Šport

Na regate O pohár Sĺňavy očakávajú rekordnú účasť

By 30. decembra 2012No Comments

Už o necelé dva týždne, v sobotu 12. januára, sa v telocvični Gymnázia Pierra de Coubertina uskutoční 8. ročník verejnej halovej regaty na veslárskych trenažéroch O pohár Sĺňavy, ktorý bude zároveň po prvý raz súčasťou Českého poháru. Veslári preto očakávajú rekordnú účasť viac ako 500 pretekárov.

Pretekať sa bude vo všetkých kategóriach od žiakov až po veteránov. Predstavia sa aj zdravotne hendikepovaní pretekári. Zúčastniť sa môže tiež široká verejnosť v pretekoch neregistrovaných súťažiacich. „Očakávame rekordnú účasť. Z Čiech príde niekoľko autobusov súťažiacich, ďalší z Maďarska, Rakúska a samozrejme domáci. Celkovo by sa mohlo regaty zúčastniť 500 až 600 pretekárov,“ informoval riaditeľ pretekov Miroslav Škulec. Pretekať sa bude na 10 trenažéroch a ďalších 20 budú mať súťažiaci k dispozícii na rozveslovanie.

Prihlásiť sa môžete cez online formulár do 2. januára. Pretekári budú nasadzovaní podľa najlepšieho dosiahnutého času. Presné propozície nájdete tu. Štart pretekov je naplánovaný na desiatu hodinu.  Časový program bude upresnený po doručení všetkých prihlášok.

REKLAMA

Autor: ht Ilustračné foto: T. Hudcovič

About PNky.sk

Redakcia:
Martin Palkovič – zodpovedný redaktor
redakcia@pnky.sk

Inzercia:
inzercia@pnky.sk
Cenník inzercie

Vydavateľ:
HPA, s.r.o .
Bodona 768/48
92101 Piešťany
Slovenská republika
IČO: 47 465 972