Connect with us

Novinky

Piešťany Night City Run prilákal 164 nočných bežcov, najrýchlejším mužom Peter Jančovič

Published

on

Piešťany zažili v sobotu 8. októbra tretí ročník podujatia Night City Run, ktorý tentokrát prilákal 164 bežcov. Trasa pretekov viedla ulicami nočného mesta a okrem toho si mohli ľudia na Námestí slobody užiť koncerty kapely Smola a hrušky a speváka vystupujúceho pod menom Bystrík. Absolútnym víťazom na 10 kilometrovej trati sa stal Peter Jančovič a vynikajúco bežala aj Terka Beitlová, ktorá poriadne ponaháňala aj mužov na popredných priečkach a celkovo skončila ôsma. Kompletné výsledky na kratšej i dlhšej trati nájdete na webovej stránke. Organizátori najbližšie pripravujú Roľničkový beh na Havran, ktorý je na pláne 18. decembra.

1C (3)

„Stošesťdesiatštyri pretekárov vyšlo na ulicu aj v chladnom počasí, aby si zabehali a užili večernú mestskú atmosféru. Boli medzi nimi napríklad aj olympionik 800vkár Jozef Repčík, domáci borci ako triatlonista Ondrej Kubo, ale aj bežkyne Terka Beitlová či Katarína Drahovská alebo pretekár Tomáš tlačiaci invalidný vozík s handicapovaným kamarátom Braňom. Veľmi sa tomu teším a dúfam, že budúci rok bude bežcov ešte viac. Netreba sa báť pretekov, je to zábava. Treba len niekde začať,“ povedala o podujatí organizátorka Jana Beňačková.

1 A (2)1 B (3)1 C (2)

Trať 10 kilometrov

Muži A
Peter Jančovič 00:38:03
Marek Kubík 00:38:14
Stanislav Macák 00:38:15DSC04352

Muži B (40r a viac)
Peter Szabo 00:39:07
Daniel Zubo 00:41:05
Lubos Solar 00:42:04DSC04353

Ženy
Terézia Beitlová 00:40:34
Elena Svitková 00:44:55
Jana Pelechova 00:46:12 DSC04356

Ženy B (40r a viac)
Anna Mathiasová 00:55:53
Zuzana Neumair 00:57:08
Andrea Sedlakova 01:01:30

Trať 5 kilometrov

Muži A
Jozef Repčík 00:16:09
Ondrej Kubo 00:16:33
Matúš Babulik 00:17:25DSC04341

Muži B (40r a viac)
Eduard Kuckovský 00:19:02
Maroš Sokolovský 00:19:27
Juraj Horil 00:20:15DSC04344

Ženy
Lucia Vlčáková 00:19:30
Petra Mráziková 00:21:15
Naďa Blšťakova 00:22:00

Ženy B (40r a viac)
Katarína Drahovská 00:19:50
Lívia Oravcová 00:26:33
Eva Muranska 00:29:36DSC04349

-lt/Zdroj: Piešťany Night City Run/Foto: Piešťany Night City Run, lt-

Aktuality

COVID automat: Okres Piešťany bude bordový. Čo to znamená?

Published

on

By

Epidemiologická situácia v piešťanskom regióne sa počas uplynulých dní zlepšila. Po piatich týždňoch v čiernej farbe bude od pondelka 22. marca zaradený medzi bordové okresy, ktoré sa riadia III. stupňom varovania. Výraznejšie uvoľnenie to však neznamená.

Mapu Slovenska s rozdelením okresov podľa pandemickej situácie platným od pondelka 22. marca zverejnilo ministerstvo zdravotníctva. Čiernych bude 20 okresov, medzi nimi aj Myjava a Nové Mesto nad Váhom. Trnava a Piešťany dostanú bordovú farbu, Hlohovec je v III. stupni varovania už tento týždeň.

Znamená to možnosť otvorenia materských škôl a prvého stupňa základných škôl. To však záleží na odporúčaní regionálneho hygienika. Napríklad v Hlohovci na aktuálny týždeň Regionálny úrad verejného zdravotníctva v Trnave neodporučil otvoriť školy v plnom rozsahu. Prezenčná výučba tam od pondelka (15. marca) začala iba pre štvrtinu žiakov základných škôl a tretinu škôlkárov. Išlo o deti zamestnancov pracujúcich v kritickej infraštruktúre a zamestnancov s nevyhnutným prezenčným výkonom práce – teda tých rodičov, ktorí nemôžu pracovať z domu. „Rovnako sa prezenčná forma výučby týka aj žiakov, ktorým podmienky neumožňujú prístup k dištančnému vzdelávaniu,“ informovalo mesto Hlohovec. V akom rozsahu sa od 22. marca otvoria školy v okrese Piešťany zatiaľ nevieme. Bude to záležať aj na zriaďovateľoch, ktorými sú mestá, obce a cirkev.

