Na letisko sa po 20 rokoch opäť vrátili motocyklové preteky, Veľká cena Piešťan naväzuje na bohatú tradíciu týchto podujatí. Včera boli na programe voľné tréningy, po ktorých sa jazdci o 19:00 predviedli aj na Námestí slobody. Dnes budú celý deň pokračovať tréningové jazdy a v nedeľu 21. augusta sa motorky rozburácajú naplno počas samotných závodov. Organizátori z Piešťanského motocyklového klubu v spolupráci s Moto Classic Racing Clubom Kopčany pripravili pre návštevníkov aj sprievodný program, v ktorom nebudú chýbať vystúpenia kapiel, kaskadérska show i atrakcie pre deti. Záujemcovia sa môžu dostať na letisko vďaka kyvadlovej doprave, tá bude premávať každú hodinu od 9:00 do 18:00. 

IMG_5210_resize

Veľká cena Piešťan, ktorá sa koná na letisku tento víkend, chce nadviazať na tradíciu známeho preteku Cena Slovenska. Ten skončil pred dvadsiatimi rokmi a aj to bola jedna z otázok, vďaka ktorej mohli súťažiaci včera večer na Námestí slobody získať vstupenky na podujatie zdarma. Okrem motoriek prezentovali organizátori v centre aj sprievodné vozidlá a pozvaných hostí, ktorých vyspovedal moderátor Kamil Somorovský. Na minulosť si zaspomínal napríklad Július Mendl, autor knihy Cena Slovenska – Z histórie AMK Piešťany, kde podrobne mapuje priebeh tejto svetovo známej súťaže. Prvý ročník nového podujatia predstavili za organizátora predseda Piešťanského motocyklového klubu Miloš Kluc a Rasťo Martančík.

Prezentačnú akciu, ktorej sa prizeralo niekoľko desiatok divákov zakončila súťaž o vstupenky, kde záujemcovia zodpovedali otázky, súvisiace s podujatím. Veľká cena štartuje už dnes, v sobotu 20. augusta tréningovými jazdami motocyklov Klasik 175 + 250 ccm od 9,00 h a potrvá do nedele večera.

Trať s dĺžkou 4900 metrov preverí schopnosti pretekárov a okrem 9 ľavých a 5 pravých zákrut obsahuje i cieľovú rovinku priamo pred diváckou tribúnou. Návštevníci sa môžu tešiť na rôzne kubatúry, tou najsilnejšou je trieda nad 600 kubických centimetrov. Motorky dnes počas voľného tréningu doslova trhali asfalt a centrum mesta zase potešila návšteva viacerých známych mien motocyklového športu, medzi inými aj úspešného pretekára Davida Hanzalíka. Fotografie zo včerajšieho voľného tréningu nájdete v galérii pod článkom.

IMG_5229_resize

IMG_6555IMG_6561IMG_6565Zastávky kyvadlovej dopravy od 9:00 do 18:00:

železničná stanica
čerpacia stanica Slovnaft na sídlisku Adam Trajan
pred barom Lemon
Aupark
letisko

Program:
moto program

moto nedela

Sprievodný program:

SOBOTA 20. august

13:30 – 14:20 Acrobatic paragliding show
18:00 – 20:00 Tusté Baletky / alternativ rock – sranda rep /
20:00 – 22:00 Four Faces / melodic metal /

NEDEĽA 21. august

11:45 – 12:45 MOTOTV SHOW – Stunt-Rider Show

IMG_5179_resize

-lt/ad-, Zdroj: Piešťanský motocyklový klub/Foto: lt-

About PNky.sk

Redakcia:
Martin Palkovič – zodpovedný redaktor
redakcia@pnky.sk

Inzercia:
inzercia@pnky.sk
Cenník inzercie

Vydavateľ:
HPA, s.r.o .
Bodona 768/48
92101 Piešťany
Slovenská republika
IČO: 47 465 972