Piešťanský Silvestrovský beh aj v štyroch európskych krajinách

Piešťanský Silvestrovský beh aj v štyroch európskych krajinách

31. decembra 2020 Off Od PNKYSK

Ani nepriaznivá epidemiologická situácia neprekazila 55. ročník jedného z najstarších bežeckých podujatí svojho druhu. Silvestrovský beh sa však tentoraz nekonal na tradičnom mieste – piešťanskom Kolonádovom moste, ale v rôznych častiach Slovenska i Európy.

Prihlásilo sa vyše dvesto bežcov, aby boli dodržané aktuálne platné opatrenia, každý bežal sám. Individuálny šport totiž nie je zakázaný. Svoj výsledok nakoniec do stanoveného termínu poslalo organizátorom 189 účastníkov. Medzi nimi aj zakladateľ Silvestrovkého behu.

„Potešila nás podpora pána Antona Javorku, ktorý tento beh pred 55 rokmi zakladal, a dokonca sa tohto preteku aj zúčastnil, na 10 kilometrovej trati,“ povedal spoluorganizátor Lukáš Komadel a dodal: „Musím povedať, že ma veľmi milo prekvapil záujem, naprieč všetkými vekovými kategóriami.“

Anton Javorka skončil medzi mužmi všetkých vekových kategórií na vynikajúcom 18. mieste, na 10 km trati mal totiž oveľa lepší čas než mnohí, oveľa mladší účastníci.

Keďže Silvestrovský beh bol tento rok virtuálny, absolvovali ho bežci v rôznych slovenských mestách a obciach. Usporiadatelia však zaznamenali aj účasť bežcov v Českej republike, Rakúsku, Holandsku a vo Švajčiarsku.

Kompletné výsledky nájdete na tejto adrese.

Text: Martin Palkovič