Asociácia športových klubov Piešťany pripravila ďalší seminár. Tento raz je určený predovšetkým rodičom malých športovcov. Stretnutie so športovým psychológom sa uskutoční v pondelok 25. marca v kine Fontána.

Ako reagovať, keď tréner nakričí na malého športovca? Čo robiť v prípade straty záujmu o šport zo strany dieťaťa? Ako zvládnuť pubertálny vek? To sú témy a otázky, ktoré sa bude snažiť zodpovedať športový psychológ Peter Kuračka.

„Už počas 16-ročnej kariéry vrcholového futbalistu ma zaujímali psychické aspekty výkonnosti športovca. Vždy ma lákalo sledovať, ako jednotlivci a tímy zvládajú rozhodujúce momenty v súťažiach, posledné minúty kľúčových zápasov, tenisové tajbrejky, zlomové chvíle olympijských hier a vrcholných podujatí. Najviac ma fascinovalo, keď najlepší športovci vedeli majstrovsky zvládnuť tieto okamihy, keď dokázali vo vypätých situáciách predviesť ešte viac ako predtým. Aj toto ma postupne priviedlo k profesii športového psychológa a mentálneho kouča,“ povedal o sebe Peter Kuračka. Hlavnú časť futbalovej kariéry v kluboch Spartak Myjava, Tatran Prachatice, FC ViOn Zlaté Moravce a Spartak Trnava.

Popri tom absolvoval štúdium psychológie na MU v Brne a UKF v Nitre. Je držiteľom  licencie EURO „A“. Absolvoval  kurz Aplikovanej športovej psychológie na Calsouthern University, workshop Práca s emóciami v poradenskom, koučovacom a terapeutickom procese.

Podstata úspechu nielen v športe je podľa P. Kuračku zmes dlhodobej tvrdej práce a radosti z vykonávanej činnosti. Viac sa dozviete v pondelok 25. marca o 17:00 h v kine Fontána. Vstup je voľný, potrebná je však registrácia na stránke AŠK PN.

-inf- Zdroj:  www.sportinak.sk/peter-kuracka

About PNky.sk

Redakcia:
Martin Palkovič – zodpovedný redaktor
redakcia@pnky.sk

Inzercia:
inzercia@pnky.sk
Cenník inzercie

Vydavateľ:
HPA, s.r.o .
Bodona 768/48
92101 Piešťany
Slovenská republika
IČO: 47 465 972