Connect with us

Novinky

Na letisku po 20 rokoch opäť naplno zaburácali motorky

Published

on

Na letisko sa po 20 rokoch opäť vrátili motocyklové preteky, Veľká cena Piešťan naväzuje na bohatú tradíciu týchto podujatí. Včera boli na programe voľné tréningy, po ktorých sa jazdci o 19:00 predviedli aj na Námestí slobody. Dnes budú celý deň pokračovať tréningové jazdy a v nedeľu 21. augusta sa motorky rozburácajú naplno počas samotných závodov. Organizátori z Piešťanského motocyklového klubu v spolupráci s Moto Classic Racing Clubom Kopčany pripravili pre návštevníkov aj sprievodný program, v ktorom nebudú chýbať vystúpenia kapiel, kaskadérska show i atrakcie pre deti. Záujemcovia sa môžu dostať na letisko vďaka kyvadlovej doprave, tá bude premávať každú hodinu od 9:00 do 18:00. 

IMG_5210_resize

Veľká cena Piešťan, ktorá sa koná na letisku tento víkend, chce nadviazať na tradíciu známeho preteku Cena Slovenska. Ten skončil pred dvadsiatimi rokmi a aj to bola jedna z otázok, vďaka ktorej mohli súťažiaci včera večer na Námestí slobody získať vstupenky na podujatie zdarma. Okrem motoriek prezentovali organizátori v centre aj sprievodné vozidlá a pozvaných hostí, ktorých vyspovedal moderátor Kamil Somorovský. Na minulosť si zaspomínal napríklad Július Mendl, autor knihy Cena Slovenska – Z histórie AMK Piešťany, kde podrobne mapuje priebeh tejto svetovo známej súťaže. Prvý ročník nového podujatia predstavili za organizátora predseda Piešťanského motocyklového klubu Miloš Kluc a Rasťo Martančík.

Prezentačnú akciu, ktorej sa prizeralo niekoľko desiatok divákov zakončila súťaž o vstupenky, kde záujemcovia zodpovedali otázky, súvisiace s podujatím. Veľká cena štartuje už dnes, v sobotu 20. augusta tréningovými jazdami motocyklov Klasik 175 + 250 ccm od 9,00 h a potrvá do nedele večera.

Trať s dĺžkou 4900 metrov preverí schopnosti pretekárov a okrem 9 ľavých a 5 pravých zákrut obsahuje i cieľovú rovinku priamo pred diváckou tribúnou. Návštevníci sa môžu tešiť na rôzne kubatúry, tou najsilnejšou je trieda nad 600 kubických centimetrov. Motorky dnes počas voľného tréningu doslova trhali asfalt a centrum mesta zase potešila návšteva viacerých známych mien motocyklového športu, medzi inými aj úspešného pretekára Davida Hanzalíka. Fotografie zo včerajšieho voľného tréningu nájdete v galérii pod článkom.

IMG_5229_resize

IMG_6555IMG_6561IMG_6565Zastávky kyvadlovej dopravy od 9:00 do 18:00:

železničná stanica
čerpacia stanica Slovnaft na sídlisku Adam Trajan
pred barom Lemon
Aupark
letisko

Program:
moto program

moto nedela

Sprievodný program:

SOBOTA 20. august

13:30 – 14:20 Acrobatic paragliding show
18:00 – 20:00 Tusté Baletky / alternativ rock – sranda rep /
20:00 – 22:00 Four Faces / melodic metal /

NEDEĽA 21. august

11:45 – 12:45 MOTOTV SHOW – Stunt-Rider Show

IMG_5179_resize

-lt/ad-, Zdroj: Piešťanský motocyklový klub/Foto: lt-

Aktuality

COVID automat: Okres Piešťany bude bordový. Čo to znamená?

Published

on

By

Epidemiologická situácia v piešťanskom regióne sa počas uplynulých dní zlepšila. Po piatich týždňoch v čiernej farbe bude od pondelka 22. marca zaradený medzi bordové okresy, ktoré sa riadia III. stupňom varovania. Výraznejšie uvoľnenie to však neznamená.

Mapu Slovenska s rozdelením okresov podľa pandemickej situácie platným od pondelka 22. marca zverejnilo ministerstvo zdravotníctva. Čiernych bude 20 okresov, medzi nimi aj Myjava a Nové Mesto nad Váhom. Trnava a Piešťany dostanú bordovú farbu, Hlohovec je v III. stupni varovania už tento týždeň.

