V sobotu 24. októbra sa na ihrisku PFK Piešťany uskutočnil futbalový turnaj „Oldboys“ Malej Piešťanskej Futbalovej Ligy. Turnaja sa zúčastnilo 5 mužstiev resp. tímov, ktoré vznikli zlúčením – HILTON, SLOVAN, THERMAL, FKF MUSTANG a FCD MANCHESTER.

fotka 11Za ideálneho slnečného počasia nastúpili mužstvá systémom – každý s každým – 5 hráčov v poli plus brankár. Hrací čas bol 2 x 12 minút.

Futbalisti napriek zrelšiemu veku na ihrisku dokazovali, že nič nestratili zo svojho futbalového kumštu. Bola radosť pozerať sa ako hráči po 60–ke napríklad Milan Stanček, Karol Kuruc, či Pali Bábsky z Hiltonu technicky riešili situácie. Ako Rišo Riedl, úspešný reprezentant v kulturistike, zo Slovana bojoval – vrátane celého jeho tímu. Ako za FKF Mustang v bránke exceloval nestarnúci „Šaňo“ Benedikovič, či v poli Peťo Uváčik. Ako bojoval – a s akou ľahkosťou strieľal góly za Thermál Peťo Chňapko…

Asi najväčším prekvapením bol výkon mužstva FCD Manchester pod vedením futbalovej včeličky – Maťa Síblika, poctivého bojovníka Jožka Kramárika, či futbalovej „konštanty“ Vladka Karabu. Mužstvo nebolo favoritom turnaja – napriek tomu hralo „pomyslené“ finále s mužstvom Thermálu. Síce v ňom prehralo, ale výkonom zanechalo sympatický dojem. Škoda, že sa tesne pred turnajom zranil ich najlepší hráč – Vilo Hudcovič.

Celkovým víťazom turnaj sa – bez straty bodu stalo mužstvo Thermál – pod vedením Miška Krajčoviča. Gratulujeme!. Mužstvo obdržalo vecné ceny, za ktoré by sme sa touto cestou chceli poďakovať sponzorovi turnaja – firme TRINITY HOTELS.

fotka 21

Na druhom mieste so siedmymi bodmi nakoniec skončil vďaka prehre – FCD s Thermálom, Slovan. Tretie miesto patrilo spomínanému FCD, ktoré získalo šesť bodov, štvrtý skončil Hilton so 4–mi bodmi a piate miesto patrí – napriek kvalitnému kádru – FKF Mustang, čo by asi pred začiatkom turnaja málokto čakal. FKF pravdepodobne citeľne chýbal bývalý excelentný strelec MPFL Marián Zelený, či v histórii MPFL jeden z jej najlepších hráčov – Pali Kusenda.

Vydarený turnaj zakončili hráči posedením pri kvalitnom koutskom pivku a jemne pikantnom guľáši v reštaurácii Magura….

fotka112fotka 2fotka 3fotka 1fotka 24Jd

About PNky.sk

Redakcia:
Martin Palkovič – zodpovedný redaktor
redakcia@pnky.sk

Inzercia:
inzercia@pnky.sk
Cenník inzercie

Vydavateľ:
HPA, s.r.o .
Bodona 768/48
92101 Piešťany
Slovenská republika
IČO: 47 465 972