V krásnom prostredí pod štítmi Vysokých Tatier sa v sobotu 23. januára uskutočnil pretek z edície SPARTAN RACE „Svit winter sprint Slovakia“. Svoju vytrvalosť, silu a odolnosť voči drsným klimatickým podmienkam sa rozhodla vyskúšať si aj partia piešťanských gymnazistov z 2.A triedy. Študentov Ninu Burianovú, Matúša Machača, Dominika Guľáša, Jána Baranoviča a Lukáša Pomajbu podporovali rodičia nielen z hľadiska, ale členovia rodiny Niny Buriánovej aj tým, že absolvovali pretek s nimi.

Spartan 2016_resize

Nádherná zasnežená scenéria tatranských štítov, sedemnásťstupňový mráz v čase štartu pretekov a tisíce športovcov z rôznych krajín Európy vyvolávali u prítomných na tele “zimomriavky“. Organizátori pretekov hudobnou produkciou, ktorou u štartujúcim organizovali predštartové rozcvičky, bičovali atmosféru a doslova u účastníkov vyvolávali nedočkavosť, chuť súťažiť a bojovať s nástrahami trate. Fyzické i psychické schopnosti si overili pri 7 700 metrovom behu po snehu a ľade, v členitom horskom teréne s 21 prekážkami. Prekážky rôzneho charakteru – šplh na lane, prekonávanie stien rôzneho sklonu, prenášanie vedier so štrkom, beh s vrecom piesku, bradlá, plazenie, hod na cieľ, beh po“kladine“, ručkovanie na kruhoch, preskočenie horiacej „hranice“, ale aj pamäťový test dali v mrazivom počasí všetkým zabrať. Kto prekážku neprekonal, musel podľa „sparťanských“ pravidiel absolvovať trest – 30 „angličákov“ (drep-podpor ležmo-klik-drep-výskok s tlesknutím nad hlavou). Samozrejme takmer každý si aj zacvičil, či už 30, alebo aj 90 opakovaní.

Spartan race_resize

Do súťaže sa prihlásili ako družstvo a všetci členovia úspešne trať zvládli v časovom limite, a teda boli klasifikovaní aj vo výsledkovej listine. Samozrejme, nemohli sa rovnať tým, ktorí sa na podobné preteky dlhodobo pripravujú, ale v prípade piešťanských študentov išlo o to vyskúšať si svoje schopnosti, svoju vôľu a pri niektorých prejážkach „zaťať“ zuby a prekonať sám seba. Atmosféra pretekov, úspešné zvládnutie trate aj s jej nečakanými nástrahami, pretože pretekári pred štartom nepoznajú aké prekážky ich na trati čakajú, nadchli a motivovali zúčastnených Piešťancov natoľko, že si už vyberajú ďalšie preteky SPARTAN RACE, na ktorých budú v najbližších mesiacoch štartovať.

-Ján Baranovič-

About PNky.sk

Redakcia:
Martin Palkovič – zodpovedný redaktor
redakcia@pnky.sk

Inzercia:
inzercia@pnky.sk
Cenník inzercie

Vydavateľ:
HPA, s.r.o .
Bodona 768/48
92101 Piešťany
Slovenská republika
IČO: 47 465 972