Prvá polovica prázdnin bola pre lyžiarov na tráve mimoriadne náročná, ale aj úspešná. Člen Lyžiarskeho klubu Remas Piešťany Matúš Ficel sa zúčastnil juniorských majstrovstiev sveta, kde sa v silnej konkurencii nestratil a vynikajúcu formu potvrdili i Adam Masár a Alex Jánoška, ktorí si v rámci FIS Children Cupu obliekli dres víťazov v celkovom poradí.

Matúš Ficeľ štartoval na juniorských MS za účasti 12 krajín, kde okrem alpských štátov pretekali aj lyžiari z Japonska, Iránu a Tajvanu. V slalome obsadil výborné deviate miesto. V obrovskom slalome a v superkombinácii mu patrilo zhodne 18 miesto.

Masar a JanoskaO pár dní neskôr sa talianskom v Trentino – Levico konalo finálové kolo Svetového pohára žiakov, kde taktiež štartovali aj pretekári mimoeurópskych krajín. Naši lyžiari Adam Masár a Alex Jánoška na ňom potvrdili výbornú formu. Masár vyhral v slalome aj v obrom slalome, Jánoška bol v „obráku“ druhý a v slalome po riskantnej jazde v druhom kole vypadol. Obaja ale suverénne zvíťazili v celkovom poradí starších a mladších žiakov a obliekli si dres FIS CHILDREN CHAMPION 2015.

Vanesa Drahovská bojovala o celkové tretie miesto, ale po slabších výkonoch vo finálových pretekoch, kde bola  šiesta a ôsma, nakoniec skončila  štvrtá.

Žiakom už sezóna skončila, Adam Masár však ešte pokračuje vrámci vodného lyžovania.

Koncom júla sa konalo aj ďalšie podujatie svetového pohára dospelých v Iráne, kde najlepšia slovenská lyžiarka na tráve Barbara Míková z Bratislavy, ktorú trénuje reprezentačný tréner Luboš Masár z Piešťan, zvíťazila o obrovskom slalome aj v superkombinácii. Momentálne je líderkou Svetového pohára a čakajú ju ešte preteky vo Švajčiarsku a finále v rakúskom Kaprune, na ktoré cestuje slovenská reprezentícia už tento štvrtok. V septembri pôjde na Majstrovstvá sveta do Talianska a trénerský tím od nej očakáva minimálne jeden titul majsterky sveta.

Úspechy našich lyžiarov na tráve a tvrdú prácu trénerov si všimla aj verejnoprávna televízia a 9. augusta odvysielala v správach reportáž z Ahoja:

https://youtu.be/A30edfCUVTg

L. Masár/red, foto: L. Masár

About PNky.sk

Redakcia:
Martin Palkovič – zodpovedný redaktor
redakcia@pnky.sk

Inzercia:
inzercia@pnky.sk
Cenník inzercie

Vydavateľ:
HPA, s.r.o .
Bodona 768/48
92101 Piešťany
Slovenská republika
IČO: 47 465 972