Po troch rokoch odohral piešťanský A-tím celú sezónu. Aj keď po predchádzajúcom odhlásení A-tímu zo štvrtej ligy museli muži pod vedením Michala Krajčoviča začať v najnižšej regionálnej súťaži, v neznámych vodách slovenského futbalu dominovali a počas 27 zápasov získali plný počet bodov. Prvú sezónu hodnotí tréner mužov Michal Krajčovič.

Úvodnú sezónu novovzniknutého „áčka“hodnotím veľmi pozitívne. Aj keď sme sa pred sezónou snažili prihlásiť do čo najvyššej súťaže, uvažovali a rokovali sme s kompetentnými osobami o možnosti hrať 5. ligu v ktorej bolo menej účastníkov. Verili sme, že súťaž by sme zatraktívnili, keďže je momentálne pre mnoho mužstiev nezaujímavá. Bohužiaľ nám nevyšli v ústrety, a tak sme museli začať od samého dna z ôsmej ligy. Zobrali sme to športovo – ako férové rozhodnutie, no všetci vieme, že sa v rôznych súťažiach udiali všelijaké presuny, predaje licencií či fúzie alebo ešte neviem aké transakcie.

Táto súťaž bola pre nás veľkou neznámou, nepoznali sme kvality súperov, ihriská, prostredia, ale boli sme si vedomí nášho potenciálu a išli sme do súťaže z jediným cieľom – a to bol postup. Hneď v úvodnom kole sme nastúpili na ihrisku, ako sa neskôr ukázalo, nášho najväčšieho konkurenta na postup a v Sokolovciach sme vyhrali 4:1. Tento súper sa ukázal v dlhodobej súťaži ako jediný, ktorý nás prinútil hrať koncentrovane počas celých 90 minút vo všetkých troch vzájomných zápasoch (4:1,4:1,4:0), za čo im chcem zložiť kompliment a určite by sa nestratili ani vo vyššej súťaži. Najvýraznejšie pokroky a tímový prejav
Naša výkonnosť v niektorých zápasoch bola trošku kolísavá a občas sa nám stávalo, že chlapci svoje povinnosti na ihrisku podceňovali a do hry nevkladali to, čo sa od nich očakávalo. Tým pádom sa na ihrisko dostávalo viac nervozity ako je zdravé, čomu sa musíme v budúcnosti vyhnúť, aby to nemalo negatívny dopad na výsledky. Inak som s výkonmi chlapcov spokojný a robili mi radosť. Odmenou mi bola záverečná oslava postupu, na ktorej sme ešte viac utužili kolektív. Naše víťazstvo v súťaži bolo dominantné a neuniklo ani niektorým internetovým portálom, keď nás sledujú ako adeptov na rôzne európske rekordy v neporaziteľnosti alebo v počte strelených, či inkasovaných gólov. Odohrali sme 27 víťazných majstrovských zápasov zo skóre 133:12 a to k nám traja súperi nepricestovali, čo nám určite ubralo na ešte lepšom celkovom skóre. Naša neporaziteľnosť trvala aj počas prípravného obdobia keď sme si merali sily z mužstvami hrajúcimi o 2 až 3 súťaže vyššie.

Najlepším strelcom mužstva a aj celej súťaže sa stal Jozef Glos s 31 gólmi, no slušne mu sekundoval Marek Staško s 22 gólmi. Ďalšími oporami boli v defenzíve Paťo Szabo, Martin Krajčovič a Peter Valla v ofenzíve zase Michal Dadík a keď nastúpil priniesol do hry myšlienku a pokoj Cyril Stachura.

Za veľké pozitívum vnímam aj perfektnú spoluprácu s trénerom dorastu Martinom Javorkom, ktorý mi bol vždy maximálne ústretový a dopĺňal mi mužstvo na chýbajúcich postoch v zápasoch „A“ mužstva, za čo mu aj takouto formou ďakujem. Títo mladí hráči (Gula, Kusý, Miškech, Kunic, Olejník) herne zapadli medzi skúsenejších hráčov a zvýšili tak výkonnosť mužstva. Ukázali, že do budúcnosti môžu byť veľkým prínosom pre mužstvo a lídrami PFK.

Ciele do novej sezóny
Do budúcej sezóny ideme opäť s maximálnym cieľom – a to je opäť postup do vyššej súťaže. Prípravu začíname 7. júla. Postupne odohráme tieto prípravné zápasy všetky na ihriskách súperov: Lakšárska nová Ves, Pobedím, turnaj v Siladiciach a Dolné Vestenice. Prvý majstrovský zápas siedmej ligy by sa mal hrať v prvý augustový víkend.

Postavenie v tabuľke: 1. miesto
Najlepší strelec: Jozef Glos (31. gólov)
Tabuľku nájdete tu: http://www.pfkpiestany.sk/muzi/

MB/ TK PFK

About PNky.sk

Redakcia:
Martin Palkovič – zodpovedný redaktor
redakcia@pnky.sk

Inzercia:
inzercia@pnky.sk
Cenník inzercie

Vydavateľ:
HPA, s.r.o .
Bodona 768/48
92101 Piešťany
Slovenská republika
IČO: 47 465 972