Connect with us

Novinky

Je to niečo neopísateľné,“ tešia sa po úspechu Piešťanské Čajky

Published

on

Basketbalistky Piešťanských Čajok prelomili dvanásťročnú sériu víťazstiev Good Angels Košice v Slovenskom pohári a na domácej palubovke Diplomat arény zvíťazili vo finálovom stretnutí 59:53 a môžu sa tak tešiť z historického triumfu. V tábore Piešťanských Čajok prepukla obrovská eufória a tento triumf sa do kroniky klubu zapíše zlatým písmom.

IMG_6473

Finálový súboj Slovenského pohára 2017 ponúkol súboj favoritov a zápas o celkové víťazstvo stál rozhodne za to. V nervydrásajúcom súboji napokon Piešťanské Čajky dotiahli stretnutie do víťazného konca a v Diplomat aréne prepukla veľká eufória. „Basketbal je o chybách, a ten kto ich spraví menej tak vyhrá. My sme zvládli kľúčové momenty a preto sme si víťazstvo nad mimoriadne silným súperom zaslúžili,“ hodnotil finálové stretnutia tréner Čajok Martin Pospíšil.

Zápas o celkové víťazstvo bol ako na horskej dráhe, Čajky miestami prehrávali aj o 12 bodov, no nevzdali sa dokázali sa vrátiť do stretnutia a napokon ho ovládnuť. „Od začiatku sme mali svoj cieľ. Samozrejme mali sme tam negatívnu šnúru, ale dokázali sme sa vrátiť do zápasu a hrať to, na čom sme sa dohodli. To bola úplne kľúčová vec, aby sme ostali pokojní,“ pokračoval tréner víťaziek.

V päťročnej histórii piešťanského klubu ide doposiaľ o najväčší úspech a aj tréner M. Pospíšil si je úspechu vedomý a na svoje hráčky je patrične hrdý. „Za celých 40 minút si hráčky zaslúžia pochvalu a sme na ne hrdí. Proti takému súperovi, akým je Good Angels je to skvelá vec ich poraziť vo finále Slovenského pohára.“IMG_6630

Veľká spontánna radosť prepukla pochopiteľne aj medzi hráčkami, ktoré si víťazstvo v Slovenskom pohári užívali plnými dúškami s takmer vypredanou Diplomat arénou. „Je to niečo neopísateľné. Vyhrali sme jeden z cieľov našej sezóny. Sme spokojné a šťastné,“ žiarila po finále Terézia Páleníková.IMG_6352

Práve ona bola jednou z kľúčových hráčok domácich v závere stretnutia, kedy premenila rozhodujúci koš a poslala Čajky do vedenia, ktoré už Good Angels nedokázali dotiahnuť. „Bola som rada, že mi v posledných minútach padol ten kôš a prispela som k víťazstvu. Celý zápas bol však na krv, s Good Angels sme si nič nedarovali. Hrali sme o každý centimeter na ihrisku.“

Čajky sa na Slovenský pohár, ktorý prvýkrát v histórii hostili na domácej palubovke poctivo pripravovali, nič nepodcenili a prinieslo im to zaslúžené ovocie. „Boli sme dobre pripravení. Aj keď sme prehrávali o väčší počet bodov, tak sme sa dokázali vždy vrátiť do hry a dobiehali sme náskok a v závere ho aj prelomili. Vedeli sme, ak budeme drieť 40 minút, tak môžeme uspieť. Ako tím sme boli veľmi silní. Posledné týždne sme mali 11 hráčok na tréningu a veľmi dobre sa pracovalo,“ pokračovala T. Páleníková a na záver dodala: „Je to krásne, že sme vyhrali prvýkrát v histórii. Je to pre nás zadosťučinenie až tvrdú robotu v posledných mesiacoch.“

-Piešťanské Čajky/Foto: archív-

Aktuality

COVID automat: Okres Piešťany bude bordový. Čo to znamená?

Published

on

By

Epidemiologická situácia v piešťanskom regióne sa počas uplynulých dní zlepšila. Po piatich týždňoch v čiernej farbe bude od pondelka 22. marca zaradený medzi bordové okresy, ktoré sa riadia III. stupňom varovania. Výraznejšie uvoľnenie to však neznamená.

Mapu Slovenska s rozdelením okresov podľa pandemickej situácie platným od pondelka 22. marca zverejnilo ministerstvo zdravotníctva. Čiernych bude 20 okresov, medzi nimi aj Myjava a Nové Mesto nad Váhom. Trnava a Piešťany dostanú bordovú farbu, Hlohovec je v III. stupni varovania už tento týždeň.

