Päť alebo desať kilometrová trať viedla po mestskom parku aj uliciach, ktoré boli uzavreté pre automobilovú dopravu. Štart a cieľ na Námestí slobody dovoľovali účastníkom osviežiť sa po behu na September feste. Podľa organizátorov bol Piešťany Night City Run úspešný.

[singlepic id=58684 w= h= float=center]

Spomedzi mužov bol na 10 km dlhej trati najrýchlejší Ján Križák (AŠK Grafobal Skalica), ktorý ju zabehol za 36 minút a 48 sekúnd. Iba 36 sekúnd naňho stratil domáci bežec Martin Vrábel. Tretí skončil Peter Sobek (BK Lysá pod Makytou). Medzi ženami dominovala Jana Úradníková (na snímke) z Piešťan, ktorá túto trať absolvovala za 46 minút a 11 sekúnd.

Päť kilometrovú trať najrýchlejšie (19:13) zvládol Tomáš Podpera z Trenčína. Nasledoval Maroš Sokolovský (Družba Piešťany) s časom 21:00 a iba deväť sekúnd po ňom dobehol do cieľa Milan Makiš (Trenčín). Zo žien bola najrýchlejšia Petra Mrázková z Trnavy s časom 22:13.

„Teším sa, že na prvý ročník prišlo 140 bežcov. Z Night Run-u v Piešťanoch by som chcela spraviť tradíciu. Ďakujem všetkým, čo si prišli zabehať a bežcov podporiť a veľká vďaka partnerom, kamarátom a rodine, ktorí ma podporili,“ povedala organizátorka pretekov Jana Beňačková-Štefečková.

(red)

About

Redakcia:
Martin Palkovič – zodpovedný redaktor
redakcia@pnky.sk

Inzercia:
inzercia@pnky.sk
Cenník inzercie

Vydavateľ:
HPA, s.r.o .
Bodona 768/48
92101 Piešťany
Slovenská republika
IČO: 47 465 972