Connect with us

Novinky

Martin Pospíšil: „Cením si, že všetky hráčky poctivo trénovali.“

Published

on

Basketbalistky Piešťanských Čajok majú za sebou prvú časť letnej prípravy na sezónu 2016/2017. Piešťanské basketbalistky sa v júli venovali najmä zlepšovaniu individuálnych činností a odstraňovaniu nedostatkov. S priebehom prvej fázy letných zaberačiek je spokojný aj tréner Martin Pospíšil.

IMG_4987_resize

Minulý týždeň sa skončila prvá časť letnej prípravy, ktorá sa zameriavala predovšetkým na zlepšovanie individuálnych zručností a odstraňovaní nedostatkov. Ako ste spokojný s jej priebehom?

S prvou fázou prípravy na novú sezónu som veľmi spokojný. Baby urobili výbornú prácu či už po silovej, kondičnej, ale aj basketbalovej stránke. V minulých sezónach sme v tomto období nikdy nepracovali s takýmto počtom hráčok. Vždy som mal v júni k dispozícii 3-4 hráčky. Niektoré boli v reprezentáciách a ďalšie sme ešte nemali podpísané. Teraz sme celú prvú časť prípravy odtrénovali so siedmymi hráčkami, čo je veľmi pozitívne. Niekomu sa to možno zdá málo, no mne osobne sa to ešte nestalo. Máloktoré tímy trénovali v tomto období spoločne, takže som rád, že sme tu mohli byť pohromade.

Ďalšia fáza spoločného letného drilu začne v auguste, no určite ani na júl nedostali hráčky úplné voľno…

Dievčatá dostali individuálne plány, podľa ktorých budú pracovať počas júla. Následne sa v auguste stretneme a začneme už ostrú prípravu na novú sezónu.

Jedinou novou hráčkou, ktorá sa zatiaľ pripojila k tímu je Angelika Slamová. Ako ste zatiaľ spokojný s jej prístupom k tréningu?

Veľmi dobre. Angi trénovala poctivo. Mám veľkú radosť z toho, že jej pracovná etika je na takom vysokom stupni. Ale nie len u nej. Všetky baby ozaj tvrdo makali a mimoriadne si to cením. Treba však povedať, že táto časť prípravy bola bez tlaku. Bude však dôležité, aby hráčky zvládli aj ďalšiu časť, ktorá už bude o niečo náročnejšia.

Spoločne s generálnou manažérkou Bronislavou Borovičkovou pracujete na ďalších posilách. Môžete nám prezradiť v akom štádiu sa rokovania s ďalšími hráčkami aktuálne nachádzajú?

Od konca sezóny sa začalo pracovať na skautingu hráčok a na tom, aby sme rozanalyzovali potencionálne typy pre náš tím. Pracujeme na tom, máme určité možnosti a chceli by sme, aby sme mali káder čím skôr pokope. Nie je to však jednoduché, pretože hráčky si najskôr hľadajú pôsobenia v silných ligách, ako je Rusko, či Turecko. Chceme sa posilniť kvalitne, aby sme mohli splniť naše ciele, ktoré sú pred nami.

Piešťanským Čajkám skomplikovalo situáciu, že musia hrať kvalifikáciu o účasť v Európskom pohári. Kedy je reálne, že bude pokope celý káder, aby sa mohol spoločne pripraviť na súboje s maďarským PEAC Pécs?

Dúfame, že čím skôr. Chceli by sme basketbalovú časť letnej prípravy začínať s kompletným kádrom tak uvidíme, či sa to podarí. My nie sme klub, ktorý si ukáže na nejakú hráčku a hneď ju aj dostane. Musíme čakať, či sa nedohodnú v silnejších ligách. Pre mňa, ako pre trénera to určite nie je dobre, pretože musím čakať s vytvorením konceptu, ktorý chcem smerovať na dané hráčky. Verím, že sa v tomto posunieme čím skôr.

Letná príprava Čajok prebieha prvýkrát od začiatku v Diplomat aréne. Aké možnosti Vám zázemie novej haly ponúka na zlepšovanie?

Je to úplne niečo iné, ako pominulé roky. Prvýkrát začíname predprípravu, i prípravu v Diplomat aréne. Môže to presne splniť naše predstavy. Nič nám nebráni v tom, aby sme sa zlepšovali. Podmienky máme ideálne, či už je to hala, posilňovňa, regenerácia. Takisto som veľmi spokojný, že realizačný tím sa rozšíril o kondičného trénera a fyzioterapeuta.

-Piešťanské Čajky/Foto: Piešťanské Čajky, archív-

Aktuality

COVID automat: Okres Piešťany bude bordový. Čo to znamená?

Published

on

By

Epidemiologická situácia v piešťanskom regióne sa počas uplynulých dní zlepšila. Po piatich týždňoch v čiernej farbe bude od pondelka 22. marca zaradený medzi bordové okresy, ktoré sa riadia III. stupňom varovania. Výraznejšie uvoľnenie to však neznamená.

Mapu Slovenska s rozdelením okresov podľa pandemickej situácie platným od pondelka 22. marca zverejnilo ministerstvo zdravotníctva. Čiernych bude 20 okresov, medzi nimi aj Myjava a Nové Mesto nad Váhom. Trnava a Piešťany dostanú bordovú farbu, Hlohovec je v III. stupni varovania už tento týždeň.

