Na kúpalisku Vadaš v Štúrove sa v sobotu 21. septembra konalo Finále Slovenského pohára v diaľkovom plávaní, ktoré bolo siedmym podujatím konaným počas sezóny diaľkového plávania v tomto roku. Zúčastnili sa ho plavci z 13 slovenských klubov v celkovom počte 59 pretekárov. Športový plavecký klub Kúpele Piešťany reprezentovalo týchto 13 pretekárov. Marko Šprlák – Zmora, Michaela Mosná, Oliver Švec, Patrik Tapušík, Mário Stanček, Natália Ertlová, Katarína Lopatková, Jakub Jánsky, Viktoria Rössler, Filip Lányi, Olívia Ana Šprláková – Zmorová, Michal Škodný a Gabriel Ilončiak.

Zľava Škodný, Lányi , Ilončiak vpredu zľava Chromiaková, Šprláková-Zmorová, Švec, Tapušík

Všetci podali bojovné výkony a spolu si domov odniesli sedem medailových umiestnení, čím sa zaradili na druhé miesto spomedzi klubov v siedmom kole pohára. Najúspešnejší boli Šprláková-Zmorová a Lányi, ktorí zaplávali najrýchlejšie časy podujatia na 5 km medzi ženami resp. mužmi a s prehľadom vyhrali svoje kategórie. Na strieborných pozíciách sa vo svojich kategóriách umiestnili Švec, Šprlák–Zmora a Škodný. Na bronzové stupienky sa postavili Tapušík a Ilončiak.

Celkovo sa do súperenia v Slovenskom pohári diaľkového plávania počas roka zapojilo 117 chlapcov a 89 dievčat. Dve podujatia sa konali v bazénoch a päť na otvorenej vode. Niektorí naši pretekári plávali 3 km (10 – 11 roční), alebo 5 km (12 roční a starší) na pretekoch prvý raz, no napriek tomu sa so svojimi výkonmi smelo popasovali, za čo im patrí športové uznanie. Prajeme im do budúcnosti veľa športových úspechov. Veríme, že skúsenosti z diaľkového plávania sa priaznivo odzrkadlia na ich výkonoch v zimnej sezóne bazénového plávania.

Radoslav Suchánek Foto: D. Moravcová
 

About PNky.sk

Redakcia:
Martin Palkovič – zodpovedný redaktor
redakcia@pnky.sk

Inzercia:
inzercia@pnky.sk
Cenník inzercie

Vydavateľ:
HPA, s.r.o .
Bodona 768/48
92101 Piešťany
Slovenská republika
IČO: 47 465 972