Znamená to možnosť otvorenia materských škôl a prvého stupňa základných škôl. To však záleží na odporúčaní regionálneho hygienika. Napríklad v Hlohovci na aktuálny týždeň Regionálny úrad verejného zdravotníctva v Trnave neodporučil otvoriť školy v plnom rozsahu. Prezenčná výučba tam od pondelka (15. marca) začala iba pre štvrtinu žiakov základných škôl a tretinu škôlkárov. Išlo o deti zamestnancov pracujúcich v kritickej infraštruktúre a zamestnancov s nevyhnutným prezenčným výkonom práce – teda tých rodičov, ktorí nemôžu pracovať z domu. „Rovnako sa prezenčná forma výučby týka aj žiakov, ktorým podmienky neumožňujú prístup k dištančnému vzdelávaniu,“ informovalo mesto Hlohovec. V akom rozsahu sa od 22. marca otvoria školy v okrese Piešťany zatiaľ nevieme. Bude to záležať aj na zriaďovateľoch, ktorými sú mestá, obce a cirkev.

Na pohyb v prírode v rámci svojho okresu obyvatelia bordových regiónov nepotrebujú test. Cesty medzi okresmi za účelom pobytu v prírode však ešte nie sú povolené. Vyplýva to z uznesenia vlády, ktoré je platné od 3. marca nad rámec pravidiel COVID automatu. Vláda týmto uznesením zrušila výnimku na vychádzky do prírody mimo okres.

Pre ľudí, ktorí sa doteraz museli každých sedem dní testovať kvôli práci, sa nič nemení. Testy sú v III. stupni varovania aj naďalej platné iba týždeň. Toto opatrenie sa podľa COVID automatu uvoľňuje až v II. stupni varovania, v ktorom testy platia 14 dní. V I. stupni je to 21 dní.

Text: Martin Palkovič Grafika: Ministerstvo zdravotníctva SR

Continue Reading

Aktuality

Ako sa skontaktovať so svojim lekárom?

Published

on

By

Väčšina ambulantných lekárov ordinuje, konzultácie poskytujú aj prostredníctvom telefonických rozhovorov a e-mailových správ.

Úloha ambulantných lekárov a zdravotných sestier v systéme poskytovania zdravotnej starostlivosti je nezastupiteľná. Už vyše roka sa s plným nasadením starajú o svojich pacientov v podmienkach pandémie ochorenia Covid-19. To znamená, že konzultácie poskytujú aj prostredníctvom telefonických rozhovorov alebo cez e-maily. Preto sú, špeciálne tí zo všeobecných ambulancií, v súčasnosti veľmi vyťažení a môže sa stať, že nezareagujú ihneď, pretože telefonujú s iným pacientom. Pre zvýšenie dostupnosti sme ambulanciám s väčším počtom pacientov sme odporučili zriadiť o jednu telefónnu linku viac.

V prípade, že sa ani opakovane nedovoláte alebo nedostanete spätnú väzbu v primeranom čase, môžete sa obrátiť na Odbor zdravotníctva Úradu Trnavského samosprávneho kraja na 0335 559 491 alebo dostupnostlekara@trnava-vuc.sk.

Zdroj a foto: TS TTSK

Continue Reading

Aktuality

Nákup pre ľudí v núdzi môžete spraviť aj tento týždeň

Published

on

By

Trvanlivé potraviny a drogéria už pomohli desiatkam rodín z Piešťan a blízkeho okolia. Ak chcete prispieť, môžete nákup priniesť do vznikajúceho kultúrno-kreatívneho centra Arta. Rozdelenie nákupov zabezpečuje Centrum pomoci človeku Piešťany.

Rok trvajúca pandémia koronavírusu zapríčinila, že mnohí ľudia si po uhradení nákladov na bývanie nemôžu dovoliť nakupovať ani bežné veci. Od začiatku marca im pomáhajú dobrovoľníci, ktorí v centre Arta na Kollárovej ulici vytvorili priestor, kam Piešťanci nosia trvanlivé potraviny a drogériu. Ľuďom, ktorí prišli o prácu alebo im zomrel niekto blízky, čo zhoršilo ich finančnú situáciu, rozdeľuje tieto nákupy Centrum pomoci človeku Piešťany.

Vďaka desiatkam dobrovoľných príspevkov sa podarilo iba počas uplynulého týždňa pomôcť tridsiatim rodinám. Zbierka preto pokračuje aj tento týždeň. Záujemcovia môžu priniesť nákupy do Arty v stredu a v piatok od 16.00 do 18.00 h.


Potraviny: trvanlivé mlieko, detská krupica, cereálie, vločky, musli, cukor, cestoviny, slížiky, múka, ryža, sáčkové polievky, čaj, strukoviny (šošovica, fazuľa, hrach), konzervy (paštéty, rybičky), zemiaky, jablká, kečup, horčica, kakao, müsli, korenie, rasca, majorán, piškóty, keksíky, sladkosti

Drogéria: sprchový šampón, mydlo, pasta, kefky (aj detské), detské plienky (veľkosť 1-4), papierové vreckovky, toaletný papier.

Čističe: jar, prach na pranie, čistič na podlahy, wc čistič


Tento týždeň sme opäť preberali vaše “malé nákupy”. Cez víkend ich odovzdáme Centru pomoci človeku 🙌🏼 a…

Posted by Arta on Friday, March 12, 2021

 

Text: Martin Palkovič

Continue Reading

Reklama

Populárne články