Znamená to možnosť otvorenia materských škôl a prvého stupňa základných škôl. To však záleží na odporúčaní regionálneho hygienika. Napríklad v Hlohovci na aktuálny týždeň Regionálny úrad verejného zdravotníctva v Trnave neodporučil otvoriť školy v plnom rozsahu. Prezenčná výučba tam od pondelka (15. marca) začala iba pre štvrtinu žiakov základných škôl a tretinu škôlkárov. Išlo o deti zamestnancov pracujúcich v kritickej infraštruktúre a zamestnancov s nevyhnutným prezenčným výkonom práce – teda tých rodičov, ktorí nemôžu pracovať z domu. „Rovnako sa prezenčná forma výučby týka aj žiakov, ktorým podmienky neumožňujú prístup k dištančnému vzdelávaniu,“ informovalo mesto Hlohovec. V akom rozsahu sa od 22. marca otvoria školy v okrese Piešťany zatiaľ nevieme. Bude to záležať aj na zriaďovateľoch, ktorými sú mestá, obce a cirkev.

Na pohyb v prírode v rámci svojho okresu obyvatelia bordových regiónov nepotrebujú test. Cesty medzi okresmi za účelom pobytu v prírode však ešte nie sú povolené. Vyplýva to z uznesenia vlády, ktoré je platné od 3. marca nad rámec pravidiel COVID automatu. Vláda týmto uznesením zrušila výnimku na vychádzky do prírody mimo okres.

Pre ľudí, ktorí sa doteraz museli každých sedem dní testovať kvôli práci, sa nič nemení. Testy sú v III. stupni varovania aj naďalej platné iba týždeň. Toto opatrenie sa podľa COVID automatu uvoľňuje až v II. stupni varovania, v ktorom testy platia 14 dní. V I. stupni je to 21 dní.

Text: Martin Palkovič Grafika: Ministerstvo zdravotníctva SR

Continue Reading

Aktuality

Ako sa skontaktovať so svojim lekárom?

Published

on

By

Väčšina ambulantných lekárov ordinuje, konzultácie poskytujú aj prostredníctvom telefonických rozhovorov a e-mailových správ.

Úloha ambulantných lekárov a zdravotných sestier v systéme poskytovania zdravotnej starostlivosti je nezastupiteľná. Už vyše roka sa s plným nasadením starajú o svojich pacientov v podmienkach pandémie ochorenia Covid-19. To znamená, že konzultácie poskytujú aj prostredníctvom telefonických rozhovorov alebo cez e-maily. Preto sú, špeciálne tí zo všeobecných ambulancií, v súčasnosti veľmi vyťažení a môže sa stať, že nezareagujú ihneď, pretože telefonujú s iným pacientom. Pre zvýšenie dostupnosti sme ambulanciám s väčším počtom pacientov sme odporučili zriadiť o jednu telefónnu linku viac.

V prípade, že sa ani opakovane nedovoláte alebo nedostanete spätnú väzbu v primeranom čase, môžete sa obrátiť na Odbor zdravotníctva Úradu Trnavského samosprávneho kraja na 0335 559 491 alebo dostupnostlekara@trnava-vuc.sk.

Zdroj a foto: TS TTSK

Continue Reading

Aktuality

Nákup pre ľudí v núdzi môžete spraviť aj tento týždeň

Published

on

By

Trvanlivé potraviny a drogéria už pomohli desiatkam rodín z Piešťan a blízkeho okolia. Ak chcete prispieť, môžete nákup priniesť do vznikajúceho kultúrno-kreatívneho centra Arta. Rozdelenie nákupov zabezpečuje Centrum pomoci človeku Piešťany.

Rok trvajúca pandémia koronavírusu zapríčinila, že mnohí ľudia si po uhradení nákladov na bývanie nemôžu dovoliť nakupovať ani bežné veci. Od začiatku marca im pomáhajú dobrovoľníci, ktorí v centre Arta na Kollárovej ulici vytvorili priestor, kam Piešťanci nosia trvanlivé potraviny a drogériu. Ľuďom, ktorí prišli o prácu alebo im zomrel niekto blízky, čo zhoršilo ich finančnú situáciu, rozdeľuje tieto nákupy Centrum pomoci človeku Piešťany.

Vďaka desiatkam dobrovoľných príspevkov sa podarilo iba počas uplynulého týždňa pomôcť tridsiatim rodinám. Zbierka preto pokračuje aj tento týždeň. Záujemcovia môžu priniesť nákupy do Arty v stredu a v piatok od 16.00 do 18.00 h.


Potraviny: trvanlivé mlieko, detská krupica, cereálie, vločky, musli, cukor, cestoviny, slížiky, múka, ryža, sáčkové polievky, čaj, strukoviny (šošovica, fazuľa, hrach), konzervy (paštéty, rybičky), zemiaky, jablká, kečup, horčica, kakao, müsli, korenie, rasca, majorán, piškóty, keksíky, sladkosti

Drogéria: sprchový šampón, mydlo, pasta, kefky (aj detské), detské plienky (veľkosť 1-4), papierové vreckovky, toaletný papier.

Čističe: jar, prach na pranie, čistič na podlahy, wc čistič


Tento týždeň sme opäť preberali vaše “malé nákupy”. Cez víkend ich odovzdáme Centru pomoci človeku 🙌🏼 a…

Posted by Arta on Friday, March 12, 2021

 

Text: Martin Palkovič

Continue Reading

Reklama

Populárne články