Connect with us

Novinky

Piešťanské vodné pólo s ďalším úspechom, tentoraz bodovali žiačky

Published

on

Do tretice sa počas posledného novembrového víkendu po juniorkách a kadetkách predstavili v akcii aj najmladšie vodnopólové nádeje ženského vodného póla v Piešťanoch V priestoroch krytej plavárne v Topoľčanoch sa 25. a 26. novembra konali Zimné MSR žiačok U14, narodených v roku 2004 a mladších. Žiačky nadviazali na minulotýždňový úspech kadetiek, keď celkom suverénne ovládli turnaj v a bez straty bodu sa tešili zo zlatých medailí.

Vo svojom prvom zápase v sobotu doobeda nastúpili piešťanské žiačky proti tímu ŠG Olympia Košice. Piešťanky od začiatku diktovali tempo hry a Košičanky sa dostávali do šancí len sporadicky. Tomu zodpovedal aj celkový výsledok zápasu, v ktorom zvíťazili 13:6.

V druhom zápase v sobotu večer nastúpili naše hráčky proti druhému košickému tímu ŠKP Modrí Draci Košice. Ani v tomto zápase nebolo od začiatku stretnutia pochýb o tom, kto bude diktovať tempo hry, otáznou bola len výška skóre. Na konci zápasu svietil na ukazovateli stav 24:5 v prospech Piešťan.

Vo svojom poslednom zápase, v nedeľu ráno, nastúpili proti prekvapeniu turnaja, proti domácim hráčkam Piraňa Topoľčany, ktoré podobne ako Piešťanky boli tiež nezdolané. Zápas o 1. miesto sa začal vyrovnane, no postupne sa ukázala lepšia plavecká a herná pripravenosť mladých Piešťaniek, ktoré nakoniec zápas celkom ovládli a domáce „Pirane“ prehrali 15:6.

Výsledky opäť naznačili kto je pred dlhodobou časťou najväčší ašpirant na zisk 1. miesta. Trénerskému tandemu Ján Baranovič a Peter Julíny predvedená hra jasne ukázala v čom sa treba ešte zlepšiť. Napriek jasným a vysokým víťazstvám treba s mladými dievčatami ďalej poctivo pracovať, nakoľko súperky sa budú tiež zlepšovať a budú sa chcieť Piešťankám herne vyrovnať.

V každom prípade výsledky mládežníckych kategórií od junioriek cez kadetky až po žiačky ukázali, že mládežnicke družstvá vodných pólistiek KVP Kúpele Piešťany budú patriť v každej kategórii k ašpirantom na popredné umiestnenia. Počas ZMSR v priebehu mesiaca november postupne získali 2x zlaté a 1x striebornú medailu. K dobrým výsledkom určite prispeli aj rodičia hráčok, ktorí si v početnom množstve našli cestu do neďalekých Topoľčian a hnali mladé pólistky vpred.

Výsledky zápasov KVP Kúpele Piešťany:

KVP Kúpele Piešťany – ŠG Olympia Košice 13:6 (7:0, 2:2, 4:4, 0:0)
Góly Piešťan: 4 Kozáková, 3 Mešterová, 3 Hrebíková, 2 Teličiaková, 1 Fedorková

ŠKP MD Košice – KVP Kúpele Piešťany 5:24 (1:9, 1:5, 2:4, 1:6)
Góly Piešťan: 6 Holičová, 3 Teličiaková, 3 Kozáková, 3 Mešterová, 3 Fedorková, 2 Grežďová, 2 Hrebíková, 2 Galová

KVP Kúpele Piešťany – Piraňa Topoľčany 15:6 (5:1, 5:3, 2:1, 3:1)
Góly Piešťan: 4.Kozáková, 4 Teličiaková, 3 Mešterová, 1 Holičová, 1 Neumair, 1 Grežďová, 1 Hrebíková

Zostava Piešťan: Klampárová Katarína, Hrebíková, Teličiaková, Grežďová, Kozáková, Kalmanová, Fedorková, Neumair, Holičová, Mešterová, Pechová, Galová. Tréner: Ján Baranovič a Peter Julíny.

Ostatné výsledky ZMSR: ŠG Olympia Košice – ŠKP MD Košice 23:2, Piraňa Topoľčany – ŠG Olympia Košice 15:3, ŠKP MD Košice – Piraňa Topoľčany 2:37
Celkové poradie: 1 KVP Kúpele Piešťany – 6 bodov, 2 Piraňa Topoľčany – 4 body, 3 ŠG Olympia Košice – 2 body, 4 ŠKP MD Košice – 0 bodov

-KVP Kúpele Piešťany-

Aktuality

COVID automat: Okres Piešťany bude bordový. Čo to znamená?

Published

on

By

Epidemiologická situácia v piešťanskom regióne sa počas uplynulých dní zlepšila. Po piatich týždňoch v čiernej farbe bude od pondelka 22. marca zaradený medzi bordové okresy, ktoré sa riadia III. stupňom varovania. Výraznejšie uvoľnenie to však neznamená.

Mapu Slovenska s rozdelením okresov podľa pandemickej situácie platným od pondelka 22. marca zverejnilo ministerstvo zdravotníctva. Čiernych bude 20 okresov, medzi nimi aj Myjava a Nové Mesto nad Váhom. Trnava a Piešťany dostanú bordovú farbu, Hlohovec je v III. stupni varovania už tento týždeň.

