Connect with us

Novinky

Lucia Valová a Juraj Homola zlatí na Nováckej päťstovke

Published

on

Na jazere v Novákoch sa počas uplynulého víkendu konal už 45. ročník pretekov v rýchlostnej kanoistike Novácka päťstovka. Organizátori si udržali vysoko nastavenú latku z predchádzajúcich ročníkov. Išlo o preteky Slovenského pohára a pretekalo sa na 200 a 500 metrových tratiach pre 13-ročných a starších, tí mladší išli svoje tradičné 2000 metrové trate.

„Myslím si, že môžeme hovoriť o veľmi vydarených pretekoch. Z hľadiska technického zabezpečenia prebehli bez problémov a kvalitatívne boli taktiež na vysokej úrovni. Počasie vyhovovalo pretekárom, slnko príliš nepálilo, trochu aj spŕchlo, ale nemalo to žiaden negatívny vplyv.  V sobotu sa museli hlavne deti vyrovnať s vetrom, zvládli to však dobre. Myslím si, že účastníci podujatia odchádzali spokojní,“ sumarizoval organizačnú stránku i úroveň podujatia riaditeľ pretekov Milan Oršula.

Súčasťou podujatia boli Majstrovstvá Slovenska 11 a 12-ročných detí. Na dvojstovke a päťstovke boli v hre aj miestenky na MS do 23 rokov.

Športový klub KAJAK Moravany nad Váhom si tiež priniesol zopár medailí a deti tak mohli odchádzať z tohto podujatia spokojné.

Výsledky Novácka 500vka:
1. miesto
Lucia Valová C1 200m aj 500m (kadetky)
Juraj Homola K1 200m

2.miesto
Zachar Eliáš K1 2000m (chlapci 9 roční)

3.miesto
Zachar Eliáš K1 2000m (chlapci 9 roční)
Viktória Šilhanová K1 200m aj 500m (dievčatá 14 ročné)
Viktória Šilhanová s Emma Bednárová K2 200m (dievčatá 13-14 ročné)
Richard Jahoda v C2 500m s Ľuboslavom Cyprichom (chlapci 13-14 roční)

4.miesto
Richard Jahoda v C2 200m s Ľuboslavom Cyprichom (chlapci 13-14 roční)
Gallová Sabína s Hankou Tylkovou K2 2000m (dievčatá 11-12 ročné)

5.miesto
Alexander Gallo 2x na 2000m (chlapci 9 roční)
Viktória Šilhanová s Emma Bednárová K2 500m (dievčatá 13-14 ročné)

6.miesto
Michal Žemla K1 2000m chlapci 11 roční
Jahoda Richard C1 500m chlapci 14 roční
Bednárová Emma K1 500m (dievčatá 13 ročné)

7.miesto
Bednárová Emma K1 200m (dievčatá 13 ročné)
Kopúnková Nella K1 2000m 2x dievčatá 10 ročné

8.miesto
Sabína Gallová K1 2000m (dievčatá 12 ročné)

9.miesto
Finále tesne ušlo Šimonovi Švecovi so Samuelom Gromanom v K2

Medaile si priniesli aj z preteku Nováčik pre neregistrovaných Ami Radwan a Sárka Široká.
Najbližší pretek Slovenského pohára bude už o týždeň v Šamoríne.

-ŠK KAJAK Moravany nad Váhom/Zdroj: CANOE.sk/Foto: ŠK KAJAK Moravany nad Váhom-

Aktuality

COVID automat: Okres Piešťany bude bordový. Čo to znamená?

Published

on

By

Epidemiologická situácia v piešťanskom regióne sa počas uplynulých dní zlepšila. Po piatich týždňoch v čiernej farbe bude od pondelka 22. marca zaradený medzi bordové okresy, ktoré sa riadia III. stupňom varovania. Výraznejšie uvoľnenie to však neznamená.

Mapu Slovenska s rozdelením okresov podľa pandemickej situácie platným od pondelka 22. marca zverejnilo ministerstvo zdravotníctva. Čiernych bude 20 okresov, medzi nimi aj Myjava a Nové Mesto nad Váhom. Trnava a Piešťany dostanú bordovú farbu, Hlohovec je v III. stupni varovania už tento týždeň.

