Connect with us

Novinky

Plávanie: Plavci PPK úspešní v Nových Zámkoch i v Topoľčanoch

Published

on

V októbri si plavci Piešťanského plaveckého klubu „odfajkli“ dve podujatia. Najskôr sa zúčastnili pretekov v Nových Zámkoch a potom v Topoľčanoch. Z oboch priniesli množstvo pódiových umiestnení.

Lukáš Kunic

Počas víkendu 14. – 15. októbra sa na vynovenej mestskej plavárni v Nových Zámkoch konali jesenné Majstrovstvá západoslovenskej oblasti. Zúčastnilo sa na nich 26 plaveckých klubov. Piešťanský plavecký klub (PPK) úspešne reprezentovalo 7 chlapcov: Juraj Soldán (2002), ktorý získal striebro na 400m polohové preteky a 2 bronzové medaily na 200m voľný spôsob a motýlik, Viktor Malík (2002) získal 2 bronzové medaily na 100m voľný spôsob a motýlik, Lukáš Kunic (2004) si vyplával 4 bronzové medaily: 200m voľný spôsob a polohové preteky, 100m znak, 400m polohové preteky a striebro na 100m prsia. Juraj Sokol (2004) získal dve bronzové medaily na 200m znak a 200m motýlik. Tomáš Jakubček (2005) získal striebro na 200m motýlik a Jakub Soldán (2005) si vyplával bronz na 100m motýlik.

Patrícia Lehutová (vpravo), Lea Chromiaková (uprostred)

Z 12 dievčat Lucia Džíková (2003) získala zlato na 400m polohové preteky, 2 strieborné medaily na 200m voľný spôsob a polohové preteky a 3 bronzové medaily na 100m znak a motýlik a 200m motýlik, Laura Chalásová (2004) získala zlato na 200m znak, Lea Chromiaková (2006) zíkala 6 zlatých medailí: 100m znak, motýlik, 200m voľný spôsob, motýlik a polohové preteky a 400m polohové preteky a bronz na 100m voľný spôsob, Patrícia Lehutová (2006) získala 3 bronzové medaily: na 100m a 200m motýlik a 200m polohové preteky, Daniela Studená (2007 získala striebro na 100m motýlik a 4 bronzové medaily: 100m a 200m voľný spôsob, 200m motýlik a polohové preteky a Daniela Brežná (2008) získala striebro na 100m znak. Pekné výkony podali aj Elisa Biscontini (2007), Eliška Drahovská (2007), Barbora Otrubová (2007), Lenka Bílená (2007), Linda Horňáková (2008) a Ella Kizeková (2007).

Daniela Brežná

Druhým októbrovým podujatím bol štvrtý ročník pretekov „O pohár primátora mesta Topoľčany“, ktorý 20. októbra pripravil plavecký klub Piraňa Topoľčany. Zúčastnilo sa ho 21 slovenských klubov.

PPK na ňom získalo celkom 10 medailí. Plávali: Luis Dzuro (2009), Viktor Malík (2002), Filip Sivák (2008), Juraj Soldán (2002) a Jakub Soldán (2005), Lenka Bílená (2007), Chiara Biscontini (2009), Laura Chalásová (2004), Nikoleta Chalásová (2008), Linda Horňáková (2008), Pavlína Lehutová, Patrícia Lehutová (2006), Tereza Siváková (2005), Barbora Otrubová (2007). Medailové umiestnenie dosiahla Daniela Brežná (2008), ktorá získala 3 strieborné: 50m voľný spôsob a motýlik 100m motýlik a 2 bronzové: 50m znak a 100m znak. Daniela Studená (2007) získala bronz na 50m voľný spôsob a Lea Chromiaková (2006): získala zlato na 100m motýlik, striebro na 50m motýlik a 400m polohové preteky a bronz na 100m voľný spôsob.

-ich-

Aktuality

COVID automat: Okres Piešťany bude bordový. Čo to znamená?

Published

on

By

Epidemiologická situácia v piešťanskom regióne sa počas uplynulých dní zlepšila. Po piatich týždňoch v čiernej farbe bude od pondelka 22. marca zaradený medzi bordové okresy, ktoré sa riadia III. stupňom varovania. Výraznejšie uvoľnenie to však neznamená.

Mapu Slovenska s rozdelením okresov podľa pandemickej situácie platným od pondelka 22. marca zverejnilo ministerstvo zdravotníctva. Čiernych bude 20 okresov, medzi nimi aj Myjava a Nové Mesto nad Váhom. Trnava a Piešťany dostanú bordovú farbu, Hlohovec je v III. stupni varovania už tento týždeň.

