Connect with us

Novinky

Plávanie: Plavci ŠKP Kúpele Piešťany vyplávali počas víkendu 46 medailí

Published

on

V Nových Zámkoch sa počas víkendu 22. a 23. októbra konali medzinárodné plavecké preteky „O Pohár Delfína“. Na týchto pretekoch sa zúčastnili aj plavci Kúpeľov Piešťany, ktorý vybojovali dohromady až 46 medailových umiestnení. Preteky boli príjemných spestrením počas prípravy na Zimné majstrovstvá Slovenskej republiky.

V kategórii 12-ročných získala Dominika Šišková zlato na 50 metrov prsia a 100 metrov voľný spôsob, striebro na 100 metrov a 200 metrov polohové preteky a bronz na 50 metrov voľný spôsob a 100 metrov prsia. Katarína Černeková sa postavila na najvyšší stupeň v disciplíne 200 metrov voľný spôsob a štyrikrát stála na 3. mieste v disciplíne 100 metrov a 400 metrov voľný spôsob a 100 metrov a 200 metrov znak. Martin Martinkovič prispel k medailovej zbierke striebrom v disciplínach 50 metrov a 100 metrov prsia a bronzom na 100 metrov a 200 metrov polohové preteky.

Medzi 11-ročnými žiačkami si Rebeka Buková vyplávala zlato na 50 metrov a 100 metrov znak, striebro na 50 metrov motýlik, 100 a 200 metrov polohové preteky a bronz na 400 metrov voľný spôsob. V tej istej kategórii si Olívia Ana Šprláková-Zmorová vyplávala 1. miesto na 50 metrov a 400 metrov voľný spôsob, 2. miesto na 100 metrov znak, 100 metrov a 200 metrov voľný spôsob. Romana Švecová obsadila 2. miesto na 100 metrov prsia a 3. miesto na 100 metrov voľný spôsob. Medzi žiakmi získal Jakub Jánsky striebro na 100 metrov a 200 metrov polohové preteky a bronz na 200 metrov a 400 metrov voľný spôsob.

Našimi najmladšími účastníkmi boli 10-roční žiaci a žiačky. Najviac sa darilo Lee Držíkovej, ktorá si vybojovala 1. miesto v disciplíne 50 metrov znak a 400 metrov voľný spôsob, 2. miesto na 100 metrov znak, 100 metrov polohové preteky a 200 metrov voľný spôsob a 3. miesto na 50 metrov voľný spôsob. Oliver Švec pridal zlato na 100 metrov voľný spôsob, striebro na 50 metrov voľný spôsob a 50 metrov motýlik a bronz na 200 metrov a 400 metrov voľný spôsob. Medailovú zbierku obohatil o dve 2. miesta v disciplíne 100 metrov a 200 metrov polohové preteky a jedno 3. miesto v disciplíne 50 metrov motýlik aj Patrik Tapušík.

-ŠKP Kúpele Pieštany-

Aktuality

COVID automat: Okres Piešťany bude bordový. Čo to znamená?

Published

on

By

Epidemiologická situácia v piešťanskom regióne sa počas uplynulých dní zlepšila. Po piatich týždňoch v čiernej farbe bude od pondelka 22. marca zaradený medzi bordové okresy, ktoré sa riadia III. stupňom varovania. Výraznejšie uvoľnenie to však neznamená.

Mapu Slovenska s rozdelením okresov podľa pandemickej situácie platným od pondelka 22. marca zverejnilo ministerstvo zdravotníctva. Čiernych bude 20 okresov, medzi nimi aj Myjava a Nové Mesto nad Váhom. Trnava a Piešťany dostanú bordovú farbu, Hlohovec je v III. stupni varovania už tento týždeň.

Znamená to možnosť otvorenia materských škôl a prvého stupňa základných škôl. To však záleží na odporúčaní regionálneho hygienika. Napríklad v Hlohovci na aktuálny týždeň Regionálny úrad verejného zdravotníctva v Trnave neodporučil otvoriť školy v plnom rozsahu. Prezenčná výučba tam od pondelka (15. marca) začala iba pre štvrtinu žiakov základných škôl a tretinu škôlkárov. Išlo o deti zamestnancov pracujúcich v kritickej infraštruktúre a zamestnancov s nevyhnutným prezenčným výkonom práce – teda tých rodičov, ktorí nemôžu pracovať z domu. „Rovnako sa prezenčná forma výučby týka aj žiakov, ktorým podmienky neumožňujú prístup k dištančnému vzdelávaniu,“ informovalo mesto Hlohovec. V akom rozsahu sa od 22. marca otvoria školy v okrese Piešťany zatiaľ nevieme. Bude to záležať aj na zriaďovateľoch, ktorými sú mestá, obce a cirkev.