Znamená to možnosť otvorenia materských škôl a prvého stupňa základných škôl. To však záleží na odporúčaní regionálneho hygienika. Napríklad v Hlohovci na aktuálny týždeň Regionálny úrad verejného zdravotníctva v Trnave neodporučil otvoriť školy v plnom rozsahu. Prezenčná výučba tam od pondelka (15. marca) začala iba pre štvrtinu žiakov základných škôl a tretinu škôlkárov. Išlo o deti zamestnancov pracujúcich v kritickej infraštruktúre a zamestnancov s nevyhnutným prezenčným výkonom práce – teda tých rodičov, ktorí nemôžu pracovať z domu. „Rovnako sa prezenčná forma výučby týka aj žiakov, ktorým podmienky neumožňujú prístup k dištančnému vzdelávaniu,“ informovalo mesto Hlohovec. V akom rozsahu sa od 22. marca otvoria školy v okrese Piešťany zatiaľ nevieme. Bude to záležať aj na zriaďovateľoch, ktorými sú mestá, obce a cirkev.

Na pohyb v prírode v rámci svojho okresu obyvatelia bordových regiónov nepotrebujú test. Cesty medzi okresmi za účelom pobytu v prírode však ešte nie sú povolené. Vyplýva to z uznesenia vlády, ktoré je platné od 3. marca nad rámec pravidiel COVID automatu. Vláda týmto uznesením zrušila výnimku na vychádzky do prírody mimo okres.

Pre ľudí, ktorí sa doteraz museli každých sedem dní testovať kvôli práci, sa nič nemení. Testy sú v III. stupni varovania aj naďalej platné iba týždeň. Toto opatrenie sa podľa COVID automatu uvoľňuje až v II. stupni varovania, v ktorom testy platia 14 dní. V I. stupni je to 21 dní.

Text: Martin Palkovič Grafika: Ministerstvo zdravotníctva SR

Continue Reading

Aktuality

Ako sa skontaktovať so svojim lekárom?

Published

on

By

Väčšina ambulantných lekárov ordinuje, konzultácie poskytujú aj prostredníctvom telefonických rozhovorov a e-mailových správ.

Úloha ambulantných lekárov a zdravotných sestier v systéme poskytovania zdravotnej starostlivosti je nezastupiteľná. Už vyše roka sa s plným nasadením starajú o svojich pacientov v podmienkach pandémie ochorenia Covid-19. To znamená, že konzultácie poskytujú aj prostredníctvom telefonických rozhovorov alebo cez e-maily. Preto sú, špeciálne tí zo všeobecných ambulancií, v súčasnosti veľmi vyťažení a môže sa stať, že nezareagujú ihneď, pretože telefonujú s iným pacientom. Pre zvýšenie dostupnosti sme ambulanciám s väčším počtom pacientov sme odporučili zriadiť o jednu telefónnu linku viac.

V prípade, že sa ani opakovane nedovoláte alebo nedostanete spätnú väzbu v primeranom čase, môžete sa obrátiť na Odbor zdravotníctva Úradu Trnavského samosprávneho kraja na 0335 559 491 alebo dostupnostlekara@trnava-vuc.sk.

Zdroj a foto: TS TTSK

Continue Reading

Aktuality

Nákup pre ľudí v núdzi môžete spraviť aj tento týždeň

Published

on

By

Trvanlivé potraviny a drogéria už pomohli desiatkam rodín z Piešťan a blízkeho okolia. Ak chcete prispieť, môžete nákup priniesť do vznikajúceho kultúrno-kreatívneho centra Arta. Rozdelenie nákupov zabezpečuje Centrum pomoci človeku Piešťany.

Rok trvajúca pandémia koronavírusu zapríčinila, že mnohí ľudia si po uhradení nákladov na bývanie nemôžu dovoliť nakupovať ani bežné veci. Od začiatku marca im pomáhajú dobrovoľníci, ktorí v centre Arta na Kollárovej ulici vytvorili priestor, kam Piešťanci nosia trvanlivé potraviny a drogériu. Ľuďom, ktorí prišli o prácu alebo im zomrel niekto blízky, čo zhoršilo ich finančnú situáciu, rozdeľuje tieto nákupy Centrum pomoci človeku Piešťany.

Vďaka desiatkam dobrovoľných príspevkov sa podarilo iba počas uplynulého týždňa pomôcť tridsiatim rodinám. Zbierka preto pokračuje aj tento týždeň. Záujemcovia môžu priniesť nákupy do Arty v stredu a v piatok od 16.00 do 18.00 h.


Potraviny: trvanlivé mlieko, detská krupica, cereálie, vločky, musli, cukor, cestoviny, slížiky, múka, ryža, sáčkové polievky, čaj, strukoviny (šošovica, fazuľa, hrach), konzervy (paštéty, rybičky), zemiaky, jablká, kečup, horčica, kakao, müsli, korenie, rasca, majorán, piškóty, keksíky, sladkosti

Drogéria: sprchový šampón, mydlo, pasta, kefky (aj detské), detské plienky (veľkosť 1-4), papierové vreckovky, toaletný papier.

Čističe: jar, prach na pranie, čistič na podlahy, wc čistič


Tento týždeň sme opäť preberali vaše “malé nákupy”. Cez víkend ich odovzdáme Centru pomoci človeku 🙌🏼 a…

Posted by Arta on Friday, March 12, 2021

 

Text: Martin Palkovič

Continue Reading

Reklama

Populárne články