Connect with us

Novinky

Pretekári Kajak & Kanoe Piešťany získali na domácej vode desať zlatých medailí

Published

on

Na piešťanskej Sĺňave sa počas víkendu 19. – 20. augusta 2017 uskutočnili tradičné preteky v rýchlostnej kanoistike Pohár SNP, posledné bodované v tejto sezóne v rámci Slovenského pohára. Krásne výsledky sú odmenou za celoročnú tréningovú prípravu a chuť mladých športovcov merať si svoje sily a vyhrávať.

Medzi mužmi bol najlepší v K1 na 500 i 1000 m Piešťanec Matej Michálek  štartujúci za ŠCP Bratislava.

Piešťanská najsilnejšie zastúpená kategória chlapci 14 ročný K1 500 a 1000 m, tak ako počas celej sezóny „vymietli „ všetky tri medailové miesta Daniel Rybanský 2 x zlato, Samuel Podhradský 2 x striebro, Matej Današ 2 x bronz a 2 x striebro z K2. Dvojkajak Rybanský – Podhradský s prehľadom vyhrali aj kategóriu K2 500 aj 1000 m.

Kanoistka Silvia Moračíková (15r) získala zlato v C1 Kadetky na 500 aj 1000 m, rovnako ako kajakárky Timea Henry (15r) a Nicol Šútovská (15r) a zaradila sa medzi  Olympijské nádeje. Dve prvenstvá vybojovala v C1 Dievčatá 13  na 500 aj 1000 m Tamara Balážová.

Ďalšie pódiové umiestnenia:

Striebro: K2 Kadetky 1000 HENRY Timea (15) a ŠUTOVSKÁ Nicol (15)
Striebro: C1 Dievčatá 13 1000 LEHUTOVÁ Alexandra (13)

Striebro: K1 Dievčatá 12 ŠVECOVÁ Romana (12)

Striebro: C1 Chlapci 14 500 SZOBOLOVSZKY Michal (14) na 1000 m Bronz
Striebro: K1 Dievčatá 13 500 TRAKALOVÁ Tatiana (13) na 1000 Bronz
Bronz: K1 Chlapci 12 CHALÁS Martin (12)
2x Bronz: C1 Juniori 500, 1000 POLAKOVIČ Michal (18)
2x Bronz:  C1 Muži 500 , 1000 LENICKÝ Michal (20)

Najkrajším a najmilším pretekom býva KRPEC CUP, v ktorom sa odvážne pustia na vodu tie najmenšie deti. Aj tu sme mali víťaza. Stal sa ním  Matej Jurčo.

K záveru pretekov patrí už tradične  štart v kategórií K2 MIX, kde si s obrovskou radosťou sadnú do kajakov také kombinácie pretekárov, ktoré sa na vode nikdy nestretnú napríklad sestra s bratom, otec s dcérou, veterán s nováčikom a kanoista s kajakárkou.
Za prípravu vydareného podujatia ďakujeme klubu Kajak & Kanoe Piešťany, trénerom, dobrovoľníkom za pomoc a divákom za účasť.

-rt- Foto: FB Kanoe & Kajak Piešťany

Continue Reading

Aktuality

COVID automat: Okres Piešťany bude bordový. Čo to znamená?

Published

on

By

Epidemiologická situácia v piešťanskom regióne sa počas uplynulých dní zlepšila. Po piatich týždňoch v čiernej farbe bude od pondelka 22. marca zaradený medzi bordové okresy, ktoré sa riadia III. stupňom varovania. Výraznejšie uvoľnenie to však neznamená.

Mapu Slovenska s rozdelením okresov podľa pandemickej situácie platným od pondelka 22. marca zverejnilo ministerstvo zdravotníctva. Čiernych bude 20 okresov, medzi nimi aj Myjava a Nové Mesto nad Váhom. Trnava a Piešťany dostanú bordovú farbu, Hlohovec je v III. stupni varovania už tento týždeň.

Znamená to možnosť otvorenia materských škôl a prvého stupňa základných škôl. To však záleží na odporúčaní regionálneho hygienika. Napríklad v Hlohovci na aktuálny týždeň Regionálny úrad verejného zdravotníctva v Trnave neodporučil otvoriť školy v plnom rozsahu. Prezenčná výučba tam od pondelka (15. marca) začala iba pre štvrtinu žiakov základných škôl a tretinu škôlkárov. Išlo o deti zamestnancov pracujúcich v kritickej infraštruktúre a zamestnancov s nevyhnutným prezenčným výkonom práce – teda tých rodičov, ktorí nemôžu pracovať z domu. „Rovnako sa prezenčná forma výučby týka aj žiakov, ktorým podmienky neumožňujú prístup k dištančnému vzdelávaniu,“ informovalo mesto Hlohovec. V akom rozsahu sa od 22. marca otvoria školy v okrese Piešťany zatiaľ nevieme. Bude to záležať aj na zriaďovateľoch, ktorými sú mestá, obce a cirkev.

