Connect with us

Novinky

Martin Javorka: Na hráčov som hrdý, na jar zabojujeme o postup

Published

on

Tréner staršieho dorastu Martin Javorka zhodnotil vystúpenie svojich hráčov v tretej dorasteneckej lige. Za najvýraznejšie pokroky považuje najmä túžbu vyhrávať, tréningovú dochádzku, futbalovosť, snahu o kombináciu, dodržiavanie herného systému, o strelenie gólov sa podelilo 15 hráčov, čo svedčí o vyrovnanosti kádra. Po odohraní 15 zápasov sa jeho zverenci nachádzajú na druhej priečke tabuľky, pričom vybojovali 12 víťazstiev a utŕžili tri prehry, so skóre 50:20 im patrí 36 bodov.

Najlepší streleci tímu
Krajčovič 9 gólov, J. Štefanka 8 gólov, Korec 7 gólov, Paulovič, Miškech po 4 góly, Unger, Lenovský, Ozimák po 3 góly, Strelec 2 góly, Stanek, Rusnák, Sedláček, Valovič, Janotík, Kondrc po 1 góle, 1 vlastný

Tímový prejav (slabé, silné stránky)
Slabou stránkou nášho družstva bola nulová, teda žiadna komunikácia medzi hráčmi počas zápasov, silnou stránkou bol herný prejav mužstva – ak chlapci počúvali pokyny trénera, tak v každom zápase predviedli kvalitný, zodpovedný a poctivý futbal, na ktorý sa dalo pozerať.

Splnenie cieľov
Z môjho pohľadu ciele splnené boli, nakoľko sme si pred sezónou stanovili hrať o popredné umiestnenie v tabuľke a pokiaľ to bude možné, tak sme chceli z druhej vlny zabojovať o postup.

Ciele do jarnej sezóny
Triezvo, poctivou prácou zabojovať o postup do 2. ligy, od zápasu k zápasu sa pripravovať na víťazstvá, nevytvárať na chlapcov psychicky náročný tlak bojom o postup, ale ísť prirodzenou cestou v snahe čo najviac potrápiť „zatiaľ“ vedúci Šamorín.

Vlastný hodnotenie trénera
Pred sezónou prišlo mnoho chlapcov z kategórie U17, preto bolo potrebné ich čo najrýchlejšie pripraviť na náročné súťažné zápasy v kategórii U19, čo sa nám aj podarilo, škoda výsledkovo neúspešných zápasov s Levicami a Novou Dubnicou, v ktorých sme boli herne lepším mužstvom /v Leviciach určite, v zápase s Novou Dubnicou prvý polčas, druhý bol herne vyrovnaný/, na úkor oslabenia kategórie U17 sme v priebehu sezóny vytiahli ďalších hráčov, ktorí boli oporami nášho družstva /Stanek, Strelec, Sedláček a Gavač/, potešila ma víťazná 9 zápasová šnúra, škoda ťažkého zranenia Denisa Štefanku ešte v jarnej časti, nakoľko s jeho futbalovou vyspelosťou a inteligenciou by sme strelili o 15 gólov viac a tým pádom aj o pár „bodíkov“ by sme mali viac, dôležitým a potešiteľným momentom je skutočnosť, že ťažiskom zostavy sú hráči narodení v roku 2000, resp. 2001, ktorí ešte 1, resp. 2 sezóny môžu hrať v kategórii U19.

Ako som hodnotil po každom zápase, mňa ako trénera teší, že všetci chlapci zaznamenali progres v mentálnej príprave na ťažké zápasy, je vidieť, že futbalovo napredujú, bavia sa futbalom, je radosť s nimi pracovať, som na nich hrdý a pyšný, treba k nim mať úctu za to, čo dokázali napriek priemernému vstupu do súťaže, a ja všetkým, čo nás sledujú – funkcionárom, rodičom, fanúšikom i priaznivcom nášho klubu sľubujem, že sme ešte nepovedali posledné slovo. Chlapci v mene všetkých Vám právom patrí veľké ĎAKUJEME!!! S chlapcami trénujeme do 15.decembra 2017, nasledujúci deň – 16.decembra plánujeme spoločné ukončenie úspešnej sezóny.

