z ŠK KAJAK Moravany nad Váhom sa takto zaradili medzi tých najrýchlejších vo svojich kategóriach aj v medzinárodnej konkurencii. Obom pretekárom budeme držať palce o týždeň na kanáli Zemník, kde sa zúčastnia kvalifikačných pretekov na pre nich najvýznamnejšie preteky v tejto sezóne Majstrovstvá Európy juniorov v Belehrade a Európsky olympijský festival mládeže v Gyori. Bude to veľmi náročné, lebo postup získa len jeden pretekár v danej kategórii. Sme síce malý klub, ale svoju prácu sa snažíme robiť poctivo a hlavne so srdcom. Veríme, že sa to odzrkadlí nielen na výkonoch pretekárov, ale aj na atmosfére v klube,“ vyjadril sa Igor Valo, predseda ŠK KAJAK Moravany nad Váhom.

[ngg_images source=“galleries“ container_ids=“3572″ display_type=“photocrati-nextgen_basic_thumbnails“ override_thumbnail_settings=“0″ thumbnail_width=“180″ thumbnail_height=“120″ thumbnail_crop=“1″ images_per_page=“0″ number_of_columns=“0″ ajax_pagination=“0″ show_all_in_lightbox=“0″ use_imagebrowser_effect=“0″ show_slideshow_link=“0″ slideshow_link_text=“[Show as slideshow]“ order_by=“pid“ order_direction=“ASC“ returns=“included“ maximum_entity_count=“1500″]ŠK KAJAK

Aktuality

COVID automat: Okres Piešťany bude bordový. Čo to znamená?

Published

on

By

Epidemiologická situácia v piešťanskom regióne sa počas uplynulých dní zlepšila. Po piatich týždňoch v čiernej farbe bude od pondelka 22. marca zaradený medzi bordové okresy, ktoré sa riadia III. stupňom varovania. Výraznejšie uvoľnenie to však neznamená.

Mapu Slovenska s rozdelením okresov podľa pandemickej situácie platným od pondelka 22. marca zverejnilo ministerstvo zdravotníctva. Čiernych bude 20 okresov, medzi nimi aj Myjava a Nové Mesto nad Váhom. Trnava a Piešťany dostanú bordovú farbu, Hlohovec je v III. stupni varovania už tento týždeň.

Znamená to možnosť otvorenia materských škôl a prvého stupňa základných škôl. To však záleží na odporúčaní regionálneho hygienika. Napríklad v Hlohovci na aktuálny týždeň Regionálny úrad verejného zdravotníctva v Trnave neodporučil otvoriť školy v plnom rozsahu. Prezenčná výučba tam od pondelka (15. marca) začala iba pre štvrtinu žiakov základných škôl a tretinu škôlkárov. Išlo o deti zamestnancov pracujúcich v kritickej infraštruktúre a zamestnancov s nevyhnutným prezenčným výkonom práce – teda tých rodičov, ktorí nemôžu pracovať z domu. „Rovnako sa prezenčná forma výučby týka aj žiakov, ktorým podmienky neumožňujú prístup k dištančnému vzdelávaniu,“ informovalo mesto Hlohovec. V akom rozsahu sa od 22. marca otvoria školy v okrese Piešťany zatiaľ nevieme. Bude to záležať aj na zriaďovateľoch, ktorými sú mestá, obce a cirkev.

Na pohyb v prírode v rámci svojho okresu obyvatelia bordových regiónov nepotrebujú test. Cesty medzi okresmi za účelom pobytu v prírode však ešte nie sú povolené. Vyplýva to z uznesenia vlády, ktoré je platné od 3. marca nad rámec pravidiel COVID automatu. Vláda týmto uznesením zrušila výnimku na vychádzky do prírody mimo okres.