Na pohyb v prírode v rámci svojho okresu obyvatelia bordových regiónov nepotrebujú test. Cesty medzi okresmi za účelom pobytu v prírode však ešte nie sú povolené. Vyplýva to z uznesenia vlády, ktoré je platné od 3. marca nad rámec pravidiel COVID automatu. Vláda týmto uznesením zrušila výnimku na vychádzky do prírody mimo okres.

Pre ľudí, ktorí sa doteraz museli každých sedem dní testovať kvôli práci, sa nič nemení. Testy sú v III. stupni varovania aj naďalej platné iba týždeň. Toto opatrenie sa podľa COVID automatu uvoľňuje až v II. stupni varovania, v ktorom testy platia 14 dní. V I. stupni je to 21 dní.

Text: Martin Palkovič Grafika: Ministerstvo zdravotníctva SR

Continue Reading

Aktuality

Ako sa skontaktovať so svojim lekárom?

Published

on

By

Väčšina ambulantných lekárov ordinuje, konzultácie poskytujú aj prostredníctvom telefonických rozhovorov a e-mailových správ.

Úloha ambulantných lekárov a zdravotných sestier v systéme poskytovania zdravotnej starostlivosti je nezastupiteľná. Už vyše roka sa s plným nasadením starajú o svojich pacientov v podmienkach pandémie ochorenia Covid-19. To znamená, že konzultácie poskytujú aj prostredníctvom telefonických rozhovorov alebo cez e-maily. Preto sú, špeciálne tí zo všeobecných ambulancií, v súčasnosti veľmi vyťažení a môže sa stať, že nezareagujú ihneď, pretože telefonujú s iným pacientom. Pre zvýšenie dostupnosti sme ambulanciám s väčším počtom pacientov sme odporučili zriadiť o jednu telefónnu linku viac.

V prípade, že sa ani opakovane nedovoláte alebo nedostanete spätnú väzbu v primeranom čase, môžete sa obrátiť na Odbor zdravotníctva Úradu Trnavského samosprávneho kraja na 0335 559 491 alebo dostupnostlekara@trnava-vuc.sk.

Zdroj a foto: TS TTSK

Continue Reading

Aktuality

Nákup pre ľudí v núdzi môžete spraviť aj tento týždeň

Published

on

By

Trvanlivé potraviny a drogéria už pomohli desiatkam rodín z Piešťan a blízkeho okolia. Ak chcete prispieť, môžete nákup priniesť do vznikajúceho kultúrno-kreatívneho centra Arta. Rozdelenie nákupov zabezpečuje Centrum pomoci človeku Piešťany.

Rok trvajúca pandémia koronavírusu zapríčinila, že mnohí ľudia si po uhradení nákladov na bývanie nemôžu dovoliť nakupovať ani bežné veci. Od začiatku marca im pomáhajú dobrovoľníci, ktorí v centre Arta na Kollárovej ulici vytvorili priestor, kam Piešťanci nosia trvanlivé potraviny a drogériu. Ľuďom, ktorí prišli o prácu alebo im zomrel niekto blízky, čo zhoršilo ich finančnú situáciu, rozdeľuje tieto nákupy Centrum pomoci človeku Piešťany.

Vďaka desiatkam dobrovoľných príspevkov sa podarilo iba počas uplynulého týždňa pomôcť tridsiatim rodinám. Zbierka preto pokračuje aj tento týždeň. Záujemcovia môžu priniesť nákupy do Arty v stredu a v piatok od 16.00 do 18.00 h.


Potraviny: trvanlivé mlieko, detská krupica, cereálie, vločky, musli, cukor, cestoviny, slížiky, múka, ryža, sáčkové polievky, čaj, strukoviny (šošovica, fazuľa, hrach), konzervy (paštéty, rybičky), zemiaky, jablká, kečup, horčica, kakao, müsli, korenie, rasca, majorán, piškóty, keksíky, sladkosti

Drogéria: sprchový šampón, mydlo, pasta, kefky (aj detské), detské plienky (veľkosť 1-4), papierové vreckovky, toaletný papier.

Čističe: jar, prach na pranie, čistič na podlahy, wc čistič


Tento týždeň sme opäť preberali vaše “malé nákupy”. Cez víkend ich odovzdáme Centru pomoci človeku 🙌🏼 a…

Posted by Arta on Friday, March 12, 2021

 

Text: Martin Palkovič

Continue Reading

Reklama

Populárne články