Na záver so smútkom v hlase oznamujem všetkým, že v čase písania tohto zhodnotenia nás nečakane a o to bolestivejšie opustil vo veku 57 rokov môj dlhoročný osobný priateľ, kamarát, človek s veľkým srdiečkom, ktorý bol vždy ochotný každému nezištne pomôcť, vedúci nášho družstva i kategórie „A-mužov“, veľký srdciar klubu PFK Piešťany – náš drahý Lacko Jakubek – „Lacko česť Tvojej pamiatke!!!“ Navždy zostanú v pamäti Tvoje slová, ktoré si mi ešte včera pri mojej návšteve v nemocnici povedal – „Martin, pozdrav chlapcov, ja prídem za Vami asi až na jar, teším sa na to a verím, že my ten Šamorín dáme…“ Aj keď si sa toho nedožil, Lacko dávaj na nás pozor z toho futbalového nebíčka a ja Ti sľubujem, že urobíme maximum, aby sme Tvoje slová splnili. Prežil si so mnou všetky moje trénerské pôsobenia, stál si vždy pri mne v dobrom i v časoch, keď sa mi nedarilo, ale vždy si ma podporoval, Lacko nech aj v tom nebeskom svete, kam si už odišiel, nájdeš kľud a budeš mojim futbalovým anjelom strážnym. „Bez řečí sem každou práci vzal a měl problémy, že málem sem to vzdal, no po každé sem vstal a skoušel jít, pro tu čest, že směl sem pri Tebe žít…“

MB/TK PFK

Aktuality

COVID automat: Okres Piešťany bude bordový. Čo to znamená?

Published

on

By

Epidemiologická situácia v piešťanskom regióne sa počas uplynulých dní zlepšila. Po piatich týždňoch v čiernej farbe bude od pondelka 22. marca zaradený medzi bordové okresy, ktoré sa riadia III. stupňom varovania. Výraznejšie uvoľnenie to však neznamená.

Mapu Slovenska s rozdelením okresov podľa pandemickej situácie platným od pondelka 22. marca zverejnilo ministerstvo zdravotníctva. Čiernych bude 20 okresov, medzi nimi aj Myjava a Nové Mesto nad Váhom. Trnava a Piešťany dostanú bordovú farbu, Hlohovec je v III. stupni varovania už tento týždeň.

Znamená to možnosť otvorenia materských škôl a prvého stupňa základných škôl. To však záleží na odporúčaní regionálneho hygienika. Napríklad v Hlohovci na aktuálny týždeň Regionálny úrad verejného zdravotníctva v Trnave neodporučil otvoriť školy v plnom rozsahu. Prezenčná výučba tam od pondelka (15. marca) začala iba pre štvrtinu žiakov základných škôl a tretinu škôlkárov. Išlo o deti zamestnancov pracujúcich v kritickej infraštruktúre a zamestnancov s nevyhnutným prezenčným výkonom práce – teda tých rodičov, ktorí nemôžu pracovať z domu. „Rovnako sa prezenčná forma výučby týka aj žiakov, ktorým podmienky neumožňujú prístup k dištančnému vzdelávaniu,“ informovalo mesto Hlohovec. V akom rozsahu sa od 22. marca otvoria školy v okrese Piešťany zatiaľ nevieme. Bude to záležať aj na zriaďovateľoch, ktorými sú mestá, obce a cirkev.

Na pohyb v prírode v rámci svojho okresu obyvatelia bordových regiónov nepotrebujú test. Cesty medzi okresmi za účelom pobytu v prírode však ešte nie sú povolené. Vyplýva to z uznesenia vlády, ktoré je platné od 3. marca nad rámec pravidiel COVID automatu. Vláda týmto uznesením zrušila výnimku na vychádzky do prírody mimo okres.

