Connect with us

Novinky

Najmladší Havrani bojovali na Havran Cupe 2017

Published

on

V nedeľu 17. decembra sa v piešťanskej Easton arene uskutočnil hokejový turnaj najmladších hokejistov. Išlo o hráčov vo veku do 7 rokov. Turnaj bol obsadený veľmi kvalitnými mužstvami z ôsmich miest Česka a Slovenska, čo sľubovalo výbornú možnosť porovnať si sily mladých Havranov s tými najlepšími. Piešťanci ako jediné mužstvo na turnaji dokázali poraziť celkových víťazov z tímu HC Oceláři Třinec.

Hralo sa systémom na dve skupiny po štyri tímy, kde sa stretlo každé mužstvo s každým. Piešťany postavili svoje „A“ aj  „B“ mužstvo, a tak mali zastúpenie v oboch skupinách. Havrani sa zachovali ako naozaj skutočne najlepší možní hostitelia turnaja. Po často veľmi vyrovnaných súbojoch, kde rozhodovali iba malé chybičky, či jednogólový rozdiel sa umiestnili na 4. mieste vo svojich tabuľkách.

„A“ výberu Havranov sa v základnej časti podaril výnikajúci výsledok, keď porazili ako jediné mužstvo na turnaji, neskorších víťazov celého turnaja HC Oceláři Třinec 9:8. Tento výsledok signalizuje veľkú nádej v budúcnosť mladých talentov z Piešťan. V ďalších dvoch dueloch s HC Slovan Bratislava 2:4 a s HC Uherské Hradište 6:9 sa šťastena priklonila na stranu súperov. Hlavne tá, mala najväčší podiel na tom, kde sa „A“ mužstvo ocitlo v celkovom umiestnení v tabuľke.

„B“ výber Havranov nezačal turnaj najlepšie, prehral totiž s mužstvom HOBA Bratislava. Druhý zápas ukázal silu a konkurenčnú schopnosť aj „B“ výberu, kde počas celého zápasu viedlo a iba nešťastná náhoda nedovolila doviesť zápas do víťazného konca, keď Piešťanci prehrali gólom z poslednej minúty 9:10. Prehra v treťom zápase s mužstvom z Brumova-Bylnice, ktorý celkovo obsadili 2. miesto, iba ukázala, v ktorých oblastiach sa naši hokejisti ešte musia zlepšovať a tvrdšie na sebe pracovať. Umiestnenia našich výberov zabezpečilo vzájomný súboj o celkové 7. miesto, kde napokon úspešnejší boli hráči z „B“ výberu.

Výbornú atmosféru kvalitne zorganizovaného turnaja potvrdili všetky zúčastnené tímy, ktoré sme v našom kúpeľnom meste veľmi radi privítali a tak zahájili každoročnú tradíciu vianočného Piešťanského Havran Cupu.

 

Na konci turnaja dostali všetky budúce nádejné hokejové hviezdy medaily a malú vianočnú pozornosť za výborné športové výkony, pamätné poháre pre každé zúčastnené mužstvo a tí najlepší hráči z tímov dostali veľmi pekný darček v podobe slovenského reprezentačného dresu hráča Patrika Lušnáka – odchovanca piešťanského hokeja.

Všetkým zúčastneným tímom patrí veľká vďaka za vytvorenie krásnej hokejovej predvianočnej atmosféry a tešíme sa na ďalšie vzájomné súboje či už v našej, alebo v ich hokejových arénach.

TS HK Havrani

Aktuality

COVID automat: Okres Piešťany bude bordový. Čo to znamená?

Published

on

By

Epidemiologická situácia v piešťanskom regióne sa počas uplynulých dní zlepšila. Po piatich týždňoch v čiernej farbe bude od pondelka 22. marca zaradený medzi bordové okresy, ktoré sa riadia III. stupňom varovania. Výraznejšie uvoľnenie to však neznamená.

Mapu Slovenska s rozdelením okresov podľa pandemickej situácie platným od pondelka 22. marca zverejnilo ministerstvo zdravotníctva. Čiernych bude 20 okresov, medzi nimi aj Myjava a Nové Mesto nad Váhom. Trnava a Piešťany dostanú bordovú farbu, Hlohovec je v III. stupni varovania už tento týždeň.

Znamená to možnosť otvorenia materských škôl a prvého stupňa základných škôl. To však záleží na odporúčaní regionálneho hygienika. Napríklad v Hlohovci na aktuálny týždeň Regionálny úrad verejného zdravotníctva v Trnave neodporučil otvoriť školy v plnom rozsahu. Prezenčná výučba tam od pondelka (15. marca) začala iba pre štvrtinu žiakov základných škôl a tretinu škôlkárov. Išlo o deti zamestnancov pracujúcich v kritickej infraštruktúre a zamestnancov s nevyhnutným prezenčným výkonom práce – teda tých rodičov, ktorí nemôžu pracovať z domu. „Rovnako sa prezenčná forma výučby týka aj žiakov, ktorým podmienky neumožňujú prístup k dištančnému vzdelávaniu,“ informovalo mesto Hlohovec. V akom rozsahu sa od 22. marca otvoria školy v okrese Piešťany zatiaľ nevieme. Bude to záležať aj na zriaďovateľoch, ktorými sú mestá, obce a cirkev.

