Connect with us

Novinky

Martin Nedorost: Nedá sa vyzdvihnúť jednotlivec, hádzaná je kolektívny šport

Published

on

Hádzanári MHK Piešťany nastúpia už v nedeľu 2. apríla na nadstavbovú časť 1. ligy, o víťazstvo budú bojovať v skupine o 1. až 4. miesto. Ako prvý ich čaká domáci zápas z Levočou, ktorý začne o 17.00 na palubovke Gymnázia Pierra de Coubertina. O týždeň neskôr je na programe domáci duel so Stupavou a v termíne 20. a 21.mája nastúpia na posledný domáci zápas proti Martinu. Prečítajte si ako vníma pôsobenie v prebiehajúcej sezóne tréner piešťanských hádzanárov Martin Nedorost.

Ako hodnotíte základnú časť prvej ligy?

Po ťažšom rozbehu ako úspešnú. Pred sezónou sme si dávali ciele skončiť v prvej štvorke. V prvom kole nás naštartovalo víťazstvo v Levoči. Doma ťažký zápas z Cíferom. Nasledovala nešťastná prehra v Stupave. Išli sme od zápasu k zápasu a v každom zápase sme chceli vyhrať. Hra sa stále zlepšovala aj napriek tomu, že sme nastupovali v zmenených zostavách. V posledných kolách sa hráči vysporiadali aj s tlakom, kedy od nich diváci očakávali len víťazstvá. Dokázali sme otáčať zápasy aj z nepriaznivého výsledku trpezlivou hrou, aj keď sa nám nedarilo podľa predstáv. V závere zápasov sa ukázala ako rozhodujúca kvalita lavičky, keď sme dokázali striedať hráčov počas zápasu.

Podobne ako vlani ste aj tento rok v lige základnú časť vyhrali. Bolo to ľahšie či náročnejšie ako vlani?

Minulý rok sme v základnej časti skončili na treťom mieste a vyhrali sme nadstavbu o extraligu. Tento rok sa pred sezónou dosť ťažko skladalo družstvo, viacerí hráči skončili /Šantavý, Varačka, Miženko – prestup/. Na prvý zápas sme cestovali len deviati. Postupne sa situácia v hráčskom kádri zlepšovala. Postupne sa začali vracať hráči /Lacuška, Vlado, Grúň, Nedorost Michal, Ondrejička, Magula/, ktorí minulý rok hrávali za Piešťany a obnovili sme spoluprácu s Topoľčanmi. Pred sezónou prišiel Fejes a počas sezóny Halo i Kosák. Naopak pre zranenie sa sezóna po jeseni skončila pre Filipa Matejoviča. Družstvo sa v posledných zápasoch začína podobať tomu z minulej sezóny či už hráčsky, alebo aj herným prejavom.

Počas sezóny sme odohrali slabšie zápasy doma s Levočou, v Dunajskej Strede, ale naopak výborné zápasy s Martinom a doma so Stupavou i SKP. Minulý rok sme išli tak isto postupne od zápasu k zápasu a v nadstavbe sme hrali najlepšie, boli sme naozaj výborná partia. Tento rok je to dlhodobá súťaž, bolo treba bojovať o víťazstvo a každé jedno zaváhanie sa nakoniec odzrkadlilo v konečnej tabuľke. Do nadstavby ideme s trojbodovým náskokom pred Stupavou, sedembodovým pred Martinom a osembodovým pred Levočou.

Koho z hráčov by si chcel vyzdvihnúť?

Nedá sa vyzdvihnúť jednotlivec, hádzaná je kolektívny šport. Hráme ako družstvo, každý zápas potiahne niekto iný. Nemáme klasického strelca, ale celé ponímanie hry je o všetkých hráčoch na ihrisku. Strelecky sa presadzuje viacero hráčov. Napriek tomu by som chcel spomenúť Lacušku, Kapšu, Salvatu a Kotulu.

Ktorí hráči sa zaslúžili o prvenstvo?

V súťaži sa predstavilo celkovo tridsať hráčov, ktorí sa pričinili o víťazstvo v základnej časti 1. ligy. Vo všetkých zápasoch nastúpili Kapša, Stano a Macek. Kostru družstva tvorili Lacuška, Fejes, Halo, Igor Matelovič, Strižinec, Grúň, Salvata, Majerník, Kotula, Filip Matejovič, na jar aj Kosák. Dopĺňali ich Herda, Michal Nedorost, Ondrejička, Magula, Molnár, Vlado, Drlička, Palec a Martin Nedorost. V zápasoch nám chodili podľa možnosti hráči Topoľčian Králik, Javorček, Jadroň, Durček, Miženko, Briatka, Franta a Michalka.

Vlani ste nadstavbu vyhrali, s akým cieľom idete do nej tentoraz?

Už víťazstvo v základnej časti nás zaväzuje len pre tie najvyššie ciele. Chceme sa pobiť o prvé miesto, hrať peknú rýchlu hádzanú, baviť ňou nielen seba, ale aj divákov.

-MHK Piešťany/Foto: archív-

Aktuality

COVID automat: Okres Piešťany bude bordový. Čo to znamená?

Published

on

By

Epidemiologická situácia v piešťanskom regióne sa počas uplynulých dní zlepšila. Po piatich týždňoch v čiernej farbe bude od pondelka 22. marca zaradený medzi bordové okresy, ktoré sa riadia III. stupňom varovania. Výraznejšie uvoľnenie to však neznamená.

Mapu Slovenska s rozdelením okresov podľa pandemickej situácie platným od pondelka 22. marca zverejnilo ministerstvo zdravotníctva. Čiernych bude 20 okresov, medzi nimi aj Myjava a Nové Mesto nad Váhom. Trnava a Piešťany dostanú bordovú farbu, Hlohovec je v III. stupni varovania už tento týždeň.

