Napriek tomu, že sa toto turistické podujatie smeruje prevažné do zdravého prírodného prostredia, kde koncentrácia ľudí je ďaleko menšia ako v meste, koronavirus zasiahol aj túto akciu, lebo sa na ňu vzťahuje zákaz organizovania verejných hromadných športových podujatí a tak to hlavný organizátor, ktorým sa stala Asociácia športových klubov mesta Piešťany rešpektuje a pristúpil k odloženiu usporiadania jej jubilejného 45. ročníka z májového termínu na termín druhého polroku 2020.

Koordinátor a hlavný organizátor mal pripravený so zainteresovanými klubmi a spolupracujúcimi subjektmi vskutku bohatý a zaujímavý program rozložený tentokrát až do troch dní a tak to mal byť akýsi festival viacerých druhov turistiky.

Štart všetkých tras bol tradične zvolený na Kolonádový most a na 1.5.2020 boli pripravené aktivity pešej turistiky, zážitkovej turistiky a vodnej turistiky. Pre pešiu turistiku a severskú chôdzu (Nordic Walking) boli okrem osvedčených tras Beethovenovho okruhu, Dominovho okruhu a Plulíkovho okruhu pripravená aj nová trasa diaľkového 50 km pochodu pre tzv. diaľkoplazov a to Bezovecký okruh. Novinkou na tento deň bola pripravená aj ponuka zážitkovej turistiku pre rodiny s deťmi a vodná turistika mala byť realizovaná splavom po Váhu zo Zelenej vody od Nového mesta n/Váhom do Piešťan. Cieľ bol tradične zvolený v Campingu Pullmann.

Na štarte minulého roku

Na 2.5.2020 boli pripravené aktivity spojené z cykloturistikou a bicyklovaním, keď v ponuke k osvedčeným trasám Kolookruhu Slňava a Brunovskému okruhu pribudli za spolupráce Slovenského cykloklubu aj dve nové, rýdzo horské trasy pre MTB, ktoré smerovali na hrebeň Považského Inovca. Boli to Kostolecký okruh s návštevou Veľmožského dvorca v Ducovom a Tematínský okruh s návštevou zrúcanín hradu Tematím a kontrolnými prejazdmi cez Penzion Bezovec na Bezovci a areál firmy MTBIKER v Hrádku.“

V cieli, ktorý bol zvolený na Lodenici, kde klub Happy Move pripravil sprievodné podujatie Otvorenie bicyklovej sezóny za účasti predstaviteľov mesta a Piešťanského užitočného kolesa, spojené s pokrstením ďalších nových bicyklov na voľné zdieľanie v meste od spoločnosti Magna Energia.

Tretí deň bol pripravený ako úplná novinka, zameraná na školskú mládež piešťanských škôl pod názvom Školský deň PBF. Pripravená bolo dopoludňajšia návšteva premietania filmov nového festivalu HORY a MESTO v kine Fontána s horsko-športovou tematikou a odpoludnia absolvovanie pešej tury okolo jazera Slňava a pre verejnosť bolo pripravené festivalové premietanie aj v podvečerných hodinách.

No všetko prekazil Koronavirus, a tak si na nadviazanie na úspešný minulý rok s účasťou viac ako 400 spokojných účastníkov musíme počkať, lebo organizátori presunuli podujatie na druhý polrok 2020 a presný termín chcú podľa okolnosti oznámiť do konca júna.

A takto dnes fungujeme v prírode

Text: Ladislav Beleščák

Foto: archív KST Tesla Piešťany

About PNKYSK

Redakcia:
Martin Palkovič – zodpovedný redaktor
redakcia@pnky.sk

Inzercia:
inzercia@pnky.sk
Cenník inzercie

Vydavateľ:
HPA, s.r.o .
Bodona 768/48
92101 Piešťany
Slovenská republika
IČO: 47 465 972