Connect with us

Novinky

Martin Pospíšil: V sobotu nás čaká možno najťažší zápas sezóny

Published

on

Piešťanské Čajky zvládli víťazne aj druhé stretnutie semifinále play-off extraligy basketbalistiek 2016/2017 proti Ružomberku. V stredajšom stretnutí pod košmi MBK uspeli zverenky trénera Martina Pospíšila 62:56 a v sérii vedú 2:0 na zápasy. Už v najbližšom domácom dueli v sobotu môžu vicemajsterky SR spečatiť svoj postup do finále.

Obe stretnutia semifinálovej série medzi Čajkami a Ružomberkom boli vyrovnané, no v rozhodujúcich momentoch boli úspešnejšie piešťanské hráčky a aj vďaka tomu vedú 2:0 a sú len krok od postupu do finále. „Dôležité bolo, že sme v obidvoch zápasoch dokázali zvládnuť kľúčové momenty, či už obrane alebo v útoku. Stoji proti nám súper, ktorý má vysokú kvalitu a je to o detailoch. Kto ich zvládne lepšie, vyhrá sériu. Čo sa týka spokojnosti, tak od tej sme ešte ďaleko. Hrá sa na tri víťazné zápasy. 2:0 je pekný stav, ale nič nezaručuje. Ďalší zápas sa začína od 0:0 a my musíme byt pripravenejší ešte lepšie, ako v prvých dvoch stretnutiach,“ povedal tréner Čajok Martin Pospíšil.

Zápasy Čajok s Liptáčkami bývajú vždy vybičované a súperky si medzi sebou rozhodne nič nedarujú. Inak tomu nebolo ani v úvodných dvoch semifinálových stretnutiach. Čajky však najmä v stredajšom stretnutí v Koniarni ukázali príkladnú bojovnosť a tímovú prácu, ktorá im priniesla víťazstvo. „V play-off sú tieto činnosti veľmi dôležitým faktorom. Teší má, že predovšetkým stredajší výkon bol skutočne tímový a s vysokým levelom bojovnosti. To by však malo byť v play-off samozrejmosťou,“ pokračoval kouč Piešťan.

Piešťanskí tím ani v priebehu semifinálovej série neminuli zdravotné problémy a v stredu nastúpili len s ôsmymi hráčkami. „Na sobotný duel budeme pripravení v kompletnom zložení,“ doplnil piešťanský kouč.

Piešťany budú môcť dokonať svoj vytúžený postup do finále už v sobotu v Diplomat aréne. Opäť ich však nečaká nič jednoduché. Ružomberok už nemá čo stratiť a zaiste bude chcieť vrátiť sériu späť do Koniarne. „Postup je ešte ďaleko. 40 minút je veľa, ale my urobíme všetko preto, aby sme boli maximálne pripravení. Je jasné, že nám Ružomberok nedá nič zadarmo a prečo by aj mal. Stoja proti sebe vyrovnané tímy, ktoré chcú hrať finále extraligy. Ružomberok u nás musí vyhrať, nič iné im neostáva. Bude to pre nás možno najťažší zápas v sezóne. Pre nás je ale skvelé, že v sobotu budeme mať za sebou našich fantastických fanúšikov. To, ako mesto začalo žiť basketbalom je skvelé a my všetci v tíme si to užívame, hráme aj pre nich, oni nám dávajú parádnu energiu,“ Martin Pospíšil.

-TS Piešťanské Čajky-

Aktuality

COVID automat: Okres Piešťany bude bordový. Čo to znamená?

Published

on

By

Epidemiologická situácia v piešťanskom regióne sa počas uplynulých dní zlepšila. Po piatich týždňoch v čiernej farbe bude od pondelka 22. marca zaradený medzi bordové okresy, ktoré sa riadia III. stupňom varovania. Výraznejšie uvoľnenie to však neznamená.

Mapu Slovenska s rozdelením okresov podľa pandemickej situácie platným od pondelka 22. marca zverejnilo ministerstvo zdravotníctva. Čiernych bude 20 okresov, medzi nimi aj Myjava a Nové Mesto nad Váhom. Trnava a Piešťany dostanú bordovú farbu, Hlohovec je v III. stupni varovania už tento týždeň.

Znamená to možnosť otvorenia materských škôl a prvého stupňa základných škôl. To však záleží na odporúčaní regionálneho hygienika. Napríklad v Hlohovci na aktuálny týždeň Regionálny úrad verejného zdravotníctva v Trnave neodporučil otvoriť školy v plnom rozsahu. Prezenčná výučba tam od pondelka (15. marca) začala iba pre štvrtinu žiakov základných škôl a tretinu škôlkárov. Išlo o deti zamestnancov pracujúcich v kritickej infraštruktúre a zamestnancov s nevyhnutným prezenčným výkonom práce – teda tých rodičov, ktorí nemôžu pracovať z domu. „Rovnako sa prezenčná forma výučby týka aj žiakov, ktorým podmienky neumožňujú prístup k dištančnému vzdelávaniu,“ informovalo mesto Hlohovec. V akom rozsahu sa od 22. marca otvoria školy v okrese Piešťany zatiaľ nevieme. Bude to záležať aj na zriaďovateľoch, ktorými sú mestá, obce a cirkev.

