Na bratislavských Pasienkoch sa v sobotu 5. marca  uskutočnili Majstrovstvá Slovenska v diaľkovom plávaní v 50 metrovom bazéne. Športový plavecký klub Kúpele Piešťany reprezentovali na tomto podujatí traja plavci v kategórii seniorov na 5000 metrov. Sára Niepelová sa stala víťazkou majstrovstiev medzi ženami, keď pred druhou Balážikovou z Bratislavy doplávala s 39 sekundovým predstihom. Na treťom mieste sa umiestnila tiež naša vytrvalkyňa Lenka Paulíková. Tretí plavec Jakub Horský skončil medzi mužmi na šiestom mieste. Sára Niepelová zaplávala „bazénový limit“ na majstrovstvá Európy juniorov na otvorenej vode.

Predošlý víkend 27. a 28. februára sa pretekári Kúpeľov zúčastnili na medzinárodných plaveckých pretekoch Veľkej cene Trnavy. Našim sa aj v Trnave darilo a zaplávali si množstvo najlepších osobných výkonov. VC Trnavy tradične patrí medzi najväčšie medzinárodné mítingy na Slovensku s kvalitnou konkurenciou. Na pretekoch plávalo, pri účasti slovenskej špičky, okolo 450 plavcov zo 42 klubov Česka, Maďarska, Luxemburska a Poľska. Najúspešnejšou bola aj v Trnave Sára Niepelová, ktorej sa podarilo vybojovať v novom osobnom rekorde tretie miesto na 400 m voľný spôsob. Medzi staršími žiakmi sa tiež podarilo vyplávať bronzovú medailu Filipovi Lányimu v disciplíne 100 m znak, tiež v najlepšom osobnom výkone.

Medzi mladšími žiakmi bol najúspešnejší Timotej Kondrc s dvomi bronzovými stupienkami na 100 m motýlik a 100 m znak. Tretie miesto vybojovala pre naše farby na 100 m prsia aj Dominika Šišková. Vstup do jarnej sezóny po zimnej príprave sa nám vydaril k spokojnosti.

-TS Radoslav Suchánek-

About PNky.sk

Redakcia:
Martin Palkovič – zodpovedný redaktor
redakcia@pnky.sk

Inzercia:
inzercia@pnky.sk
Cenník inzercie

Vydavateľ:
HPA, s.r.o .
Bodona 768/48
92101 Piešťany
Slovenská republika
IČO: 47 465 972