Connect with us

Novinky

Piešťanské pólistky podali proti skúsenejším súperkám dobré výkony

Published

on

Počas prvého decembrového víkendu zasiahli do bojov o body v dlhodobej časti Národnej ligy Slovenskej republiky vo vodnom póle aj ženy KVP Kúpele Piešťany. Úvodné kolo sa konalo na krytej plavárni v Topoľčanoch. Do súťaže nastupovali piešťanské hráčky so skromnejšími ambíciami ako v mládežníckych kategóriách, nakoľko tím je tvorený výlučne pólistkami, ktoré sú vekom ešte kadetky, alebo juniorky. V bránke sa objavila ešte len 14-ročná kadetka Beáta Fándliová, ktorá však svojimi zákrokmi spoluhráčky viac krát podržala.

V porovnaní s ostatnými účastníkmi súťaže, ktorými sú ešte tímy ŠG Olympia Košice, Piraňa Topoľčany a PVK Vrútky, ktoré majú vo svojich radoch staršie a skúsenejšie hráčky máme vekovo najnižší priemer. Z toho vyplýva, že každý získaný bod proti ktorémukoľvek súperovi bude pre družstvo Piešťan veľmi cenný.

Hneď z prvých získaných bodov v súťažnom ročníku 2017/2018 sa mladé Piešťanky mohli tešiť vo svojom úvodnom zápase, v ktorom nastúpili v sobotu na obed proti tímu PVK Vrútky. V tomto zápase mali úvod ako z veľkej knihy a prvú štvrtinu  vyhrali jednoznačne 6:0. Nakoniec sa ukázalo, že práve úvod zápasu bol pre celkové víťazstvo rozhodujúci, lebo ostatné 3 štvrtiny boli v skóre vyrovnané. Hráčky KVP Kúpele Piešťany nakoniec proti Vrútkam vyhrali 16:11.

V druhom zápase v sobotu večer nastúpili proti najväčšiemu ašpirantovi na celkové prvenstvo tímu ŠG Olympia Košice, ktorý má vo svojich radoch viaceré legionárky a seniorské reprezentantky. Možno práve táto skutočnosť a až prílišný rešpekt zo súpera zväzovalo hráčkam Piešťan trochu ruky a proti dôslednej hre súpera sa presadzovali len ťažko, keď súper vyhral 1 štvrtinu 5:1. V ďalšom priebehu zápasu sme sa do šancí dostávali častejšie, no v rozhodujúcich momentoch nás často zradila nepresná streľba na súperovu bránu, čoho výsledkom bola vysoká prehra 8:18.

V poslednom zápase prvého turnaja v nedeľu ráno nastúpili proti domácim hráčkam Piraňa Topoľčany, ktoré vstupovali do zápasu ako mierny favorit, nakoľko dosiahli porovnateľnú výhru nad Vrútkami, a tak isto aj prehru proti Olympii Košice, no vo svojich radoch majú staršie a skúsenejšie hráčky. Okrem toho sa hráčky Topoľčian pred sezónou posilnili o viaceré skúsené hráčky UK Bratislava, ktoré sa tento rok do súťaže neprihlásili. Papierové predpoklady sa nakoniec aj naplnili, keď Topoľčany viedli počas celého zápasu a v stretnutí chudobnom na góly nakoniec zvíťazili 7:2.

Piešťanky na turnaji štartovali len s ôsmimi hráčkami s minimálnymi možnosťami na oddych a striedanie, na základe čoho by trénerské duo Ján Baranovič a Peter Julíny úzky kolektív piešťanských žien radi posilnili o hráčky z iných klubov už v najbližšom prestupovom období v januári, ktoré v tomto súťažnom ročníku nehrajú ženskú ligu, aby si tieto hráčky už v druhom kole súťaže mohli nasadiť čiapočku Kúpeľov Piešťany a tým zvýšiť šance na zisk viacerých bodov. Napriek zisku len dvoch bodov z možných šiestich sa piešťanské pólistky za predvedenú hru hanbiť nemusia, nakoľko v každom zápase siahli na dno svojich síl. O ďalších výsledkoch Vás budeme priebežne informovať.

