Street workoutové ihrisko na Vážskej ulici bolo v sobotu 6. mája dejiskom športového podujatia a zaujímavého seminára o cvičení s vlastnou váhou tela. Začiatočníci i aktívni športovci si mohli vyskúšať tréning rôznej náročnosti a dozvedieť sa viac o správnej technike. Iniciátori akcie z miestnej firmy Octago zamýšľajú, že by podobné akcie v Piešťanoch robili na mesačnej báze.

„Hlavnou myšlienkou eventu bolo, aby sa ľudia rôznej vekovej kategórie stretli, spoločne si zacvičili, spoznali sa a naučili sa nové workoutové cviky s vlastnou váhou tela. Ak bude záujem, workoutové akcie budeme organizovať častejšie,“ povedal Marko „Marušo“ Rybárik, jeden z iniciátorov sobotňajšieho programu.

Začalo sa spoločnou rozcvičkou a pokračovalo workshopom, kde boli vysvetlené jednotlivé varianty cvikov, ich technika a správne dýchanie. Začiatočníci vyskúšali ľahšie prevedenia cvikov, pomocou ktorých zvládnu pravidelným tréningom aj ťažšie prvky. Tréneri si rozdelili ženy a mužov, ukázali im vhodné silové techniky a strečing. Na záver podujatia bola mini súťaž pozostávajúca zo zhybov, kľukov, dipov a drepov s výskokom. Dvaja najrýchlejší dostali vecné ceny od spoločnosti Octago.

-Katarína Mareková/Foto: Octago/Aktualizované – 10:39-

About PNky.sk

Redakcia:
Martin Palkovič – zodpovedný redaktor
redakcia@pnky.sk

Inzercia:
inzercia@pnky.sk
Cenník inzercie

Vydavateľ:
HPA, s.r.o .
Bodona 768/48
92101 Piešťany
Slovenská republika
IČO: 47 465 972