Connect with us

Novinky

Piešťanský zjazdár Filip Zeman vybojoval piate miesto na Majstrovstvách Európy

Published

on

CTM Racing Team spolu s dvomi piešťancami Lukášom Učňom a Filipom Zemanom sa zúčastnili počas posledného augustového víkendu Majstrovstiev Európy v zjazde na horských bicykloch v poľskej Wisle. Najlepšie z tímu sa umiestnil Filip Zeman, ktorý skončil v junioroch na piatom mieste. Učeň skončil v kategórii Elite na 28. mieste.

1_resize

Mladý Piešťanec opísal, ako prebiehali majstrovstvá vo Wisle: „Tri dni tvrdého jazdenia preverili každého jazdca a veru bolo koho. Zúčastnili sa aj tí najlepší jazdci Európy a vedeli sme, že to nebude také ľahké. Našťastie všetky pády, defekty a technické problémy s bicyklom som si vyskúšal ešte v tréningoch a v závodný deň som sa mohol sústrediť už len na jazdenie.“

3_resize

„Celé 3 dní sme mali slnečné a horúce počasie a nebolo tomu inak ani v nedeľu, už sme len čakali na divákov, ktorí boli v Poľsku super a vedia urobiť okolo trate nezabudnuteľnú atmosféru. Svoju semifinálovú jazdu sa mi podarilo zajazdiť na ôsme miesto a vedel som, že vo finále musím zrýchliť. Vo finále išlo všetko ako malo až na pár chybičiek, ktoré už nenapravím, ale nakoniec je z toho piate miesto, za čo som rád. Sezóna sa nám pomaly končí a mňa už čaká len pár závodov, medzi ktorými sú aj Majstrovstvá sveta.“

4_resize5_resize

„Trať vo Wisle mám rád, páči sa mi, takže som sa na majstrovstvá Európy naozaj tešil. Vyšlo nám aj počasie, takže trať bola upravená a suchá. Celý víkend sa mi jazdilo dobre, ale bohužiaľ v nedeľu som sa nedokázal dostať do takého tempa, akého by som chcel, čo sa ukázalo aj na výsledku. Chcel som sa umiestniť aspoň do 20. miesta, no nakoniec som skončil až 28.,“ konštatoval Lukáš Učeň.

8_resize

Z CTM Racing Teamu sa v kategórii Elite umiestnil na 11. mieste Čech Ondřej Štěpánek a hneď za ním na 12. mieste jeho krajan Martin Lebl.

11_resize 14 (3)_resize14 (10)_resize14 (7)_resize14 (9)_resize14 (6)_resize14 (4)_resize12_resize14 (8)_resize6_resize

-TS CTM/Foto: Likáš Navrátil-

Aktuality

COVID automat: Okres Piešťany bude bordový. Čo to znamená?

Published

on

By

Epidemiologická situácia v piešťanskom regióne sa počas uplynulých dní zlepšila. Po piatich týždňoch v čiernej farbe bude od pondelka 22. marca zaradený medzi bordové okresy, ktoré sa riadia III. stupňom varovania. Výraznejšie uvoľnenie to však neznamená.

Mapu Slovenska s rozdelením okresov podľa pandemickej situácie platným od pondelka 22. marca zverejnilo ministerstvo zdravotníctva. Čiernych bude 20 okresov, medzi nimi aj Myjava a Nové Mesto nad Váhom. Trnava a Piešťany dostanú bordovú farbu, Hlohovec je v III. stupni varovania už tento týždeň.

Znamená to možnosť otvorenia materských škôl a prvého stupňa základných škôl. To však záleží na odporúčaní regionálneho hygienika. Napríklad v Hlohovci na aktuálny týždeň Regionálny úrad verejného zdravotníctva v Trnave neodporučil otvoriť školy v plnom rozsahu. Prezenčná výučba tam od pondelka (15. marca) začala iba pre štvrtinu žiakov základných škôl a tretinu škôlkárov. Išlo o deti zamestnancov pracujúcich v kritickej infraštruktúre a zamestnancov s nevyhnutným prezenčným výkonom práce – teda tých rodičov, ktorí nemôžu pracovať z domu. „Rovnako sa prezenčná forma výučby týka aj žiakov, ktorým podmienky neumožňujú prístup k dištančnému vzdelávaniu,“ informovalo mesto Hlohovec. V akom rozsahu sa od 22. marca otvoria školy v okrese Piešťany zatiaľ nevieme. Bude to záležať aj na zriaďovateľoch, ktorými sú mestá, obce a cirkev.

