Connect with us

Novinky

Michal Krajčovič: Konkurenciou nám boli iba Sokolovce

Published

on

Po troch rokoch odohral piešťanský A-tím celú sezónu. Aj keď po predchádzajúcom odhlásení A-tímu zo štvrtej ligy museli muži pod vedením Michala Krajčoviča začať v najnižšej regionálnej súťaži, v neznámych vodách slovenského futbalu dominovali a počas 27 zápasov získali plný počet bodov. Prvú sezónu hodnotí tréner mužov Michal Krajčovič.

Úvodnú sezónu novovzniknutého „áčka“hodnotím veľmi pozitívne. Aj keď sme sa pred sezónou snažili prihlásiť do čo najvyššej súťaže, uvažovali a rokovali sme s kompetentnými osobami o možnosti hrať 5. ligu v ktorej bolo menej účastníkov. Verili sme, že súťaž by sme zatraktívnili, keďže je momentálne pre mnoho mužstiev nezaujímavá. Bohužiaľ nám nevyšli v ústrety, a tak sme museli začať od samého dna z ôsmej ligy. Zobrali sme to športovo – ako férové rozhodnutie, no všetci vieme, že sa v rôznych súťažiach udiali všelijaké presuny, predaje licencií či fúzie alebo ešte neviem aké transakcie.

Táto súťaž bola pre nás veľkou neznámou, nepoznali sme kvality súperov, ihriská, prostredia, ale boli sme si vedomí nášho potenciálu a išli sme do súťaže z jediným cieľom – a to bol postup. Hneď v úvodnom kole sme nastúpili na ihrisku, ako sa neskôr ukázalo, nášho najväčšieho konkurenta na postup a v Sokolovciach sme vyhrali 4:1. Tento súper sa ukázal v dlhodobej súťaži ako jediný, ktorý nás prinútil hrať koncentrovane počas celých 90 minút vo všetkých troch vzájomných zápasoch (4:1,4:1,4:0), za čo im chcem zložiť kompliment a určite by sa nestratili ani vo vyššej súťaži. Najvýraznejšie pokroky a tímový prejav
Naša výkonnosť v niektorých zápasoch bola trošku kolísavá a občas sa nám stávalo, že chlapci svoje povinnosti na ihrisku podceňovali a do hry nevkladali to, čo sa od nich očakávalo. Tým pádom sa na ihrisko dostávalo viac nervozity ako je zdravé, čomu sa musíme v budúcnosti vyhnúť, aby to nemalo negatívny dopad na výsledky. Inak som s výkonmi chlapcov spokojný a robili mi radosť. Odmenou mi bola záverečná oslava postupu, na ktorej sme ešte viac utužili kolektív. Naše víťazstvo v súťaži bolo dominantné a neuniklo ani niektorým internetovým portálom, keď nás sledujú ako adeptov na rôzne európske rekordy v neporaziteľnosti alebo v počte strelených, či inkasovaných gólov. Odohrali sme 27 víťazných majstrovských zápasov zo skóre 133:12 a to k nám traja súperi nepricestovali, čo nám určite ubralo na ešte lepšom celkovom skóre. Naša neporaziteľnosť trvala aj počas prípravného obdobia keď sme si merali sily z mužstvami hrajúcimi o 2 až 3 súťaže vyššie.

Najlepším strelcom mužstva a aj celej súťaže sa stal Jozef Glos s 31 gólmi, no slušne mu sekundoval Marek Staško s 22 gólmi. Ďalšími oporami boli v defenzíve Paťo Szabo, Martin Krajčovič a Peter Valla v ofenzíve zase Michal Dadík a keď nastúpil priniesol do hry myšlienku a pokoj Cyril Stachura.

Za veľké pozitívum vnímam aj perfektnú spoluprácu s trénerom dorastu Martinom Javorkom, ktorý mi bol vždy maximálne ústretový a dopĺňal mi mužstvo na chýbajúcich postoch v zápasoch „A“ mužstva, za čo mu aj takouto formou ďakujem. Títo mladí hráči (Gula, Kusý, Miškech, Kunic, Olejník) herne zapadli medzi skúsenejších hráčov a zvýšili tak výkonnosť mužstva. Ukázali, že do budúcnosti môžu byť veľkým prínosom pre mužstvo a lídrami PFK.

Ciele do novej sezóny
Do budúcej sezóny ideme opäť s maximálnym cieľom – a to je opäť postup do vyššej súťaže. Prípravu začíname 7. júla. Postupne odohráme tieto prípravné zápasy všetky na ihriskách súperov: Lakšárska nová Ves, Pobedím, turnaj v Siladiciach a Dolné Vestenice. Prvý majstrovský zápas siedmej ligy by sa mal hrať v prvý augustový víkend.

Postavenie v tabuľke: 1. miesto
Najlepší strelec: Jozef Glos (31. gólov)
Tabuľku nájdete tu: http://www.pfkpiestany.sk/muzi/

MB/ TK PFK

Aktuality

COVID automat: Okres Piešťany bude bordový. Čo to znamená?

Published

on

By

Epidemiologická situácia v piešťanskom regióne sa počas uplynulých dní zlepšila. Po piatich týždňoch v čiernej farbe bude od pondelka 22. marca zaradený medzi bordové okresy, ktoré sa riadia III. stupňom varovania. Výraznejšie uvoľnenie to však neznamená.

Mapu Slovenska s rozdelením okresov podľa pandemickej situácie platným od pondelka 22. marca zverejnilo ministerstvo zdravotníctva. Čiernych bude 20 okresov, medzi nimi aj Myjava a Nové Mesto nad Váhom. Trnava a Piešťany dostanú bordovú farbu, Hlohovec je v III. stupni varovania už tento týždeň.