Na pohyb v prírode v rámci svojho okresu obyvatelia bordových regiónov nepotrebujú test. Cesty medzi okresmi za účelom pobytu v prírode však ešte nie sú povolené. Vyplýva to z uznesenia vlády, ktoré je platné od 3. marca nad rámec pravidiel COVID automatu. Vláda týmto uznesením zrušila výnimku na vychádzky do prírody mimo okres.

Pre ľudí, ktorí sa doteraz museli každých sedem dní testovať kvôli práci, sa nič nemení. Testy sú v III. stupni varovania aj naďalej platné iba týždeň. Toto opatrenie sa podľa COVID automatu uvoľňuje až v II. stupni varovania, v ktorom testy platia 14 dní. V I. stupni je to 21 dní.

Text: Martin Palkovič Grafika: Ministerstvo zdravotníctva SR

Continue Reading

Aktuality

Ako sa skontaktovať so svojim lekárom?

Published

on

By

Väčšina ambulantných lekárov ordinuje, konzultácie poskytujú aj prostredníctvom telefonických rozhovorov a e-mailových správ.

Úloha ambulantných lekárov a zdravotných sestier v systéme poskytovania zdravotnej starostlivosti je nezastupiteľná. Už vyše roka sa s plným nasadením starajú o svojich pacientov v podmienkach pandémie ochorenia Covid-19. To znamená, že konzultácie poskytujú aj prostredníctvom telefonických rozhovorov alebo cez e-maily. Preto sú, špeciálne tí zo všeobecných ambulancií, v súčasnosti veľmi vyťažení a môže sa stať, že nezareagujú ihneď, pretože telefonujú s iným pacientom. Pre zvýšenie dostupnosti sme ambulanciám s väčším počtom pacientov sme odporučili zriadiť o jednu telefónnu linku viac.

V prípade, že sa ani opakovane nedovoláte alebo nedostanete spätnú väzbu v primeranom čase, môžete sa obrátiť na Odbor zdravotníctva Úradu Trnavského samosprávneho kraja na 0335 559 491 alebo dostupnostlekara@trnava-vuc.sk.

Zdroj a foto: TS TTSK

Continue Reading

Aktuality

Nákup pre ľudí v núdzi môžete spraviť aj tento týždeň

Published

on

By

Trvanlivé potraviny a drogéria už pomohli desiatkam rodín z Piešťan a blízkeho okolia. Ak chcete prispieť, môžete nákup priniesť do vznikajúceho kultúrno-kreatívneho centra Arta. Rozdelenie nákupov zabezpečuje Centrum pomoci človeku Piešťany.

Rok trvajúca pandémia koronavírusu zapríčinila, že mnohí ľudia si po uhradení nákladov na bývanie nemôžu dovoliť nakupovať ani bežné veci. Od začiatku marca im pomáhajú dobrovoľníci, ktorí v centre Arta na Kollárovej ulici vytvorili priestor, kam Piešťanci nosia trvanlivé potraviny a drogériu. Ľuďom, ktorí prišli o prácu alebo im zomrel niekto blízky, čo zhoršilo ich finančnú situáciu, rozdeľuje tieto nákupy Centrum pomoci človeku Piešťany.

Vďaka desiatkam dobrovoľných príspevkov sa podarilo iba počas uplynulého týždňa pomôcť tridsiatim rodinám. Zbierka preto pokračuje aj tento týždeň. Záujemcovia môžu priniesť nákupy do Arty v stredu a v piatok od 16.00 do 18.00 h.


Potraviny: trvanlivé mlieko, detská krupica, cereálie, vločky, musli, cukor, cestoviny, slížiky, múka, ryža, sáčkové polievky, čaj, strukoviny (šošovica, fazuľa, hrach), konzervy (paštéty, rybičky), zemiaky, jablká, kečup, horčica, kakao, müsli, korenie, rasca, majorán, piškóty, keksíky, sladkosti

Drogéria: sprchový šampón, mydlo, pasta, kefky (aj detské), detské plienky (veľkosť 1-4), papierové vreckovky, toaletný papier.

Čističe: jar, prach na pranie, čistič na podlahy, wc čistič


Tento týždeň sme opäť preberali vaše “malé nákupy”. Cez víkend ich odovzdáme Centru pomoci človeku 🙌🏼 a…

Posted by Arta on Friday, March 12, 2021

 

Text: Martin Palkovič

Continue Reading

Reklama

Populárne články