Connect with us

Novinky

Memoriál Ľuboša Mihálika sa vydaril, turnaj ovládol Spartak Trnava

Published

on

Diplomat Aréna v Piešťanoch hostila v sobotu 20. januára 3. ročník Memoriálu Ľuboša Mihálika. Organizátorom turnaja bola futbalová škola Róberta Hanka z Moravian nad Váhom, kde Ľuboš naposledy pôsobil. Hosťujúci celok vytvoril spolu so Spartakom Trnava, AS Trenčín, PFK Piešťany a MFK Púchov skvelú atmosféru pre konfrontáciu vysokej úrovne v kategórii U12, teda futbalistov narodených v roku 2006. Prvé miesto si nakoniec vďaka najlepším výsledkom a hernému prejavu vybojovali Trnavčania.

Hralo sa systémom každý s každým a v zápasoch sme mohli vidieť, ako deti kvalitne ovládajú loptu a disponujú nekonečným množstvom futbalových nápadov. Tým sa splnil cieľ organizátorov – vytvoriť pre chlapcov vhodné prostredie pre realizáciu silnej ofenzívy a kreativity. Konečné poradie tímov vzniklo na základe získaného počtu bodov, do ktorých sa započítavali aj body za strelené góly – za každé prekonanie 10 gólovej hranice – 1 bod.

Túto métu prekonali tri tímy – Spartak Trnava – 17 gólov, FŠRH 14 a AS Trenčín 12 strelených gólov. Ich vzájomné súboje boli ozdobou turnaja a práve medzi touto trojicou sa rozhodovalo o prvých troch miestach. Tretie miesto si nakoniec odviezli chalani z AS Trenčín a v súboji s pekným futbalovým prejavom medzi FŠRH a Spartak Trnava sa nakoniec z tesného víťazstva 2:1 tešili Trnavčania. PFK Piešťany a MFK Púchov získali na turnaji 1 bod a podelili si medzi sebou 4. A 5. miesto. Novinkou turnaja bolo ocenenie 2 hráčov z každého mužstva s najkreatívnejším herným prejavom.

Ceny odovzdávali obaja synovia Ľuboša Mihálika – starší Lukáš a mladší Tomáš, ktorí napriek futbalovým povinnostiam (Lukáš v A tíme Spartak Trnava a Tomáš v U19 toho istého klubu) vo svojich kluboch prišli spolu s maminou Majkou povzbudiť mladých futbalistov.

Zúčastnení sa zhodli, že práve futbalový prejav spojený s vášňou a nadšením v zápase o prvé miesto medzi Spartakom Trnava a FŠRH (týchto chlapcov vo svojich začiatkoch viedol Ľuboš Mihálik a prvý zápas v piatich rokoch hrali práve na Spartaku Trnava) ukázal, že mali vo svojich futbalových začiatkoch naozaj toho najlepšieho trénera, akého mohli mať. Určite mal z nich v sobotu veľkú radosť aj z futbalového neba sa prizerajúci Ľuboš.

Výsledky zápasov:

PFK Piešťany – FŠRH 0:4
AS Trenčín – Spartak Trnava 2:6
Púchov – PFK Piešťany 3:3
FŠRH – AS Trenčín 3:2
Spartak Trnava – Púchov 5:1
PFK Piešťany – AS Trenčín 1:4
FŠRH – Spartak Trnava 1:2
Púchov – AS Trenčín 3:4
PFK Piešťany – Spartak Trnava 0:4
FŠRH – Púchov 6:1

-red/Text a foto: PM, Futbalová škola Róberta Hanka-

Aktuality

COVID automat: Okres Piešťany bude bordový. Čo to znamená?

Published

on

By

Epidemiologická situácia v piešťanskom regióne sa počas uplynulých dní zlepšila. Po piatich týždňoch v čiernej farbe bude od pondelka 22. marca zaradený medzi bordové okresy, ktoré sa riadia III. stupňom varovania. Výraznejšie uvoľnenie to však neznamená.

Mapu Slovenska s rozdelením okresov podľa pandemickej situácie platným od pondelka 22. marca zverejnilo ministerstvo zdravotníctva. Čiernych bude 20 okresov, medzi nimi aj Myjava a Nové Mesto nad Váhom. Trnava a Piešťany dostanú bordovú farbu, Hlohovec je v III. stupni varovania už tento týždeň.

Znamená to možnosť otvorenia materských škôl a prvého stupňa základných škôl. To však záleží na odporúčaní regionálneho hygienika. Napríklad v Hlohovci na aktuálny týždeň Regionálny úrad verejného zdravotníctva v Trnave neodporučil otvoriť školy v plnom rozsahu. Prezenčná výučba tam od pondelka (15. marca) začala iba pre štvrtinu žiakov základných škôl a tretinu škôlkárov. Išlo o deti zamestnancov pracujúcich v kritickej infraštruktúre a zamestnancov s nevyhnutným prezenčným výkonom práce – teda tých rodičov, ktorí nemôžu pracovať z domu. „Rovnako sa prezenčná forma výučby týka aj žiakov, ktorým podmienky neumožňujú prístup k dištančnému vzdelávaniu,“ informovalo mesto Hlohovec. V akom rozsahu sa od 22. marca otvoria školy v okrese Piešťany zatiaľ nevieme. Bude to záležať aj na zriaďovateľoch, ktorými sú mestá, obce a cirkev.

