V Moravanoch nad Váhom budú v sobotu spomínať na Ľuboša Mihálika. Vo futbalovom areáli v obci pripravili športový deň, ktorým si chcú uctiť pamiatku tohto bývalého mládežníckeho trénera a hlavne skvelého človeka, ktorý v novembri minulého roka podľahol zákernej chorobe.

mihalikV sobotu 5. septembra od 10.00 začne v Moravanoch turnaj futbalových prípraviek ročníkov 2006, kde si sily zmerajú mladíci z FK Senica, Spartaka Trnava, Slovana Dusla Šaľa a Futbalovej školy Róberta Hanka, kde Mihálik naposledy pôsobil.

O 15.00 vybehnú na futbalovú exhibíciu bývalí hráči Moravian nad Váhom, ktorí sa podpísali pod najväčšiu slávu futbalu v obci ležiace v tesnom dotyku Piešťan. Proti nim sa postavia starí páni Slovana Bratislava.

moravany-slovanZa Moravany nastúpia brankári Gabriš, Tomášik a hráči do poľa Krajčo, Miklovič, Havrlent, Varga, F. Lančarič, Talajka, Koprna, Zajac, Piovarči, Švestka, Majerský. Tím doplnia synovia Ľuboša Mihálika Lukáš a Tomáš, ktorí hrávajú za mládežnícke kategorie Spartaka.

Oldboys Slovana avizovali, že hrať prídu mnohé známe mená ako Fišan, Timko, Kinder, Kinier, Slovák, Tittel, Pav. Sedlák, Krištofík, T. Jančula, Glonek, Chvíla, Pecko, Majoroš, Gostič, Hrdlička, Cvetler či Vankovič.

Počas celého dňa bude pripravené občerstvenie, organizátori mysleli aj na najmladších účastníkov, pre ktorých nachystali detské atrakcie.

Ľuboš Mihálik zomrel 6. novembra 2014 vo veku 48 rokov. Rodák z Krakovian, ktorý žil v Piešťanoch so svojou rodinou, patril k veľkým futbalovým nadšencom.

Roky sa venoval futbalovej mládeži v Piešťanoch, neskôr pracoval vo Futbalovej škole Róberta Hanka v Moravanoch nad Váhom, kde vychovával práve chlapcov z ročníka 2006.

Autor : Ján Král / TH

About PNky.sk

Redakcia:
Martin Palkovič – zodpovedný redaktor
redakcia@pnky.sk

Inzercia:
inzercia@pnky.sk
Cenník inzercie

Vydavateľ:
HPA, s.r.o .
Bodona 768/48
92101 Piešťany
Slovenská republika
IČO: 47 465 972