Na pohyb v prírode v rámci svojho okresu obyvatelia bordových regiónov nepotrebujú test. Cesty medzi okresmi za účelom pobytu v prírode však ešte nie sú povolené. Vyplýva to z uznesenia vlády, ktoré je platné od 3. marca nad rámec pravidiel COVID automatu. Vláda týmto uznesením zrušila výnimku na vychádzky do prírody mimo okres.

Pre ľudí, ktorí sa doteraz museli každých sedem dní testovať kvôli práci, sa nič nemení. Testy sú v III. stupni varovania aj naďalej platné iba týždeň. Toto opatrenie sa podľa COVID automatu uvoľňuje až v II. stupni varovania, v ktorom testy platia 14 dní. V I. stupni je to 21 dní.

Text: Martin Palkovič Grafika: Ministerstvo zdravotníctva SR

Continue Reading

Aktuality

Ako sa skontaktovať so svojim lekárom?

Published

on

By

Väčšina ambulantných lekárov ordinuje, konzultácie poskytujú aj prostredníctvom telefonických rozhovorov a e-mailových správ.

Úloha ambulantných lekárov a zdravotných sestier v systéme poskytovania zdravotnej starostlivosti je nezastupiteľná. Už vyše roka sa s plným nasadením starajú o svojich pacientov v podmienkach pandémie ochorenia Covid-19. To znamená, že konzultácie poskytujú aj prostredníctvom telefonických rozhovorov alebo cez e-maily. Preto sú, špeciálne tí zo všeobecných ambulancií, v súčasnosti veľmi vyťažení a môže sa stať, že nezareagujú ihneď, pretože telefonujú s iným pacientom. Pre zvýšenie dostupnosti sme ambulanciám s väčším počtom pacientov sme odporučili zriadiť o jednu telefónnu linku viac.

V prípade, že sa ani opakovane nedovoláte alebo nedostanete spätnú väzbu v primeranom čase, môžete sa obrátiť na Odbor zdravotníctva Úradu Trnavského samosprávneho kraja na 0335 559 491 alebo dostupnostlekara@trnava-vuc.sk.

Zdroj a foto: TS TTSK

Continue Reading

Aktuality

Nákup pre ľudí v núdzi môžete spraviť aj tento týždeň

Published

on

By

Trvanlivé potraviny a drogéria už pomohli desiatkam rodín z Piešťan a blízkeho okolia. Ak chcete prispieť, môžete nákup priniesť do vznikajúceho kultúrno-kreatívneho centra Arta. Rozdelenie nákupov zabezpečuje Centrum pomoci človeku Piešťany.

Rok trvajúca pandémia koronavírusu zapríčinila, že mnohí ľudia si po uhradení nákladov na bývanie nemôžu dovoliť nakupovať ani bežné veci. Od začiatku marca im pomáhajú dobrovoľníci, ktorí v centre Arta na Kollárovej ulici vytvorili priestor, kam Piešťanci nosia trvanlivé potraviny a drogériu. Ľuďom, ktorí prišli o prácu alebo im zomrel niekto blízky, čo zhoršilo ich finančnú situáciu, rozdeľuje tieto nákupy Centrum pomoci človeku Piešťany.

Vďaka desiatkam dobrovoľných príspevkov sa podarilo iba počas uplynulého týždňa pomôcť tridsiatim rodinám. Zbierka preto pokračuje aj tento týždeň. Záujemcovia môžu priniesť nákupy do Arty v stredu a v piatok od 16.00 do 18.00 h.


Potraviny: trvanlivé mlieko, detská krupica, cereálie, vločky, musli, cukor, cestoviny, slížiky, múka, ryža, sáčkové polievky, čaj, strukoviny (šošovica, fazuľa, hrach), konzervy (paštéty, rybičky), zemiaky, jablká, kečup, horčica, kakao, müsli, korenie, rasca, majorán, piškóty, keksíky, sladkosti

Drogéria: sprchový šampón, mydlo, pasta, kefky (aj detské), detské plienky (veľkosť 1-4), papierové vreckovky, toaletný papier.

Čističe: jar, prach na pranie, čistič na podlahy, wc čistič


Tento týždeň sme opäť preberali vaše “malé nákupy”. Cez víkend ich odovzdáme Centru pomoci človeku 🙌🏼 a…

Posted by Arta on Friday, March 12, 2021

 

Text: Martin Palkovič

Continue Reading

Reklama

Populárne články