Aktívny florbalový klub Páv Piešťany oznámil nedávno na svojej facebookovej stránke novinku, ktorá fanúšikom tohto mladého športu vliala do žíl viac energie. Športovci totiž získali nového generálneho sponzora – firmu Respect Slovakia a kúpili florbalové mantinely, ktoré umožnia hrávať všetkým kategóriám ligové zápasy i doma v Piešťanoch.

unnamed

Informáciu nám potvrdil aj tréner FC Páv Matúš Kromholc: „Sme prví, ktorí takýmito mantinelmi s rozmermi 40×20 metrov v Piešťanoch disponujú. Náš klub, kvalita tréningov, zručnosti hráčov, mládež a deti sa opäť posunú na vyššiu úroveň.,“ uviedol. Zároveň potvrdil, že všetky inštitúcie mesta ako školy, Centrum voľného času a ďalšie, ich budú môcť využívať zdarma.

Podľa M. Kromholca vďaka mantinelom čaká florbal v sezóne 2015/2016 oveľa viac možnosti. Okrem ligových zápasov ich môžu využívať aj školy na školské florbalové súťaže, ďalej môžu pozvať tímy zo zahraničia na neligové exhibičné zápasy, organizovať vlastné turnaje profesionálov a amatérov, zahájiť mestskú florbalovú ligu a ďalšie.

História florbalu v Piešťanoch sa datuje od roku 2006. Členom Slovenského zväzu florbalu sa piešťanský klub stal v roku 2013. Za sebou má niekoľko významných úspechov ako napríklad bronz na medzinárodnom turnaji TS Cup (2011,2013) a niekoľko jeho hráčov pôsobí aj v I. lige ako aj v slovenskej a českej extralige či vo výbere reprezentačného mužstva juniorov.

(red)

 

About PNky.sk

Redakcia:
Martin Palkovič – zodpovedný redaktor
redakcia@pnky.sk

Inzercia:
inzercia@pnky.sk
Cenník inzercie

Vydavateľ:
HPA, s.r.o .
Bodona 768/48
92101 Piešťany
Slovenská republika
IČO: 47 465 972