Výsledky zápasov KVP Kúpele Piešťany:
KVP Kúpele Piešťany – PVK Vrútky 16:11 (6:0, 3:4, 3:4, 4:3)
Góly Piešťan: 6 Baranovičová, 6 Kolářová, 2 Sedláková, 1 Kissová, 1 Doktorová

ŠG Olympia Košice – KVP Kúpele Piešťany 18:8 (5:1, 3:1, 4:2, 6:4)
Góly Piešťan: 3 Baranovičová, 3 Kolářová, 2 Kissová

KVP Kúpele Piešťany – Piraňa Topoľčany 2:7 (0:3, 2:2, 0:2, 0:0)
Góly Piešťan: 2 Sedláková

Zostava Piešťan: Fándlyová, Doktorová, Baranovičová, Sedláková, Kolářová, Klampárová, Bojnová, Kissová Tréner: Ján Baranovič a Peter Julíny.

Ostatné výsledky 1 kola: Piraňa Topoľčany – ŠG Olympia Košice 6:19, PVK Vrútky – Piraňa Topoľčany 2:10, ŠG Olympia Košice – PVK Vrútky 18:8

Priebežné poradie po 1 kole:
1 ŠG Olympia Košice– 6 bodov,
2 Piraňa Topoľčany – 4 body,
3 KVP Kúpele Piešťany – 2 body,
4 PVK Vrútky – 0 bodov

-TS KVP Kúpele Piešťany-

Aktuality

COVID automat: Okres Piešťany bude bordový. Čo to znamená?

Published

on

By

Epidemiologická situácia v piešťanskom regióne sa počas uplynulých dní zlepšila. Po piatich týždňoch v čiernej farbe bude od pondelka 22. marca zaradený medzi bordové okresy, ktoré sa riadia III. stupňom varovania. Výraznejšie uvoľnenie to však neznamená.

Mapu Slovenska s rozdelením okresov podľa pandemickej situácie platným od pondelka 22. marca zverejnilo ministerstvo zdravotníctva. Čiernych bude 20 okresov, medzi nimi aj Myjava a Nové Mesto nad Váhom. Trnava a Piešťany dostanú bordovú farbu, Hlohovec je v III. stupni varovania už tento týždeň.

Znamená to možnosť otvorenia materských škôl a prvého stupňa základných škôl. To však záleží na odporúčaní regionálneho hygienika. Napríklad v Hlohovci na aktuálny týždeň Regionálny úrad verejného zdravotníctva v Trnave neodporučil otvoriť školy v plnom rozsahu. Prezenčná výučba tam od pondelka (15. marca) začala iba pre štvrtinu žiakov základných škôl a tretinu škôlkárov. Išlo o deti zamestnancov pracujúcich v kritickej infraštruktúre a zamestnancov s nevyhnutným prezenčným výkonom práce – teda tých rodičov, ktorí nemôžu pracovať z domu. „Rovnako sa prezenčná forma výučby týka aj žiakov, ktorým podmienky neumožňujú prístup k dištančnému vzdelávaniu,“ informovalo mesto Hlohovec. V akom rozsahu sa od 22. marca otvoria školy v okrese Piešťany zatiaľ nevieme. Bude to záležať aj na zriaďovateľoch, ktorými sú mestá, obce a cirkev.

Na pohyb v prírode v rámci svojho okresu obyvatelia bordových regiónov nepotrebujú test. Cesty medzi okresmi za účelom pobytu v prírode však ešte nie sú povolené. Vyplýva to z uznesenia vlády, ktoré je platné od 3. marca nad rámec pravidiel COVID automatu. Vláda týmto uznesením zrušila výnimku na vychádzky do prírody mimo okres.