Na pohyb v prírode v rámci svojho okresu obyvatelia bordových regiónov nepotrebujú test. Cesty medzi okresmi za účelom pobytu v prírode však ešte nie sú povolené. Vyplýva to z uznesenia vlády, ktoré je platné od 3. marca nad rámec pravidiel COVID automatu. Vláda týmto uznesením zrušila výnimku na vychádzky do prírody mimo okres.

Pre ľudí, ktorí sa doteraz museli každých sedem dní testovať kvôli práci, sa nič nemení. Testy sú v III. stupni varovania aj naďalej platné iba týždeň. Toto opatrenie sa podľa COVID automatu uvoľňuje až v II. stupni varovania, v ktorom testy platia 14 dní. V I. stupni je to 21 dní.

Text: Martin Palkovič Grafika: Ministerstvo zdravotníctva SR

Continue Reading

Aktuality

Ako sa skontaktovať so svojim lekárom?

Published

on

By

Väčšina ambulantných lekárov ordinuje, konzultácie poskytujú aj prostredníctvom telefonických rozhovorov a e-mailových správ.

Úloha ambulantných lekárov a zdravotných sestier v systéme poskytovania zdravotnej starostlivosti je nezastupiteľná. Už vyše roka sa s plným nasadením starajú o svojich pacientov v podmienkach pandémie ochorenia Covid-19. To znamená, že konzultácie poskytujú aj prostredníctvom telefonických rozhovorov alebo cez e-maily. Preto sú, špeciálne tí zo všeobecných ambulancií, v súčasnosti veľmi vyťažení a môže sa stať, že nezareagujú ihneď, pretože telefonujú s iným pacientom. Pre zvýšenie dostupnosti sme ambulanciám s väčším počtom pacientov sme odporučili zriadiť o jednu telefónnu linku viac.

V prípade, že sa ani opakovane nedovoláte alebo nedostanete spätnú väzbu v primeranom čase, môžete sa obrátiť na Odbor zdravotníctva Úradu Trnavského samosprávneho kraja na 0335 559 491 alebo dostupnostlekara@trnava-vuc.sk.

Zdroj a foto: TS TTSK

Continue Reading

Aktuality

Nákup pre ľudí v núdzi môžete spraviť aj tento týždeň

Published

on

By

Trvanlivé potraviny a drogéria už pomohli desiatkam rodín z Piešťan a blízkeho okolia. Ak chcete prispieť, môžete nákup priniesť do vznikajúceho kultúrno-kreatívneho centra Arta. Rozdelenie nákupov zabezpečuje Centrum pomoci človeku Piešťany.

Rok trvajúca pandémia koronavírusu zapríčinila, že mnohí ľudia si po uhradení nákladov na bývanie nemôžu dovoliť nakupovať ani bežné veci. Od začiatku marca im pomáhajú dobrovoľníci, ktorí v centre Arta na Kollárovej ulici vytvorili priestor, kam Piešťanci nosia trvanlivé potraviny a drogériu. Ľuďom, ktorí prišli o prácu alebo im zomrel niekto blízky, čo zhoršilo ich finančnú situáciu, rozdeľuje tieto nákupy Centrum pomoci človeku Piešťany.

Vďaka desiatkam dobrovoľných príspevkov sa podarilo iba počas uplynulého týždňa pomôcť tridsiatim rodinám. Zbierka preto pokračuje aj tento týždeň. Záujemcovia môžu priniesť nákupy do Arty v stredu a v piatok od 16.00 do 18.00 h.


Potraviny: trvanlivé mlieko, detská krupica, cereálie, vločky, musli, cukor, cestoviny, slížiky, múka, ryža, sáčkové polievky, čaj, strukoviny (šošovica, fazuľa, hrach), konzervy (paštéty, rybičky), zemiaky, jablká, kečup, horčica, kakao, müsli, korenie, rasca, majorán, piškóty, keksíky, sladkosti

Drogéria: sprchový šampón, mydlo, pasta, kefky (aj detské), detské plienky (veľkosť 1-4), papierové vreckovky, toaletný papier.

Čističe: jar, prach na pranie, čistič na podlahy, wc čistič


Tento týždeň sme opäť preberali vaše “malé nákupy”. Cez víkend ich odovzdáme Centru pomoci človeku 🙌🏼 a…

Posted by Arta on Friday, March 12, 2021

 

Text: Martin Palkovič

Continue Reading

Reklama

Populárne články