Na pohyb v prírode v rámci svojho okresu obyvatelia bordových regiónov nepotrebujú test. Cesty medzi okresmi za účelom pobytu v prírode však ešte nie sú povolené. Vyplýva to z uznesenia vlády, ktoré je platné od 3. marca nad rámec pravidiel COVID automatu. Vláda týmto uznesením zrušila výnimku na vychádzky do prírody mimo okres.

Pre ľudí, ktorí sa doteraz museli každých sedem dní testovať kvôli práci, sa nič nemení. Testy sú v III. stupni varovania aj naďalej platné iba týždeň. Toto opatrenie sa podľa COVID automatu uvoľňuje až v II. stupni varovania, v ktorom testy platia 14 dní. V I. stupni je to 21 dní.

Text: Martin Palkovič Grafika: Ministerstvo zdravotníctva SR

Continue Reading

Aktuality

Ako sa skontaktovať so svojim lekárom?

Published

on

By

Väčšina ambulantných lekárov ordinuje, konzultácie poskytujú aj prostredníctvom telefonických rozhovorov a e-mailových správ.

Úloha ambulantných lekárov a zdravotných sestier v systéme poskytovania zdravotnej starostlivosti je nezastupiteľná. Už vyše roka sa s plným nasadením starajú o svojich pacientov v podmienkach pandémie ochorenia Covid-19. To znamená, že konzultácie poskytujú aj prostredníctvom telefonických rozhovorov alebo cez e-maily. Preto sú, špeciálne tí zo všeobecných ambulancií, v súčasnosti veľmi vyťažení a môže sa stať, že nezareagujú ihneď, pretože telefonujú s iným pacientom. Pre zvýšenie dostupnosti sme ambulanciám s väčším počtom pacientov sme odporučili zriadiť o jednu telefónnu linku viac.

V prípade, že sa ani opakovane nedovoláte alebo nedostanete spätnú väzbu v primeranom čase, môžete sa obrátiť na Odbor zdravotníctva Úradu Trnavského samosprávneho kraja na 0335 559 491 alebo dostupnostlekara@trnava-vuc.sk.

Zdroj a foto: TS TTSK

Continue Reading

Aktuality

Nákup pre ľudí v núdzi môžete spraviť aj tento týždeň

Published

on

By

Trvanlivé potraviny a drogéria už pomohli desiatkam rodín z Piešťan a blízkeho okolia. Ak chcete prispieť, môžete nákup priniesť do vznikajúceho kultúrno-kreatívneho centra Arta. Rozdelenie nákupov zabezpečuje Centrum pomoci človeku Piešťany.

Rok trvajúca pandémia koronavírusu zapríčinila, že mnohí ľudia si po uhradení nákladov na bývanie nemôžu dovoliť nakupovať ani bežné veci. Od začiatku marca im pomáhajú dobrovoľníci, ktorí v centre Arta na Kollárovej ulici vytvorili priestor, kam Piešťanci nosia trvanlivé potraviny a drogériu. Ľuďom, ktorí prišli o prácu alebo im zomrel niekto blízky, čo zhoršilo ich finančnú situáciu, rozdeľuje tieto nákupy Centrum pomoci človeku Piešťany.

Vďaka desiatkam dobrovoľných príspevkov sa podarilo iba počas uplynulého týždňa pomôcť tridsiatim rodinám. Zbierka preto pokračuje aj tento týždeň. Záujemcovia môžu priniesť nákupy do Arty v stredu a v piatok od 16.00 do 18.00 h.


Potraviny: trvanlivé mlieko, detská krupica, cereálie, vločky, musli, cukor, cestoviny, slížiky, múka, ryža, sáčkové polievky, čaj, strukoviny (šošovica, fazuľa, hrach), konzervy (paštéty, rybičky), zemiaky, jablká, kečup, horčica, kakao, müsli, korenie, rasca, majorán, piškóty, keksíky, sladkosti

Drogéria: sprchový šampón, mydlo, pasta, kefky (aj detské), detské plienky (veľkosť 1-4), papierové vreckovky, toaletný papier.

Čističe: jar, prach na pranie, čistič na podlahy, wc čistič


Tento týždeň sme opäť preberali vaše “malé nákupy”. Cez víkend ich odovzdáme Centru pomoci človeku 🙌🏼 a…

Posted by Arta on Friday, March 12, 2021

 

Text: Martin Palkovič

Continue Reading

Reklama

Populárne články