Znamená to možnosť otvorenia materských škôl a prvého stupňa základných škôl. To však záleží na odporúčaní regionálneho hygienika. Napríklad v Hlohovci na aktuálny týždeň Regionálny úrad verejného zdravotníctva v Trnave neodporučil otvoriť školy v plnom rozsahu. Prezenčná výučba tam od pondelka (15. marca) začala iba pre štvrtinu žiakov základných škôl a tretinu škôlkárov. Išlo o deti zamestnancov pracujúcich v kritickej infraštruktúre a zamestnancov s nevyhnutným prezenčným výkonom práce – teda tých rodičov, ktorí nemôžu pracovať z domu. „Rovnako sa prezenčná forma výučby týka aj žiakov, ktorým podmienky neumožňujú prístup k dištančnému vzdelávaniu,“ informovalo mesto Hlohovec. V akom rozsahu sa od 22. marca otvoria školy v okrese Piešťany zatiaľ nevieme. Bude to záležať aj na zriaďovateľoch, ktorými sú mestá, obce a cirkev.

Na pohyb v prírode v rámci svojho okresu obyvatelia bordových regiónov nepotrebujú test. Cesty medzi okresmi za účelom pobytu v prírode však ešte nie sú povolené. Vyplýva to z uznesenia vlády, ktoré je platné od 3. marca nad rámec pravidiel COVID automatu. Vláda týmto uznesením zrušila výnimku na vychádzky do prírody mimo okres.

Pre ľudí, ktorí sa doteraz museli každých sedem dní testovať kvôli práci, sa nič nemení. Testy sú v III. stupni varovania aj naďalej platné iba týždeň. Toto opatrenie sa podľa COVID automatu uvoľňuje až v II. stupni varovania, v ktorom testy platia 14 dní. V I. stupni je to 21 dní.

Text: Martin Palkovič Grafika: Ministerstvo zdravotníctva SR

Continue Reading

Aktuality

Ako sa skontaktovať so svojim lekárom?

Published

on

By

Väčšina ambulantných lekárov ordinuje, konzultácie poskytujú aj prostredníctvom telefonických rozhovorov a e-mailových správ.

Úloha ambulantných lekárov a zdravotných sestier v systéme poskytovania zdravotnej starostlivosti je nezastupiteľná. Už vyše roka sa s plným nasadením starajú o svojich pacientov v podmienkach pandémie ochorenia Covid-19. To znamená, že konzultácie poskytujú aj prostredníctvom telefonických rozhovorov alebo cez e-maily. Preto sú, špeciálne tí zo všeobecných ambulancií, v súčasnosti veľmi vyťažení a môže sa stať, že nezareagujú ihneď, pretože telefonujú s iným pacientom. Pre zvýšenie dostupnosti sme ambulanciám s väčším počtom pacientov sme odporučili zriadiť o jednu telefónnu linku viac.

V prípade, že sa ani opakovane nedovoláte alebo nedostanete spätnú väzbu v primeranom čase, môžete sa obrátiť na Odbor zdravotníctva Úradu Trnavského samosprávneho kraja na 0335 559 491 alebo dostupnostlekara@trnava-vuc.sk.

Zdroj a foto: TS TTSK

Continue Reading

Aktuality

Nákup pre ľudí v núdzi môžete spraviť aj tento týždeň

Published

on

By

Trvanlivé potraviny a drogéria už pomohli desiatkam rodín z Piešťan a blízkeho okolia. Ak chcete prispieť, môžete nákup priniesť do vznikajúceho kultúrno-kreatívneho centra Arta. Rozdelenie nákupov zabezpečuje Centrum pomoci človeku Piešťany.

Rok trvajúca pandémia koronavírusu zapríčinila, že mnohí ľudia si po uhradení nákladov na bývanie nemôžu dovoliť nakupovať ani bežné veci. Od začiatku marca im pomáhajú dobrovoľníci, ktorí v centre Arta na Kollárovej ulici vytvorili priestor, kam Piešťanci nosia trvanlivé potraviny a drogériu. Ľuďom, ktorí prišli o prácu alebo im zomrel niekto blízky, čo zhoršilo ich finančnú situáciu, rozdeľuje tieto nákupy Centrum pomoci človeku Piešťany.

Vďaka desiatkam dobrovoľných príspevkov sa podarilo iba počas uplynulého týždňa pomôcť tridsiatim rodinám. Zbierka preto pokračuje aj tento týždeň. Záujemcovia môžu priniesť nákupy do Arty v stredu a v piatok od 16.00 do 18.00 h.


Potraviny: trvanlivé mlieko, detská krupica, cereálie, vločky, musli, cukor, cestoviny, slížiky, múka, ryža, sáčkové polievky, čaj, strukoviny (šošovica, fazuľa, hrach), konzervy (paštéty, rybičky), zemiaky, jablká, kečup, horčica, kakao, müsli, korenie, rasca, majorán, piškóty, keksíky, sladkosti

Drogéria: sprchový šampón, mydlo, pasta, kefky (aj detské), detské plienky (veľkosť 1-4), papierové vreckovky, toaletný papier.

Čističe: jar, prach na pranie, čistič na podlahy, wc čistič


Tento týždeň sme opäť preberali vaše “malé nákupy”. Cez víkend ich odovzdáme Centru pomoci človeku 🙌🏼 a…

Posted by Arta on Friday, March 12, 2021

 

Text: Martin Palkovič

Continue Reading

Reklama

Populárne články