Connect with us

Novinky

Piešťanskí rýchlostní kanoisti žali úspechy v Čechách

Published

on

Mladí vodáci z klubu Kajak – Kanoe Piešťany ukončili sezónu v reprezentačných dresoch. Kajakári a kanoisti vo veku 10 – 14 rokov pretekali na Veľkej cene Sparty – Memoriál Karla Mášu 30. septembra až 1. októbra v Prahe ako členovia Slovenského mládežníckeho tímu – SMT. Z mladých Piešťancov bolodo reprezentačného tímu, za vynikajúce výsledky počas uplynulej sezóny, nominovaných až sedem pretekárov – Matej Današ, Samuel Podhradský, Daniel Rybanský, Michal Szobolovszký, Martin Chalás, Romana Švecová a Tamara Balážová. Dohromady 33-členný tím nádejných mladých rýchlostných kanoistov skončil na krásnom prvom mieste pred všetkými českými klubmi a získal Pohár VC Sparty. Pretekalo sa za krásneho jesenného počasia v singlových a deblových disciplínach.

V sobotu na 200 metrových tratiach , kde sa na štart finalisti postavili päť až šesťkrát počas dňa. V nedeľu dvestovku vystriedala trať na jednu míľu. Slováci mali prevahu a obsadili všetky pódiové umiestnenia hlavne v žiackych kategórách. Z Piešťancov sa najviac darilo Samuelovi Podhradskému, ktorý zvíťazil vo všetkých disciplínach, získal vytúžená zlato v K1 na 200m i na 1 míľu a spolu s Danielom Rybanským sa na najvyššie miesto postavili aj v K2 na oboch tratiach. Ďalšie zlato právom patrio: Romane Švecovej v K1 a Nicki Ficko v C1 na 1 míľu. Striebro si vypádlovali: Daniel Rybanský v K1 a Tamara Balážová v C1 na oboch tratiach, Matej Današ v K2 na míľovej trati. Bronzovú medailu dostali: Romana Švecová v K1 na 200m a v K2 na oboch tratiach, Matej Današ v K1 na míľovej trati a v K2 na 200m, Martin Chalás v K2 na oboch tratiach a Michal Szobolovszký v C1 a C2 na míľovej trati. Celkom piešťanskí vodáci v Prahe získali 23 cenných kovov.

O niečo starší rýchlostní kanoisti, 15 – 17 roční, reprezentovali Slovensko na Olympijských nádejach v českých Račiciach 15. – 17. septembra. Piešťanci nechýbali ani tam a s veľkým nasadením si zmerali sily so súpermi z celého sveta. Pretekalo sa na 200, 500 a 1000 metrových tratiach za drsného počasia – dážď striedala hmla a vietor. Hoci sa Piešťancom nepodarilo postaviť na stupne víťazov nazbierali cenné skúsenosti, ktoré využijú v nasledujúcej sezóne. Z klubu Kajak – Kanoe Piešťany štartovali Michal Jurčo v K1, Silvia Moravčíková v C1 a Nicol Šutovská s Timeou Henry v K2.

[ngg_images source=“galleries“ container_ids=“3594″ display_type=“photocrati-nextgen_basic_thumbnails“ override_thumbnail_settings=“0″ thumbnail_width=“180″ thumbnail_height=“120″ thumbnail_crop=“1″ images_per_page=“0″ number_of_columns=“0″ ajax_pagination=“0″ show_all_in_lightbox=“0″ use_imagebrowser_effect=“0″ show_slideshow_link=“0″ slideshow_link_text=“[Show as slideshow]“ order_by=“pid“ order_direction=“ASC“ returns=“included“ maximum_entity_count=“1500″]-Kajak – Kanoe Piešťany-

Aktuality

COVID automat: Okres Piešťany bude bordový. Čo to znamená?

Published

on

By

Epidemiologická situácia v piešťanskom regióne sa počas uplynulých dní zlepšila. Po piatich týždňoch v čiernej farbe bude od pondelka 22. marca zaradený medzi bordové okresy, ktoré sa riadia III. stupňom varovania. Výraznejšie uvoľnenie to však neznamená.

Mapu Slovenska s rozdelením okresov podľa pandemickej situácie platným od pondelka 22. marca zverejnilo ministerstvo zdravotníctva. Čiernych bude 20 okresov, medzi nimi aj Myjava a Nové Mesto nad Váhom. Trnava a Piešťany dostanú bordovú farbu, Hlohovec je v III. stupni varovania už tento týždeň.