Znamená to možnosť otvorenia materských škôl a prvého stupňa základných škôl. To však záleží na odporúčaní regionálneho hygienika. Napríklad v Hlohovci na aktuálny týždeň Regionálny úrad verejného zdravotníctva v Trnave neodporučil otvoriť školy v plnom rozsahu. Prezenčná výučba tam od pondelka (15. marca) začala iba pre štvrtinu žiakov základných škôl a tretinu škôlkárov. Išlo o deti zamestnancov pracujúcich v kritickej infraštruktúre a zamestnancov s nevyhnutným prezenčným výkonom práce – teda tých rodičov, ktorí nemôžu pracovať z domu. „Rovnako sa prezenčná forma výučby týka aj žiakov, ktorým podmienky neumožňujú prístup k dištančnému vzdelávaniu,“ informovalo mesto Hlohovec. V akom rozsahu sa od 22. marca otvoria školy v okrese Piešťany zatiaľ nevieme. Bude to záležať aj na zriaďovateľoch, ktorými sú mestá, obce a cirkev.

Na pohyb v prírode v rámci svojho okresu obyvatelia bordových regiónov nepotrebujú test. Cesty medzi okresmi za účelom pobytu v prírode však ešte nie sú povolené. Vyplýva to z uznesenia vlády, ktoré je platné od 3. marca nad rámec pravidiel COVID automatu. Vláda týmto uznesením zrušila výnimku na vychádzky do prírody mimo okres.

Pre ľudí, ktorí sa doteraz museli každých sedem dní testovať kvôli práci, sa nič nemení. Testy sú v III. stupni varovania aj naďalej platné iba týždeň. Toto opatrenie sa podľa COVID automatu uvoľňuje až v II. stupni varovania, v ktorom testy platia 14 dní. V I. stupni je to 21 dní.

Text: Martin Palkovič Grafika: Ministerstvo zdravotníctva SR

Continue Reading

Aktuality

Ako sa skontaktovať so svojim lekárom?

Published

on

By

Väčšina ambulantných lekárov ordinuje, konzultácie poskytujú aj prostredníctvom telefonických rozhovorov a e-mailových správ.

Úloha ambulantných lekárov a zdravotných sestier v systéme poskytovania zdravotnej starostlivosti je nezastupiteľná. Už vyše roka sa s plným nasadením starajú o svojich pacientov v podmienkach pandémie ochorenia Covid-19. To znamená, že konzultácie poskytujú aj prostredníctvom telefonických rozhovorov alebo cez e-maily. Preto sú, špeciálne tí zo všeobecných ambulancií, v súčasnosti veľmi vyťažení a môže sa stať, že nezareagujú ihneď, pretože telefonujú s iným pacientom. Pre zvýšenie dostupnosti sme ambulanciám s väčším počtom pacientov sme odporučili zriadiť o jednu telefónnu linku viac.

V prípade, že sa ani opakovane nedovoláte alebo nedostanete spätnú väzbu v primeranom čase, môžete sa obrátiť na Odbor zdravotníctva Úradu Trnavského samosprávneho kraja na 0335 559 491 alebo dostupnostlekara@trnava-vuc.sk.

Zdroj a foto: TS TTSK

Continue Reading

Aktuality

Nákup pre ľudí v núdzi môžete spraviť aj tento týždeň

Published

on

By

Trvanlivé potraviny a drogéria už pomohli desiatkam rodín z Piešťan a blízkeho okolia. Ak chcete prispieť, môžete nákup priniesť do vznikajúceho kultúrno-kreatívneho centra Arta. Rozdelenie nákupov zabezpečuje Centrum pomoci človeku Piešťany.

Rok trvajúca pandémia koronavírusu zapríčinila, že mnohí ľudia si po uhradení nákladov na bývanie nemôžu dovoliť nakupovať ani bežné veci. Od začiatku marca im pomáhajú dobrovoľníci, ktorí v centre Arta na Kollárovej ulici vytvorili priestor, kam Piešťanci nosia trvanlivé potraviny a drogériu. Ľuďom, ktorí prišli o prácu alebo im zomrel niekto blízky, čo zhoršilo ich finančnú situáciu, rozdeľuje tieto nákupy Centrum pomoci človeku Piešťany.

Vďaka desiatkam dobrovoľných príspevkov sa podarilo iba počas uplynulého týždňa pomôcť tridsiatim rodinám. Zbierka preto pokračuje aj tento týždeň. Záujemcovia môžu priniesť nákupy do Arty v stredu a v piatok od 16.00 do 18.00 h.


Potraviny: trvanlivé mlieko, detská krupica, cereálie, vločky, musli, cukor, cestoviny, slížiky, múka, ryža, sáčkové polievky, čaj, strukoviny (šošovica, fazuľa, hrach), konzervy (paštéty, rybičky), zemiaky, jablká, kečup, horčica, kakao, müsli, korenie, rasca, majorán, piškóty, keksíky, sladkosti

Drogéria: sprchový šampón, mydlo, pasta, kefky (aj detské), detské plienky (veľkosť 1-4), papierové vreckovky, toaletný papier.

Čističe: jar, prach na pranie, čistič na podlahy, wc čistič


Tento týždeň sme opäť preberali vaše “malé nákupy”. Cez víkend ich odovzdáme Centru pomoci človeku 🙌🏼 a…

Posted by Arta on Friday, March 12, 2021

 

Text: Martin Palkovič

Continue Reading

Reklama

Populárne články