Pre ľudí, ktorí sa doteraz museli každých sedem dní testovať kvôli práci, sa nič nemení. Testy sú v III. stupni varovania aj naďalej platné iba týždeň. Toto opatrenie sa podľa COVID automatu uvoľňuje až v II. stupni varovania, v ktorom testy platia 14 dní. V I. stupni je to 21 dní.

Text: Martin Palkovič Grafika: Ministerstvo zdravotníctva SR

Continue Reading

Aktuality

Ako sa skontaktovať so svojim lekárom?

Published

on

By

Väčšina ambulantných lekárov ordinuje, konzultácie poskytujú aj prostredníctvom telefonických rozhovorov a e-mailových správ.

Úloha ambulantných lekárov a zdravotných sestier v systéme poskytovania zdravotnej starostlivosti je nezastupiteľná. Už vyše roka sa s plným nasadením starajú o svojich pacientov v podmienkach pandémie ochorenia Covid-19. To znamená, že konzultácie poskytujú aj prostredníctvom telefonických rozhovorov alebo cez e-maily. Preto sú, špeciálne tí zo všeobecných ambulancií, v súčasnosti veľmi vyťažení a môže sa stať, že nezareagujú ihneď, pretože telefonujú s iným pacientom. Pre zvýšenie dostupnosti sme ambulanciám s väčším počtom pacientov sme odporučili zriadiť o jednu telefónnu linku viac.

V prípade, že sa ani opakovane nedovoláte alebo nedostanete spätnú väzbu v primeranom čase, môžete sa obrátiť na Odbor zdravotníctva Úradu Trnavského samosprávneho kraja na 0335 559 491 alebo dostupnostlekara@trnava-vuc.sk.

Zdroj a foto: TS TTSK

Continue Reading

Aktuality

Nákup pre ľudí v núdzi môžete spraviť aj tento týždeň

Published

on

By

Trvanlivé potraviny a drogéria už pomohli desiatkam rodín z Piešťan a blízkeho okolia. Ak chcete prispieť, môžete nákup priniesť do vznikajúceho kultúrno-kreatívneho centra Arta. Rozdelenie nákupov zabezpečuje Centrum pomoci človeku Piešťany.

Rok trvajúca pandémia koronavírusu zapríčinila, že mnohí ľudia si po uhradení nákladov na bývanie nemôžu dovoliť nakupovať ani bežné veci. Od začiatku marca im pomáhajú dobrovoľníci, ktorí v centre Arta na Kollárovej ulici vytvorili priestor, kam Piešťanci nosia trvanlivé potraviny a drogériu. Ľuďom, ktorí prišli o prácu alebo im zomrel niekto blízky, čo zhoršilo ich finančnú situáciu, rozdeľuje tieto nákupy Centrum pomoci človeku Piešťany.

Vďaka desiatkam dobrovoľných príspevkov sa podarilo iba počas uplynulého týždňa pomôcť tridsiatim rodinám. Zbierka preto pokračuje aj tento týždeň. Záujemcovia môžu priniesť nákupy do Arty v stredu a v piatok od 16.00 do 18.00 h.


Potraviny: trvanlivé mlieko, detská krupica, cereálie, vločky, musli, cukor, cestoviny, slížiky, múka, ryža, sáčkové polievky, čaj, strukoviny (šošovica, fazuľa, hrach), konzervy (paštéty, rybičky), zemiaky, jablká, kečup, horčica, kakao, müsli, korenie, rasca, majorán, piškóty, keksíky, sladkosti

Drogéria: sprchový šampón, mydlo, pasta, kefky (aj detské), detské plienky (veľkosť 1-4), papierové vreckovky, toaletný papier.

Čističe: jar, prach na pranie, čistič na podlahy, wc čistič


Tento týždeň sme opäť preberali vaše “malé nákupy”. Cez víkend ich odovzdáme Centru pomoci človeku 🙌🏼 a…

Posted by Arta on Friday, March 12, 2021

 

Text: Martin Palkovič

Continue Reading

Reklama

Populárne články