ŠportVaše PNky

Pozvánka na Beh okolo Marhátu 2013

By 9. augusta 2013No Comments

Horúce leto sa dostáva do svojej druhej polovice a to je čas, kedy sa na Výtokoch stretávajú bežci a turisti z Piešťan, ale aj vzdialenejšieho okolia. August sa stal mesiacom, kedy sa tu konajú bežecké preteky v lese okolo Marhátu, ktoré sú tento rok 2. kolom Piešťanského pohára 2013.

[singlepic id=45643 w=520 h=340 float=center]
5. ročník Behu okolo Marhátu sa uskutoční v nedeľu 18. augusta so začiatkom prezentácie o 9 hodine a štartom prvej kategórie – Nordic walking – alebo po našom „turisti“ o 10.00 h. Na svoje si samozrejme ako každý rok prídu aj deti od tých menších – predškolákov, ktorí budú mať možnosť zmerať si sily v behu na výtockom ihrisku, cez tých starších (do 10 rokov), ktorí pobežia už do doliny 800 metrov až po 15-ročných, čo sa prebehnú 1 kilometer hore a potom späť do cieľa na parkovisku.
Štart hlavnej kategórie na 11,5 km ako aj juniorskej a veteránskej kategórie na 5 km s výbehom na sedlo Gajda je naplánovaný na 11 hodinu. Potom už budeme čakať na víťazov, ktorých na záver odmeníme cenami a budeme mať možnosť občerstviť sa tradičnými chlebíkmi a nápojmi.
Tohtoročný „Marhát“ je opäť súčasťou Malokarpatského pohára v horskom behu organizovaného Peťom Dolákom ako aj Trnavskej župnej bežeckej ligy Luboša Ferenca, preto tu bude možnosť stretnúť ako horských bežcov, tak aj rovinárov od Trnavy.
Veríme, že aj tento rok sa zídu na Výtokoch kvalitní bežci ako aj rekreační bežci, ktorí si prídu vychutnať letnú prírodu a stráviť nedeľné dopoludnie športom.
Bližšie informácie a možnosť sa online prihlásiť sú na beh.yw.sk alebo jozef.drahovsky@seznam.cz alebo 0904 975 140.

Tešia sa na Vás členovia ŠBR Piešťany.

Text: Jozef Drahovský Foto: Tomáš Hudcovič

About

Redakcia:
Martin Palkovič – zodpovedný redaktor
redakcia@pnky.sk

Inzercia:
inzercia@pnky.sk
Cenník inzercie

Vydavateľ:
HPA, s.r.o .
Bodona 768/48
92101 Piešťany
Slovenská republika
IČO: 47 465 972