Connect with us

Novinky

Ocenili najúspešnejších športovcov Piešťan za rok 2019

Published

on

Vyhodnotenie ankety Najlepší športovci Piešťan sa tento rok konalo už po dvadsiaty siedmy raz. Vzhľadom na epidemiologickú situáciu sa neuskutočnilo oficiálne oceňovanie, ktoré sa tradične koná na jar. Ceny budú jednotlivým športovcom alebo športovým kolektívom odovzdané dodatočne.

Vyhodnotenie ankety o najúspešnejších športovcov roka v Piešťanoch sa realizuje na základe návrhov od športových subjektov a občanov, ktoré schvaľuje komisia pre šport, rekreáciu a cestovný ruch.

V kategórii dorastencov, športovcov do 18 rokov, sa najúspešnejším športovcom stal kanoista Daniel Rybanský.

Daniel Rybanský – 17 rokov, rýchlostná kanoistika

Nádejný kajakár bol začiatkom roku 2019 zaradený do Športového centra polície. Za 9 rokov, počas ktorých sa venuje svojmu športu patria medzi jeho najväčšie úspechy 5. miesto v kategórii K2 1000m na majstrovstvách sveta juniorov/U23 v Rumunsku a tiež 4. miesto v kategórii K2 1000m na majstrovstvách Európy juniorov/U23 z Českej republiky. Oba úspechy sa mu podarilo dosiahnuť v roku 2019.

Ďalšie miesta v kategórii dorastencov obsadili:

Peter Kizek – kanoe
Tamara Kolářová – vodné pólo
Filip Lányi – plávanie
Tobias Munk – golf
Viktor Samuel Podhradský – kajak
Vanesa Pomajbová – futbal
Andrea Slabá – šach
Lenka Stískalová – silový trojboj
Olívia Ana Šprláková Zmorová – plávanie

V kategórii dospelých športovcov získal prvé miesto paralympijský cyklista Jozef Metelka.

Jozef Metelka – 34 rokov, paralympijský cyklista

V cyklistike zdravotne postihnutých sa presadil krátko po vstupe do profesionálneho športu, na majstrovstvách sveta v Mexiku v roku 2014, kde získal jednu zlatú a dve strieborné medaily. Zaradil sa medzi elitu paracyklistov, čo potvrdzuje dlhodobo stabilnými výkonmi na vrcholných podujatiach. V roku 2016 sa zúčastnil na paralympijských hrách v Rio De Janeiro, kde získal dve zlaté a jednu striebornú medailu. Trojnásobný svetový šampión sa stal v roku 2015 Paralympionikom roka.

Ďalšie miesta obsadili:

Jaroslav Baláž ml. – vznášadlá
Lýdia Drahovská Lýdia – triatlon
Martin Kolárik– vodné pólo
Veronika Kolníková – plávanie
Ondrej Kubo – triatlon
Lacko Lukáš – tenis
Magdaléna Rybáriková – tenis
Richard Vančo – veslovanie
Zuzana Vráblová– wakeskate

Za najúspešnejší športový kolektív roka 2019 bol vyhlásený basketbalový klub Piešťanské čajky.

Piešťanské Čajky – basketbalový klub

Klub začal pôsobiť v extralige žien v sezóne 2012/2013. Jeho doterajšími najväčšími úspechmi je päť druhých miest v extralige, víťazstvo v Slovenskom pohári v sezóne 2016/17 a víťazstvo v stredoeurópskej basketbalovej lige CEWL v sezóne 2018/19.

Ocenený bol aj Tenisový klub Kúpele Piešťany a hádzanársky klub MHK Piešťany.

Ocenenie v kategórii Tréner a zaslúžilý pracovník v športe získal hádzanársky tréner Martin Nedorost.

Martin Nedorost – odchovanec piešťanskej hádzanej. Vo svojej trénerskej kariére trénoval dorastencov a mužov Piešťan a dorastenky Brezovej pod Bradlom. Medzi jeho najväčšie trénerské úspechy patrí 2x víťazstvo druhej ligy s dorastencami, s mužmi víťazstvo v 2 lige, 2x víťazstvo v 1. lige a úspešná baráž do extraligy. Ako nováčik 5. miesto v extralige, kde MHK Piešťany tesne ušiel postup v boji o medaily. S dorastenkami Brezovej 5. a 6. miesto v 1. lige dorasteniek.

Zdroj: piestany.sk

Aktuality

COVID automat: Okres Piešťany bude bordový. Čo to znamená?

Published

on

By

Epidemiologická situácia v piešťanskom regióne sa počas uplynulých dní zlepšila. Po piatich týždňoch v čiernej farbe bude od pondelka 22. marca zaradený medzi bordové okresy, ktoré sa riadia III. stupňom varovania. Výraznejšie uvoľnenie to však neznamená.

Mapu Slovenska s rozdelením okresov podľa pandemickej situácie platným od pondelka 22. marca zverejnilo ministerstvo zdravotníctva. Čiernych bude 20 okresov, medzi nimi aj Myjava a Nové Mesto nad Váhom. Trnava a Piešťany dostanú bordovú farbu, Hlohovec je v III. stupni varovania už tento týždeň.