Na pohyb v prírode v rámci svojho okresu obyvatelia bordových regiónov nepotrebujú test. Cesty medzi okresmi za účelom pobytu v prírode však ešte nie sú povolené. Vyplýva to z uznesenia vlády, ktoré je platné od 3. marca nad rámec pravidiel COVID automatu. Vláda týmto uznesením zrušila výnimku na vychádzky do prírody mimo okres.

Pre ľudí, ktorí sa doteraz museli každých sedem dní testovať kvôli práci, sa nič nemení. Testy sú v III. stupni varovania aj naďalej platné iba týždeň. Toto opatrenie sa podľa COVID automatu uvoľňuje až v II. stupni varovania, v ktorom testy platia 14 dní. V I. stupni je to 21 dní.

Text: Martin Palkovič Grafika: Ministerstvo zdravotníctva SR

Continue Reading

Aktuality

Ako sa skontaktovať so svojim lekárom?

Published

on

By

Väčšina ambulantných lekárov ordinuje, konzultácie poskytujú aj prostredníctvom telefonických rozhovorov a e-mailových správ.

Úloha ambulantných lekárov a zdravotných sestier v systéme poskytovania zdravotnej starostlivosti je nezastupiteľná. Už vyše roka sa s plným nasadením starajú o svojich pacientov v podmienkach pandémie ochorenia Covid-19. To znamená, že konzultácie poskytujú aj prostredníctvom telefonických rozhovorov alebo cez e-maily. Preto sú, špeciálne tí zo všeobecných ambulancií, v súčasnosti veľmi vyťažení a môže sa stať, že nezareagujú ihneď, pretože telefonujú s iným pacientom. Pre zvýšenie dostupnosti sme ambulanciám s väčším počtom pacientov sme odporučili zriadiť o jednu telefónnu linku viac.

V prípade, že sa ani opakovane nedovoláte alebo nedostanete spätnú väzbu v primeranom čase, môžete sa obrátiť na Odbor zdravotníctva Úradu Trnavského samosprávneho kraja na 0335 559 491 alebo dostupnostlekara@trnava-vuc.sk.

Zdroj a foto: TS TTSK

Continue Reading

Aktuality

Nákup pre ľudí v núdzi môžete spraviť aj tento týždeň

Published

on

By

Trvanlivé potraviny a drogéria už pomohli desiatkam rodín z Piešťan a blízkeho okolia. Ak chcete prispieť, môžete nákup priniesť do vznikajúceho kultúrno-kreatívneho centra Arta. Rozdelenie nákupov zabezpečuje Centrum pomoci človeku Piešťany.

Rok trvajúca pandémia koronavírusu zapríčinila, že mnohí ľudia si po uhradení nákladov na bývanie nemôžu dovoliť nakupovať ani bežné veci. Od začiatku marca im pomáhajú dobrovoľníci, ktorí v centre Arta na Kollárovej ulici vytvorili priestor, kam Piešťanci nosia trvanlivé potraviny a drogériu. Ľuďom, ktorí prišli o prácu alebo im zomrel niekto blízky, čo zhoršilo ich finančnú situáciu, rozdeľuje tieto nákupy Centrum pomoci človeku Piešťany.

Vďaka desiatkam dobrovoľných príspevkov sa podarilo iba počas uplynulého týždňa pomôcť tridsiatim rodinám. Zbierka preto pokračuje aj tento týždeň. Záujemcovia môžu priniesť nákupy do Arty v stredu a v piatok od 16.00 do 18.00 h.


Potraviny: trvanlivé mlieko, detská krupica, cereálie, vločky, musli, cukor, cestoviny, slížiky, múka, ryža, sáčkové polievky, čaj, strukoviny (šošovica, fazuľa, hrach), konzervy (paštéty, rybičky), zemiaky, jablká, kečup, horčica, kakao, müsli, korenie, rasca, majorán, piškóty, keksíky, sladkosti

Drogéria: sprchový šampón, mydlo, pasta, kefky (aj detské), detské plienky (veľkosť 1-4), papierové vreckovky, toaletný papier.

Čističe: jar, prach na pranie, čistič na podlahy, wc čistič


Tento týždeň sme opäť preberali vaše “malé nákupy”. Cez víkend ich odovzdáme Centru pomoci človeku 🙌🏼 a…

Posted by Arta on Friday, March 12, 2021

 

Text: Martin Palkovič

Continue Reading

Reklama

Populárne články