Tretie kolo Národnej ligy juniorskej súťaže dievčat vo vodnom póle sa uskutočnilo v dňoch 18. a 19. apríla v Košiciach na Mestskej plavárni. Piešťanským hráčkam sa v zápasoch nedarilo podľa predstáv a zvíťazili len v jednom zápase. V tabuľke sú tak zatiaľ na druhej priečke za Košicami.

Juniorky

Dvakrát odchádzali z bazéna ako porazené družstvo. Úvodný zápas turnaja pritom nasvedčoval, že Piešťanky sú pripravené bojovať o najvyššiu pozíciu. Bratislavské družstvo porazili jednoznačne 12 ku 4, keď viedli už 8:0. Dobrý výkon však už nezopakovali v zápase s Vrútkami a prekvapivo im podľahli sedem k deviatim. Bola to prvá prehra s týmto súperom v celom priebehu sezóny a prišla v najnevhodnejšom okamihu. Piešťanským hráčkam chýbala väčšia bojovnosť a nasadenie a tak sa k zakončeniu akcií dostávali v minimálnej miere.

REKLAMA

bio dia web baner 300x300 apr15

Záverečný nedeľňajší zápas s domácimi Košicami bol bojom o prvé miesto. Favorizované Košičanky začali lepšie, ale Piešťanky hru i skóre postupne vyrovnali. Nevyužili však šance otočiť zápas a ísť do vedenia, a tak v závere zápasu prišiel trest v podobe víťazného gólu košických hráčok.

Výsledky  KVP Kúpele Piešťany :

Slávia UK Bratislava – KVP Kúpele Piešťany                 4 – 12   (0:0,0:4,0:4,4:4)

góly Piešťan: Baranovičová 3, Škodná 3, Kolárová 2, Klampárová 2, Kováčiková, Ravingerová

KVP Kúpele Piešťany – PVK Vrútky                                7 – 9    (1:1,2:4,2:3,1:2)

góly Piešťan:  Kováčiková 3, Baranovičová 3, Škodná

ŠKP Modrí draci Košice – KVP Kúpele Piešťany          11 – 10  (4:3,3:1,2:4,2:2) 

góly Piešťan: Baranovičová 4, Kováčiková 2, Škodná, Kolárová, Ravingerová, Klampárová

V tabuľke po treťom kole je na prvom mieste družstvo Košíc so 4-bodovým náskokom pred Piešťanmi. Tretie sú v priebežnej tabuľke Vrútky.

„Na výkonoch hráčok sa už prejavuje tréningové manko zo zimných mesiacov. To, čo sa podarilo natrénovať počas letných mesiacov, už naše súperky, ktoré majú ďaleko lepšie podmienky využili vo svoj prospech. Za bojovnosť v zápasoch a nasadenie v zápase s Košicami, kde domáce hráčky hnali dopredu aj diváci, patrí dievčatám vďaka. Na víťazstvo v súťaži je však nutné  mať potrebné tréningové podmienky dlhšie ako štyri mesiace v roku,“ zhodnotil dianie priamo po zápase tréner Ján Baranovič.

Ďalšie kolo súťaže organizuje piešťanský klub v máji. Ostáva veriť, že na piešťanskej EVE.

J. Kolářová

About PNky.sk

Redakcia:
Martin Palkovič – zodpovedný redaktor
redakcia@pnky.sk

Inzercia:
inzercia@pnky.sk
Cenník inzercie

Vydavateľ:
HPA, s.r.o .
Bodona 768/48
92101 Piešťany
Slovenská republika
IČO: 47 465 972