Znamená to možnosť otvorenia materských škôl a prvého stupňa základných škôl. To však záleží na odporúčaní regionálneho hygienika. Napríklad v Hlohovci na aktuálny týždeň Regionálny úrad verejného zdravotníctva v Trnave neodporučil otvoriť školy v plnom rozsahu. Prezenčná výučba tam od pondelka (15. marca) začala iba pre štvrtinu žiakov základných škôl a tretinu škôlkárov. Išlo o deti zamestnancov pracujúcich v kritickej infraštruktúre a zamestnancov s nevyhnutným prezenčným výkonom práce – teda tých rodičov, ktorí nemôžu pracovať z domu. „Rovnako sa prezenčná forma výučby týka aj žiakov, ktorým podmienky neumožňujú prístup k dištančnému vzdelávaniu,“ informovalo mesto Hlohovec. V akom rozsahu sa od 22. marca otvoria školy v okrese Piešťany zatiaľ nevieme. Bude to záležať aj na zriaďovateľoch, ktorými sú mestá, obce a cirkev.

Na pohyb v prírode v rámci svojho okresu obyvatelia bordových regiónov nepotrebujú test. Cesty medzi okresmi za účelom pobytu v prírode však ešte nie sú povolené. Vyplýva to z uznesenia vlády, ktoré je platné od 3. marca nad rámec pravidiel COVID automatu. Vláda týmto uznesením zrušila výnimku na vychádzky do prírody mimo okres.

Pre ľudí, ktorí sa doteraz museli každých sedem dní testovať kvôli práci, sa nič nemení. Testy sú v III. stupni varovania aj naďalej platné iba týždeň. Toto opatrenie sa podľa COVID automatu uvoľňuje až v II. stupni varovania, v ktorom testy platia 14 dní. V I. stupni je to 21 dní.

Text: Martin Palkovič Grafika: Ministerstvo zdravotníctva SR

Continue Reading

Aktuality

Ako sa skontaktovať so svojim lekárom?

Published

on

By

Väčšina ambulantných lekárov ordinuje, konzultácie poskytujú aj prostredníctvom telefonických rozhovorov a e-mailových správ.

Úloha ambulantných lekárov a zdravotných sestier v systéme poskytovania zdravotnej starostlivosti je nezastupiteľná. Už vyše roka sa s plným nasadením starajú o svojich pacientov v podmienkach pandémie ochorenia Covid-19. To znamená, že konzultácie poskytujú aj prostredníctvom telefonických rozhovorov alebo cez e-maily. Preto sú, špeciálne tí zo všeobecných ambulancií, v súčasnosti veľmi vyťažení a môže sa stať, že nezareagujú ihneď, pretože telefonujú s iným pacientom. Pre zvýšenie dostupnosti sme ambulanciám s väčším počtom pacientov sme odporučili zriadiť o jednu telefónnu linku viac.

V prípade, že sa ani opakovane nedovoláte alebo nedostanete spätnú väzbu v primeranom čase, môžete sa obrátiť na Odbor zdravotníctva Úradu Trnavského samosprávneho kraja na 0335 559 491 alebo dostupnostlekara@trnava-vuc.sk.

Zdroj a foto: TS TTSK

Continue Reading

Aktuality

Nákup pre ľudí v núdzi môžete spraviť aj tento týždeň

Published

on

By

Trvanlivé potraviny a drogéria už pomohli desiatkam rodín z Piešťan a blízkeho okolia. Ak chcete prispieť, môžete nákup priniesť do vznikajúceho kultúrno-kreatívneho centra Arta. Rozdelenie nákupov zabezpečuje Centrum pomoci človeku Piešťany.

Rok trvajúca pandémia koronavírusu zapríčinila, že mnohí ľudia si po uhradení nákladov na bývanie nemôžu dovoliť nakupovať ani bežné veci. Od začiatku marca im pomáhajú dobrovoľníci, ktorí v centre Arta na Kollárovej ulici vytvorili priestor, kam Piešťanci nosia trvanlivé potraviny a drogériu. Ľuďom, ktorí prišli o prácu alebo im zomrel niekto blízky, čo zhoršilo ich finančnú situáciu, rozdeľuje tieto nákupy Centrum pomoci človeku Piešťany.

Vďaka desiatkam dobrovoľných príspevkov sa podarilo iba počas uplynulého týždňa pomôcť tridsiatim rodinám. Zbierka preto pokračuje aj tento týždeň. Záujemcovia môžu priniesť nákupy do Arty v stredu a v piatok od 16.00 do 18.00 h.


Potraviny: trvanlivé mlieko, detská krupica, cereálie, vločky, musli, cukor, cestoviny, slížiky, múka, ryža, sáčkové polievky, čaj, strukoviny (šošovica, fazuľa, hrach), konzervy (paštéty, rybičky), zemiaky, jablká, kečup, horčica, kakao, müsli, korenie, rasca, majorán, piškóty, keksíky, sladkosti

Drogéria: sprchový šampón, mydlo, pasta, kefky (aj detské), detské plienky (veľkosť 1-4), papierové vreckovky, toaletný papier.

Čističe: jar, prach na pranie, čistič na podlahy, wc čistič


Tento týždeň sme opäť preberali vaše “malé nákupy”. Cez víkend ich odovzdáme Centru pomoci človeku 🙌🏼 a…

Posted by Arta on Friday, March 12, 2021

 

Text: Martin Palkovič

Continue Reading

Reklama

Populárne články