Znamená to možnosť otvorenia materských škôl a prvého stupňa základných škôl. To však záleží na odporúčaní regionálneho hygienika. Napríklad v Hlohovci na aktuálny týždeň Regionálny úrad verejného zdravotníctva v Trnave neodporučil otvoriť školy v plnom rozsahu. Prezenčná výučba tam od pondelka (15. marca) začala iba pre štvrtinu žiakov základných škôl a tretinu škôlkárov. Išlo o deti zamestnancov pracujúcich v kritickej infraštruktúre a zamestnancov s nevyhnutným prezenčným výkonom práce – teda tých rodičov, ktorí nemôžu pracovať z domu. „Rovnako sa prezenčná forma výučby týka aj žiakov, ktorým podmienky neumožňujú prístup k dištančnému vzdelávaniu,“ informovalo mesto Hlohovec. V akom rozsahu sa od 22. marca otvoria školy v okrese Piešťany zatiaľ nevieme. Bude to záležať aj na zriaďovateľoch, ktorými sú mestá, obce a cirkev.

Na pohyb v prírode v rámci svojho okresu obyvatelia bordových regiónov nepotrebujú test. Cesty medzi okresmi za účelom pobytu v prírode však ešte nie sú povolené. Vyplýva to z uznesenia vlády, ktoré je platné od 3. marca nad rámec pravidiel COVID automatu. Vláda týmto uznesením zrušila výnimku na vychádzky do prírody mimo okres.

Pre ľudí, ktorí sa doteraz museli každých sedem dní testovať kvôli práci, sa nič nemení. Testy sú v III. stupni varovania aj naďalej platné iba týždeň. Toto opatrenie sa podľa COVID automatu uvoľňuje až v II. stupni varovania, v ktorom testy platia 14 dní. V I. stupni je to 21 dní.

Text: Martin Palkovič Grafika: Ministerstvo zdravotníctva SR

Continue Reading

Aktuality

Ako sa skontaktovať so svojim lekárom?

Published

on

By

Väčšina ambulantných lekárov ordinuje, konzultácie poskytujú aj prostredníctvom telefonických rozhovorov a e-mailových správ.

Úloha ambulantných lekárov a zdravotných sestier v systéme poskytovania zdravotnej starostlivosti je nezastupiteľná. Už vyše roka sa s plným nasadením starajú o svojich pacientov v podmienkach pandémie ochorenia Covid-19. To znamená, že konzultácie poskytujú aj prostredníctvom telefonických rozhovorov alebo cez e-maily. Preto sú, špeciálne tí zo všeobecných ambulancií, v súčasnosti veľmi vyťažení a môže sa stať, že nezareagujú ihneď, pretože telefonujú s iným pacientom. Pre zvýšenie dostupnosti sme ambulanciám s väčším počtom pacientov sme odporučili zriadiť o jednu telefónnu linku viac.

V prípade, že sa ani opakovane nedovoláte alebo nedostanete spätnú väzbu v primeranom čase, môžete sa obrátiť na Odbor zdravotníctva Úradu Trnavského samosprávneho kraja na 0335 559 491 alebo dostupnostlekara@trnava-vuc.sk.

Zdroj a foto: TS TTSK

Continue Reading

Aktuality

Nákup pre ľudí v núdzi môžete spraviť aj tento týždeň

Published

on

By

Trvanlivé potraviny a drogéria už pomohli desiatkam rodín z Piešťan a blízkeho okolia. Ak chcete prispieť, môžete nákup priniesť do vznikajúceho kultúrno-kreatívneho centra Arta. Rozdelenie nákupov zabezpečuje Centrum pomoci človeku Piešťany.

Rok trvajúca pandémia koronavírusu zapríčinila, že mnohí ľudia si po uhradení nákladov na bývanie nemôžu dovoliť nakupovať ani bežné veci. Od začiatku marca im pomáhajú dobrovoľníci, ktorí v centre Arta na Kollárovej ulici vytvorili priestor, kam Piešťanci nosia trvanlivé potraviny a drogériu. Ľuďom, ktorí prišli o prácu alebo im zomrel niekto blízky, čo zhoršilo ich finančnú situáciu, rozdeľuje tieto nákupy Centrum pomoci človeku Piešťany.

Vďaka desiatkam dobrovoľných príspevkov sa podarilo iba počas uplynulého týždňa pomôcť tridsiatim rodinám. Zbierka preto pokračuje aj tento týždeň. Záujemcovia môžu priniesť nákupy do Arty v stredu a v piatok od 16.00 do 18.00 h.


Potraviny: trvanlivé mlieko, detská krupica, cereálie, vločky, musli, cukor, cestoviny, slížiky, múka, ryža, sáčkové polievky, čaj, strukoviny (šošovica, fazuľa, hrach), konzervy (paštéty, rybičky), zemiaky, jablká, kečup, horčica, kakao, müsli, korenie, rasca, majorán, piškóty, keksíky, sladkosti

Drogéria: sprchový šampón, mydlo, pasta, kefky (aj detské), detské plienky (veľkosť 1-4), papierové vreckovky, toaletný papier.

Čističe: jar, prach na pranie, čistič na podlahy, wc čistič


Tento týždeň sme opäť preberali vaše “malé nákupy”. Cez víkend ich odovzdáme Centru pomoci človeku 🙌🏼 a…

Posted by Arta on Friday, March 12, 2021

 

Text: Martin Palkovič

Continue Reading

Reklama

Populárne články