Znamená to možnosť otvorenia materských škôl a prvého stupňa základných škôl. To však záleží na odporúčaní regionálneho hygienika. Napríklad v Hlohovci na aktuálny týždeň Regionálny úrad verejného zdravotníctva v Trnave neodporučil otvoriť školy v plnom rozsahu. Prezenčná výučba tam od pondelka (15. marca) začala iba pre štvrtinu žiakov základných škôl a tretinu škôlkárov. Išlo o deti zamestnancov pracujúcich v kritickej infraštruktúre a zamestnancov s nevyhnutným prezenčným výkonom práce – teda tých rodičov, ktorí nemôžu pracovať z domu. „Rovnako sa prezenčná forma výučby týka aj žiakov, ktorým podmienky neumožňujú prístup k dištančnému vzdelávaniu,“ informovalo mesto Hlohovec. V akom rozsahu sa od 22. marca otvoria školy v okrese Piešťany zatiaľ nevieme. Bude to záležať aj na zriaďovateľoch, ktorými sú mestá, obce a cirkev.

Na pohyb v prírode v rámci svojho okresu obyvatelia bordových regiónov nepotrebujú test. Cesty medzi okresmi za účelom pobytu v prírode však ešte nie sú povolené. Vyplýva to z uznesenia vlády, ktoré je platné od 3. marca nad rámec pravidiel COVID automatu. Vláda týmto uznesením zrušila výnimku na vychádzky do prírody mimo okres.

Pre ľudí, ktorí sa doteraz museli každých sedem dní testovať kvôli práci, sa nič nemení. Testy sú v III. stupni varovania aj naďalej platné iba týždeň. Toto opatrenie sa podľa COVID automatu uvoľňuje až v II. stupni varovania, v ktorom testy platia 14 dní. V I. stupni je to 21 dní.

Text: Martin Palkovič Grafika: Ministerstvo zdravotníctva SR

Continue Reading

Aktuality

Ako sa skontaktovať so svojim lekárom?

Published

on

By

Väčšina ambulantných lekárov ordinuje, konzultácie poskytujú aj prostredníctvom telefonických rozhovorov a e-mailových správ.

Úloha ambulantných lekárov a zdravotných sestier v systéme poskytovania zdravotnej starostlivosti je nezastupiteľná. Už vyše roka sa s plným nasadením starajú o svojich pacientov v podmienkach pandémie ochorenia Covid-19. To znamená, že konzultácie poskytujú aj prostredníctvom telefonických rozhovorov alebo cez e-maily. Preto sú, špeciálne tí zo všeobecných ambulancií, v súčasnosti veľmi vyťažení a môže sa stať, že nezareagujú ihneď, pretože telefonujú s iným pacientom. Pre zvýšenie dostupnosti sme ambulanciám s väčším počtom pacientov sme odporučili zriadiť o jednu telefónnu linku viac.

V prípade, že sa ani opakovane nedovoláte alebo nedostanete spätnú väzbu v primeranom čase, môžete sa obrátiť na Odbor zdravotníctva Úradu Trnavského samosprávneho kraja na 0335 559 491 alebo dostupnostlekara@trnava-vuc.sk.

Zdroj a foto: TS TTSK

Continue Reading

Aktuality

Nákup pre ľudí v núdzi môžete spraviť aj tento týždeň

Published

on

By

Trvanlivé potraviny a drogéria už pomohli desiatkam rodín z Piešťan a blízkeho okolia. Ak chcete prispieť, môžete nákup priniesť do vznikajúceho kultúrno-kreatívneho centra Arta. Rozdelenie nákupov zabezpečuje Centrum pomoci človeku Piešťany.

Rok trvajúca pandémia koronavírusu zapríčinila, že mnohí ľudia si po uhradení nákladov na bývanie nemôžu dovoliť nakupovať ani bežné veci. Od začiatku marca im pomáhajú dobrovoľníci, ktorí v centre Arta na Kollárovej ulici vytvorili priestor, kam Piešťanci nosia trvanlivé potraviny a drogériu. Ľuďom, ktorí prišli o prácu alebo im zomrel niekto blízky, čo zhoršilo ich finančnú situáciu, rozdeľuje tieto nákupy Centrum pomoci človeku Piešťany.

Vďaka desiatkam dobrovoľných príspevkov sa podarilo iba počas uplynulého týždňa pomôcť tridsiatim rodinám. Zbierka preto pokračuje aj tento týždeň. Záujemcovia môžu priniesť nákupy do Arty v stredu a v piatok od 16.00 do 18.00 h.


Potraviny: trvanlivé mlieko, detská krupica, cereálie, vločky, musli, cukor, cestoviny, slížiky, múka, ryža, sáčkové polievky, čaj, strukoviny (šošovica, fazuľa, hrach), konzervy (paštéty, rybičky), zemiaky, jablká, kečup, horčica, kakao, müsli, korenie, rasca, majorán, piškóty, keksíky, sladkosti

Drogéria: sprchový šampón, mydlo, pasta, kefky (aj detské), detské plienky (veľkosť 1-4), papierové vreckovky, toaletný papier.

Čističe: jar, prach na pranie, čistič na podlahy, wc čistič


Tento týždeň sme opäť preberali vaše “malé nákupy”. Cez víkend ich odovzdáme Centru pomoci človeku 🙌🏼 a…

Posted by Arta on Friday, March 12, 2021

 

Text: Martin Palkovič

Continue Reading

Reklama

Populárne články