Počas prvého decembrového víkendu zasiahli do bojov o body v dlhodobej časti Národnej ligy Slovenskej republiky vo vodnom póle aj ženy KVP Kúpele Piešťany. Úvodné kolo sa konalo na krytej plavárni v Topoľčanoch. Do súťaže nastupovali piešťanské hráčky so skromnejšími ambíciami ako v mládežníckych kategóriách, nakoľko tím je tvorený výlučne pólistkami, ktoré sú vekom ešte kadetky, alebo juniorky. V bránke sa objavila ešte len 14-ročná kadetka Beáta Fándliová, ktorá však svojimi zákrokmi spoluhráčky viac krát podržala.

V porovnaní s ostatnými účastníkmi súťaže, ktorými sú ešte tímy ŠG Olympia Košice, Piraňa Topoľčany a PVK Vrútky, ktoré majú vo svojich radoch staršie a skúsenejšie hráčky máme vekovo najnižší priemer. Z toho vyplýva, že každý získaný bod proti ktorémukoľvek súperovi bude pre družstvo Piešťan veľmi cenný.

Hneď z prvých získaných bodov v súťažnom ročníku 2017/2018 sa mladé Piešťanky mohli tešiť vo svojom úvodnom zápase, v ktorom nastúpili v sobotu na obed proti tímu PVK Vrútky. V tomto zápase mali úvod ako z veľkej knihy a prvú štvrtinu  vyhrali jednoznačne 6:0. Nakoniec sa ukázalo, že práve úvod zápasu bol pre celkové víťazstvo rozhodujúci, lebo ostatné 3 štvrtiny boli v skóre vyrovnané. Hráčky KVP Kúpele Piešťany nakoniec proti Vrútkam vyhrali 16:11.

V druhom zápase v sobotu večer nastúpili proti najväčšiemu ašpirantovi na celkové prvenstvo tímu ŠG Olympia Košice, ktorý má vo svojich radoch viaceré legionárky a seniorské reprezentantky. Možno práve táto skutočnosť a až prílišný rešpekt zo súpera zväzovalo hráčkam Piešťan trochu ruky a proti dôslednej hre súpera sa presadzovali len ťažko, keď súper vyhral 1 štvrtinu 5:1. V ďalšom priebehu zápasu sme sa do šancí dostávali častejšie, no v rozhodujúcich momentoch nás často zradila nepresná streľba na súperovu bránu, čoho výsledkom bola vysoká prehra 8:18.

V poslednom zápase prvého turnaja v nedeľu ráno nastúpili proti domácim hráčkam Piraňa Topoľčany, ktoré vstupovali do zápasu ako mierny favorit, nakoľko dosiahli porovnateľnú výhru nad Vrútkami, a tak isto aj prehru proti Olympii Košice, no vo svojich radoch majú staršie a skúsenejšie hráčky. Okrem toho sa hráčky Topoľčian pred sezónou posilnili o viaceré skúsené hráčky UK Bratislava, ktoré sa tento rok do súťaže neprihlásili. Papierové predpoklady sa nakoniec aj naplnili, keď Topoľčany viedli počas celého zápasu a v stretnutí chudobnom na góly nakoniec zvíťazili 7:2.

Piešťanky na turnaji štartovali len s ôsmimi hráčkami s minimálnymi možnosťami na oddych a striedanie, na základe čoho by trénerské duo Ján Baranovič a Peter Julíny úzky kolektív piešťanských žien radi posilnili o hráčky z iných klubov už v najbližšom prestupovom období v januári, ktoré v tomto súťažnom ročníku nehrajú ženskú ligu, aby si tieto hráčky už v druhom kole súťaže mohli nasadiť čiapočku Kúpeľov Piešťany a tým zvýšiť šance na zisk viacerých bodov. Napriek zisku len dvoch bodov z možných šiestich sa piešťanské pólistky za predvedenú hru hanbiť nemusia, nakoľko v každom zápase siahli na dno svojich síl. O ďalších výsledkoch Vás budeme priebežne informovať.

Výsledky zápasov KVP Kúpele Piešťany:
KVP Kúpele Piešťany – PVK Vrútky 16:11 (6:0, 3:4, 3:4, 4:3)
Góly Piešťan: 6 Baranovičová, 6 Kolářová, 2 Sedláková, 1 Kissová, 1 Doktorová

ŠG Olympia Košice – KVP Kúpele Piešťany 18:8 (5:1, 3:1, 4:2, 6:4)
Góly Piešťan: 3 Baranovičová, 3 Kolářová, 2 Kissová

KVP Kúpele Piešťany – Piraňa Topoľčany 2:7 (0:3, 2:2, 0:2, 0:0)
Góly Piešťan: 2 Sedláková

Zostava Piešťan: Fándlyová, Doktorová, Baranovičová, Sedláková, Kolářová, Klampárová, Bojnová, Kissová Tréner: Ján Baranovič a Peter Julíny.

Ostatné výsledky 1 kola: Piraňa Topoľčany – ŠG Olympia Košice 6:19, PVK Vrútky – Piraňa Topoľčany 2:10, ŠG Olympia Košice – PVK Vrútky 18:8

Priebežné poradie po 1 kole:
1 ŠG Olympia Košice– 6 bodov,
2 Piraňa Topoľčany – 4 body,
3 KVP Kúpele Piešťany – 2 body,
4 PVK Vrútky – 0 bodov

-TS KVP Kúpele Piešťany-

About PNky.sk

Redakcia:
Martin Palkovič – zodpovedný redaktor
redakcia@pnky.sk

Inzercia:
inzercia@pnky.sk
Cenník inzercie

Vydavateľ:
HPA, s.r.o .
Bodona 768/48
92101 Piešťany
Slovenská republika
IČO: 47 465 972