Pre ľudí, ktorí sa doteraz museli každých sedem dní testovať kvôli práci, sa nič nemení. Testy sú v III. stupni varovania aj naďalej platné iba týždeň. Toto opatrenie sa podľa COVID automatu uvoľňuje až v II. stupni varovania, v ktorom testy platia 14 dní. V I. stupni je to 21 dní.

Text: Martin Palkovič Grafika: Ministerstvo zdravotníctva SR

Continue Reading

Aktuality

Ako sa skontaktovať so svojim lekárom?

Published

on

By

Väčšina ambulantných lekárov ordinuje, konzultácie poskytujú aj prostredníctvom telefonických rozhovorov a e-mailových správ.

Úloha ambulantných lekárov a zdravotných sestier v systéme poskytovania zdravotnej starostlivosti je nezastupiteľná. Už vyše roka sa s plným nasadením starajú o svojich pacientov v podmienkach pandémie ochorenia Covid-19. To znamená, že konzultácie poskytujú aj prostredníctvom telefonických rozhovorov alebo cez e-maily. Preto sú, špeciálne tí zo všeobecných ambulancií, v súčasnosti veľmi vyťažení a môže sa stať, že nezareagujú ihneď, pretože telefonujú s iným pacientom. Pre zvýšenie dostupnosti sme ambulanciám s väčším počtom pacientov sme odporučili zriadiť o jednu telefónnu linku viac.

V prípade, že sa ani opakovane nedovoláte alebo nedostanete spätnú väzbu v primeranom čase, môžete sa obrátiť na Odbor zdravotníctva Úradu Trnavského samosprávneho kraja na 0335 559 491 alebo dostupnostlekara@trnava-vuc.sk.

Zdroj a foto: TS TTSK

Continue Reading

Aktuality

Nákup pre ľudí v núdzi môžete spraviť aj tento týždeň

Published

on

By

Trvanlivé potraviny a drogéria už pomohli desiatkam rodín z Piešťan a blízkeho okolia. Ak chcete prispieť, môžete nákup priniesť do vznikajúceho kultúrno-kreatívneho centra Arta. Rozdelenie nákupov zabezpečuje Centrum pomoci človeku Piešťany.

Rok trvajúca pandémia koronavírusu zapríčinila, že mnohí ľudia si po uhradení nákladov na bývanie nemôžu dovoliť nakupovať ani bežné veci. Od začiatku marca im pomáhajú dobrovoľníci, ktorí v centre Arta na Kollárovej ulici vytvorili priestor, kam Piešťanci nosia trvanlivé potraviny a drogériu. Ľuďom, ktorí prišli o prácu alebo im zomrel niekto blízky, čo zhoršilo ich finančnú situáciu, rozdeľuje tieto nákupy Centrum pomoci človeku Piešťany.

Vďaka desiatkam dobrovoľných príspevkov sa podarilo iba počas uplynulého týždňa pomôcť tridsiatim rodinám. Zbierka preto pokračuje aj tento týždeň. Záujemcovia môžu priniesť nákupy do Arty v stredu a v piatok od 16.00 do 18.00 h.


Potraviny: trvanlivé mlieko, detská krupica, cereálie, vločky, musli, cukor, cestoviny, slížiky, múka, ryža, sáčkové polievky, čaj, strukoviny (šošovica, fazuľa, hrach), konzervy (paštéty, rybičky), zemiaky, jablká, kečup, horčica, kakao, müsli, korenie, rasca, majorán, piškóty, keksíky, sladkosti

Drogéria: sprchový šampón, mydlo, pasta, kefky (aj detské), detské plienky (veľkosť 1-4), papierové vreckovky, toaletný papier.

Čističe: jar, prach na pranie, čistič na podlahy, wc čistič


Tento týždeň sme opäť preberali vaše “malé nákupy”. Cez víkend ich odovzdáme Centru pomoci človeku 🙌🏼 a…

Posted by Arta on Friday, March 12, 2021

 

Text: Martin Palkovič

Continue Reading

Trending

Copyright © 2017 Zox News Theme. Theme by MVP Themes, powered by WordPress.