Pre ľudí, ktorí sa doteraz museli každých sedem dní testovať kvôli práci, sa nič nemení. Testy sú v III. stupni varovania aj naďalej platné iba týždeň. Toto opatrenie sa podľa COVID automatu uvoľňuje až v II. stupni varovania, v ktorom testy platia 14 dní. V I. stupni je to 21 dní.

Text: Martin Palkovič Grafika: Ministerstvo zdravotníctva SR

Continue Reading

Aktuality

Ako sa skontaktovať so svojim lekárom?

Published

on

By

Väčšina ambulantných lekárov ordinuje, konzultácie poskytujú aj prostredníctvom telefonických rozhovorov a e-mailových správ.

Úloha ambulantných lekárov a zdravotných sestier v systéme poskytovania zdravotnej starostlivosti je nezastupiteľná. Už vyše roka sa s plným nasadením starajú o svojich pacientov v podmienkach pandémie ochorenia Covid-19. To znamená, že konzultácie poskytujú aj prostredníctvom telefonických rozhovorov alebo cez e-maily. Preto sú, špeciálne tí zo všeobecných ambulancií, v súčasnosti veľmi vyťažení a môže sa stať, že nezareagujú ihneď, pretože telefonujú s iným pacientom. Pre zvýšenie dostupnosti sme ambulanciám s väčším počtom pacientov sme odporučili zriadiť o jednu telefónnu linku viac.

V prípade, že sa ani opakovane nedovoláte alebo nedostanete spätnú väzbu v primeranom čase, môžete sa obrátiť na Odbor zdravotníctva Úradu Trnavského samosprávneho kraja na 0335 559 491 alebo dostupnostlekara@trnava-vuc.sk.

Zdroj a foto: TS TTSK

Continue Reading

Aktuality

Nákup pre ľudí v núdzi môžete spraviť aj tento týždeň

Published

on

By

Trvanlivé potraviny a drogéria už pomohli desiatkam rodín z Piešťan a blízkeho okolia. Ak chcete prispieť, môžete nákup priniesť do vznikajúceho kultúrno-kreatívneho centra Arta. Rozdelenie nákupov zabezpečuje Centrum pomoci človeku Piešťany.

Rok trvajúca pandémia koronavírusu zapríčinila, že mnohí ľudia si po uhradení nákladov na bývanie nemôžu dovoliť nakupovať ani bežné veci. Od začiatku marca im pomáhajú dobrovoľníci, ktorí v centre Arta na Kollárovej ulici vytvorili priestor, kam Piešťanci nosia trvanlivé potraviny a drogériu. Ľuďom, ktorí prišli o prácu alebo im zomrel niekto blízky, čo zhoršilo ich finančnú situáciu, rozdeľuje tieto nákupy Centrum pomoci človeku Piešťany.

Vďaka desiatkam dobrovoľných príspevkov sa podarilo iba počas uplynulého týždňa pomôcť tridsiatim rodinám. Zbierka preto pokračuje aj tento týždeň. Záujemcovia môžu priniesť nákupy do Arty v stredu a v piatok od 16.00 do 18.00 h.


Potraviny: trvanlivé mlieko, detská krupica, cereálie, vločky, musli, cukor, cestoviny, slížiky, múka, ryža, sáčkové polievky, čaj, strukoviny (šošovica, fazuľa, hrach), konzervy (paštéty, rybičky), zemiaky, jablká, kečup, horčica, kakao, müsli, korenie, rasca, majorán, piškóty, keksíky, sladkosti

Drogéria: sprchový šampón, mydlo, pasta, kefky (aj detské), detské plienky (veľkosť 1-4), papierové vreckovky, toaletný papier.

Čističe: jar, prach na pranie, čistič na podlahy, wc čistič


Tento týždeň sme opäť preberali vaše “malé nákupy”. Cez víkend ich odovzdáme Centru pomoci človeku 🙌🏼 a…

Posted by Arta on Friday, March 12, 2021

 

Text: Martin Palkovič

Continue Reading

Reklama

Populárne články