Na pohyb v prírode v rámci svojho okresu obyvatelia bordových regiónov nepotrebujú test. Cesty medzi okresmi za účelom pobytu v prírode však ešte nie sú povolené. Vyplýva to z uznesenia vlády, ktoré je platné od 3. marca nad rámec pravidiel COVID automatu. Vláda týmto uznesením zrušila výnimku na vychádzky do prírody mimo okres.

Pre ľudí, ktorí sa doteraz museli každých sedem dní testovať kvôli práci, sa nič nemení. Testy sú v III. stupni varovania aj naďalej platné iba týždeň. Toto opatrenie sa podľa COVID automatu uvoľňuje až v II. stupni varovania, v ktorom testy platia 14 dní. V I. stupni je to 21 dní.

Text: Martin Palkovič Grafika: Ministerstvo zdravotníctva SR

Continue Reading

Aktuality

Ako sa skontaktovať so svojim lekárom?

Published

on

By

Väčšina ambulantných lekárov ordinuje, konzultácie poskytujú aj prostredníctvom telefonických rozhovorov a e-mailových správ.

Úloha ambulantných lekárov a zdravotných sestier v systéme poskytovania zdravotnej starostlivosti je nezastupiteľná. Už vyše roka sa s plným nasadením starajú o svojich pacientov v podmienkach pandémie ochorenia Covid-19. To znamená, že konzultácie poskytujú aj prostredníctvom telefonických rozhovorov alebo cez e-maily. Preto sú, špeciálne tí zo všeobecných ambulancií, v súčasnosti veľmi vyťažení a môže sa stať, že nezareagujú ihneď, pretože telefonujú s iným pacientom. Pre zvýšenie dostupnosti sme ambulanciám s väčším počtom pacientov sme odporučili zriadiť o jednu telefónnu linku viac.

V prípade, že sa ani opakovane nedovoláte alebo nedostanete spätnú väzbu v primeranom čase, môžete sa obrátiť na Odbor zdravotníctva Úradu Trnavského samosprávneho kraja na 0335 559 491 alebo dostupnostlekara@trnava-vuc.sk.

Zdroj a foto: TS TTSK

Continue Reading

Aktuality

Nákup pre ľudí v núdzi môžete spraviť aj tento týždeň

Published

on

By

Trvanlivé potraviny a drogéria už pomohli desiatkam rodín z Piešťan a blízkeho okolia. Ak chcete prispieť, môžete nákup priniesť do vznikajúceho kultúrno-kreatívneho centra Arta. Rozdelenie nákupov zabezpečuje Centrum pomoci človeku Piešťany.

Rok trvajúca pandémia koronavírusu zapríčinila, že mnohí ľudia si po uhradení nákladov na bývanie nemôžu dovoliť nakupovať ani bežné veci. Od začiatku marca im pomáhajú dobrovoľníci, ktorí v centre Arta na Kollárovej ulici vytvorili priestor, kam Piešťanci nosia trvanlivé potraviny a drogériu. Ľuďom, ktorí prišli o prácu alebo im zomrel niekto blízky, čo zhoršilo ich finančnú situáciu, rozdeľuje tieto nákupy Centrum pomoci človeku Piešťany.

Vďaka desiatkam dobrovoľných príspevkov sa podarilo iba počas uplynulého týždňa pomôcť tridsiatim rodinám. Zbierka preto pokračuje aj tento týždeň. Záujemcovia môžu priniesť nákupy do Arty v stredu a v piatok od 16.00 do 18.00 h.


Potraviny: trvanlivé mlieko, detská krupica, cereálie, vločky, musli, cukor, cestoviny, slížiky, múka, ryža, sáčkové polievky, čaj, strukoviny (šošovica, fazuľa, hrach), konzervy (paštéty, rybičky), zemiaky, jablká, kečup, horčica, kakao, müsli, korenie, rasca, majorán, piškóty, keksíky, sladkosti

Drogéria: sprchový šampón, mydlo, pasta, kefky (aj detské), detské plienky (veľkosť 1-4), papierové vreckovky, toaletný papier.

Čističe: jar, prach na pranie, čistič na podlahy, wc čistič


Tento týždeň sme opäť preberali vaše “malé nákupy”. Cez víkend ich odovzdáme Centru pomoci človeku 🙌🏼 a…

Posted by Arta on Friday, March 12, 2021

 

Text: Martin Palkovič

Continue Reading

Reklama

Populárne články