PFK Piešťany pozývajú na nábor: Máme ambíciu rozbehnúť aj dievčenský tím

PFK Piešťany pozývajú na nábor: Máme ambíciu rozbehnúť aj dievčenský tím

9. júna 2020 Off Od PNKYSK

Od utorka 9. júna majú rodičia detí z Piešťana okolia možnosť zapísať ich na futbal. Predstavitelia futbalového klubu pozývajú mladých hráčov od päť do osem rokov, aby sa pridali do tímu.

Súčasťou náboru je aj otvorenie najmladšieho tímu s rokom narodenia 2015. Tí začínajú trénovať utorky a štvrtky od 16:30 h. Trénerom najmladších prípravkárov sa stal Lukáš Ščasný. Pri starších deťoch môžete kontaktovať jednotlivých trénerov, ktorých kontakty nájdete na webstránke PFK Piešťany.

„Ak niektorí rodičia váhajú či ich bude futbal baviť, odporúčam letné futbalové kempy, kde si nielen vyskúšajú kolektívnu hru, ale užijú si veľa zábavy pri iných aktivitách, ale aj sa naučia napríklad športovú angličtinu,“ hovorí o letnej aktivite klubu pre deti od 5 do 13 rokov jeho prezident Ján Stachura.

https://www.youtube.com/watch?v=RGoPBslDne8&feature=emb_logo

Súčaštou náboru je aj ambícia futbalového klubu rozbehnúť po rokoch dievčenský projekt.

„Registrujeme zvýšený záujem dievčat o tento šport, kedy vo viacerých ročníkoch medzi chlapcami už úspešne pôsobia aj dievčatá. Niekedy je však pre ne náročné súperiť s chlapcami a stáva sa, že práve táto skutočnosť ich odradí od prihlásenia sa na futbal,“ začína svoje rozprávanie Ján Stachura.

„Preto sme sa rozhodli vytvoriť čisto dievčenské družstvo, aby sme poskytli aj takúto možnosť. Tešíme sa na všetky šikovné dievčatá,“ dodáva. Zároveň to predstavuje ďalší krok klubu v jeho rozvoji, ktorý ho posunie na vyšší level. Začiatok čisto dievčenských tréningov je naplánovaný na druhu polovicu júna a bude závisieť najmä od záujmu mladých hráčok.

V piešťanských farbách už úspešne háji v kategórií dorastencov Vanesa Pomajbová. Naše mesto má aj vďaka nej zastúpenie v slovenskej reprezentácii. „Vanesa u nás úspešne pôsobila už od prípravky. Paradoxne začala s futbalom trochu neskôr ako je obvyklé, ale najmä vďaka svojmu prístupu a vedeniu trénerov sa veľmi rýchlo dokázala dostať na úroveň spojich spoluhráčov. Dnes je jedna z mála športovcov, ktorí to dotiahli do slovenskej reprezentácie súčasne v rozličných športoch – vo futbale a atletike,“ povzbudivo sa vyjadril prezident PFK Piešťany Ján Stachura. Ocenením jej úspechov je aj opakovaná nominácia na športovca roka Piešťan, kde podľa mňa tohto roku patrí medzi favoritky.

Vanesa preto povzbudzuje ďalšie hráčky, aby si minimálne vyskúšali tento šport.

https://www.youtube.com/watch?v=z1GoYGkeHAs

Text a foto: TK PFK