Znamená to možnosť otvorenia materských škôl a prvého stupňa základných škôl. To však záleží na odporúčaní regionálneho hygienika. Napríklad v Hlohovci na aktuálny týždeň Regionálny úrad verejného zdravotníctva v Trnave neodporučil otvoriť školy v plnom rozsahu. Prezenčná výučba tam od pondelka (15. marca) začala iba pre štvrtinu žiakov základných škôl a tretinu škôlkárov. Išlo o deti zamestnancov pracujúcich v kritickej infraštruktúre a zamestnancov s nevyhnutným prezenčným výkonom práce – teda tých rodičov, ktorí nemôžu pracovať z domu. „Rovnako sa prezenčná forma výučby týka aj žiakov, ktorým podmienky neumožňujú prístup k dištančnému vzdelávaniu,“ informovalo mesto Hlohovec. V akom rozsahu sa od 22. marca otvoria školy v okrese Piešťany zatiaľ nevieme. Bude to záležať aj na zriaďovateľoch, ktorými sú mestá, obce a cirkev.

Na pohyb v prírode v rámci svojho okresu obyvatelia bordových regiónov nepotrebujú test. Cesty medzi okresmi za účelom pobytu v prírode však ešte nie sú povolené. Vyplýva to z uznesenia vlády, ktoré je platné od 3. marca nad rámec pravidiel COVID automatu. Vláda týmto uznesením zrušila výnimku na vychádzky do prírody mimo okres.

Pre ľudí, ktorí sa doteraz museli každých sedem dní testovať kvôli práci, sa nič nemení. Testy sú v III. stupni varovania aj naďalej platné iba týždeň. Toto opatrenie sa podľa COVID automatu uvoľňuje až v II. stupni varovania, v ktorom testy platia 14 dní. V I. stupni je to 21 dní.

Text: Martin Palkovič Grafika: Ministerstvo zdravotníctva SR

Continue Reading

Aktuality

Ako sa skontaktovať so svojim lekárom?

Published

on

By

Väčšina ambulantných lekárov ordinuje, konzultácie poskytujú aj prostredníctvom telefonických rozhovorov a e-mailových správ.

Úloha ambulantných lekárov a zdravotných sestier v systéme poskytovania zdravotnej starostlivosti je nezastupiteľná. Už vyše roka sa s plným nasadením starajú o svojich pacientov v podmienkach pandémie ochorenia Covid-19. To znamená, že konzultácie poskytujú aj prostredníctvom telefonických rozhovorov alebo cez e-maily. Preto sú, špeciálne tí zo všeobecných ambulancií, v súčasnosti veľmi vyťažení a môže sa stať, že nezareagujú ihneď, pretože telefonujú s iným pacientom. Pre zvýšenie dostupnosti sme ambulanciám s väčším počtom pacientov sme odporučili zriadiť o jednu telefónnu linku viac.

V prípade, že sa ani opakovane nedovoláte alebo nedostanete spätnú väzbu v primeranom čase, môžete sa obrátiť na Odbor zdravotníctva Úradu Trnavského samosprávneho kraja na 0335 559 491 alebo dostupnostlekara@trnava-vuc.sk.

Zdroj a foto: TS TTSK

Continue Reading

Aktuality

Nákup pre ľudí v núdzi môžete spraviť aj tento týždeň

Published

on

By

Trvanlivé potraviny a drogéria už pomohli desiatkam rodín z Piešťan a blízkeho okolia. Ak chcete prispieť, môžete nákup priniesť do vznikajúceho kultúrno-kreatívneho centra Arta. Rozdelenie nákupov zabezpečuje Centrum pomoci človeku Piešťany.

Rok trvajúca pandémia koronavírusu zapríčinila, že mnohí ľudia si po uhradení nákladov na bývanie nemôžu dovoliť nakupovať ani bežné veci. Od začiatku marca im pomáhajú dobrovoľníci, ktorí v centre Arta na Kollárovej ulici vytvorili priestor, kam Piešťanci nosia trvanlivé potraviny a drogériu. Ľuďom, ktorí prišli o prácu alebo im zomrel niekto blízky, čo zhoršilo ich finančnú situáciu, rozdeľuje tieto nákupy Centrum pomoci človeku Piešťany.

Vďaka desiatkam dobrovoľných príspevkov sa podarilo iba počas uplynulého týždňa pomôcť tridsiatim rodinám. Zbierka preto pokračuje aj tento týždeň. Záujemcovia môžu priniesť nákupy do Arty v stredu a v piatok od 16.00 do 18.00 h.


Potraviny: trvanlivé mlieko, detská krupica, cereálie, vločky, musli, cukor, cestoviny, slížiky, múka, ryža, sáčkové polievky, čaj, strukoviny (šošovica, fazuľa, hrach), konzervy (paštéty, rybičky), zemiaky, jablká, kečup, horčica, kakao, müsli, korenie, rasca, majorán, piškóty, keksíky, sladkosti

Drogéria: sprchový šampón, mydlo, pasta, kefky (aj detské), detské plienky (veľkosť 1-4), papierové vreckovky, toaletný papier.

Čističe: jar, prach na pranie, čistič na podlahy, wc čistič


Tento týždeň sme opäť preberali vaše “malé nákupy”. Cez víkend ich odovzdáme Centru pomoci človeku 🙌🏼 a…

Posted by Arta on Friday, March 12, 2021

 

Text: Martin Palkovič

Continue Reading

Reklama

Populárne články