Sára Niepelová zahájila reprezentačnú sezónu na Svetovom pohári v Budapešti. Uplynulý víkend 4.- 6. októbra úspešne reprezentovala Slovensko v troch disciplínach. Na dlhých tratiach v Leviciach sa predstavili aj ďalší plavci ŠPK Kúpele Piešťany.

Síra na 400 m polohové preteky  skončila na 20. mieste časom 4:52,00, pričom  časom splnila účastnícky limit na decembrové majstrovstvá sveta v Číne. V disciplíne 800 m voľný spôsob zaplávala osobný rekord 9:00,09 a skončila na 13. mieste. V disciplíne 200m motýlik časom 2:16,59 sa umiestnila na 21. priečke. 

V sobotu 6. októbra  sa v Leviciach na mestskom bazéne uskutočnilo Superfinále Slovenského Pohára v diaľkovom plávaní – Pohár primátora mesta Levice. Z plavcov Kúpeľov Piešťany bojovali na 5 km trati Michal Škodný, Oliver Švec, Patrik Tapušík a Olívia Ana Šprláková-Zmorová. Olívia Ana vyhrala svoju kategóriu starších žiačok A na sobotnom superfinále a aj v celkovom hodnotení žiačok po piatich kolách pohára. Zaplávala veľmi kvalitný čas 1:03:32,10 .

Patrik Tapušík si po piatich kolách Slovenského pohára v kategórii starších žiakov vyplával krásne tretie miesto.  Tešíme sa zo všetkých úspešných výsledkov našich diaľkových plavcov, ktorí vo všetkých štartoch zaplávali svoje najlepšie osobné výkony.

Radoslav Suchánek Foto:SPF

About PNky.sk

Redakcia:
Martin Palkovič – zodpovedný redaktor
redakcia@pnky.sk

Inzercia:
inzercia@pnky.sk
Cenník inzercie

Vydavateľ:
HPA, s.r.o .
Bodona 768/48
92101 Piešťany
Slovenská republika
IČO: 47 465 972