Znamená to možnosť otvorenia materských škôl a prvého stupňa základných škôl. To však záleží na odporúčaní regionálneho hygienika. Napríklad v Hlohovci na aktuálny týždeň Regionálny úrad verejného zdravotníctva v Trnave neodporučil otvoriť školy v plnom rozsahu. Prezenčná výučba tam od pondelka (15. marca) začala iba pre štvrtinu žiakov základných škôl a tretinu škôlkárov. Išlo o deti zamestnancov pracujúcich v kritickej infraštruktúre a zamestnancov s nevyhnutným prezenčným výkonom práce – teda tých rodičov, ktorí nemôžu pracovať z domu. „Rovnako sa prezenčná forma výučby týka aj žiakov, ktorým podmienky neumožňujú prístup k dištančnému vzdelávaniu,“ informovalo mesto Hlohovec. V akom rozsahu sa od 22. marca otvoria školy v okrese Piešťany zatiaľ nevieme. Bude to záležať aj na zriaďovateľoch, ktorými sú mestá, obce a cirkev.

Na pohyb v prírode v rámci svojho okresu obyvatelia bordových regiónov nepotrebujú test. Cesty medzi okresmi za účelom pobytu v prírode však ešte nie sú povolené. Vyplýva to z uznesenia vlády, ktoré je platné od 3. marca nad rámec pravidiel COVID automatu. Vláda týmto uznesením zrušila výnimku na vychádzky do prírody mimo okres.

Pre ľudí, ktorí sa doteraz museli každých sedem dní testovať kvôli práci, sa nič nemení. Testy sú v III. stupni varovania aj naďalej platné iba týždeň. Toto opatrenie sa podľa COVID automatu uvoľňuje až v II. stupni varovania, v ktorom testy platia 14 dní. V I. stupni je to 21 dní.

Text: Martin Palkovič Grafika: Ministerstvo zdravotníctva SR

Continue Reading

Aktuality

Ako sa skontaktovať so svojim lekárom?

Published

on

By

Väčšina ambulantných lekárov ordinuje, konzultácie poskytujú aj prostredníctvom telefonických rozhovorov a e-mailových správ.

Úloha ambulantných lekárov a zdravotných sestier v systéme poskytovania zdravotnej starostlivosti je nezastupiteľná. Už vyše roka sa s plným nasadením starajú o svojich pacientov v podmienkach pandémie ochorenia Covid-19. To znamená, že konzultácie poskytujú aj prostredníctvom telefonických rozhovorov alebo cez e-maily. Preto sú, špeciálne tí zo všeobecných ambulancií, v súčasnosti veľmi vyťažení a môže sa stať, že nezareagujú ihneď, pretože telefonujú s iným pacientom. Pre zvýšenie dostupnosti sme ambulanciám s väčším počtom pacientov sme odporučili zriadiť o jednu telefónnu linku viac.

V prípade, že sa ani opakovane nedovoláte alebo nedostanete spätnú väzbu v primeranom čase, môžete sa obrátiť na Odbor zdravotníctva Úradu Trnavského samosprávneho kraja na 0335 559 491 alebo dostupnostlekara@trnava-vuc.sk.

Zdroj a foto: TS TTSK

Continue Reading

Aktuality

Nákup pre ľudí v núdzi môžete spraviť aj tento týždeň

Published

on

By

Trvanlivé potraviny a drogéria už pomohli desiatkam rodín z Piešťan a blízkeho okolia. Ak chcete prispieť, môžete nákup priniesť do vznikajúceho kultúrno-kreatívneho centra Arta. Rozdelenie nákupov zabezpečuje Centrum pomoci človeku Piešťany.

Rok trvajúca pandémia koronavírusu zapríčinila, že mnohí ľudia si po uhradení nákladov na bývanie nemôžu dovoliť nakupovať ani bežné veci. Od začiatku marca im pomáhajú dobrovoľníci, ktorí v centre Arta na Kollárovej ulici vytvorili priestor, kam Piešťanci nosia trvanlivé potraviny a drogériu. Ľuďom, ktorí prišli o prácu alebo im zomrel niekto blízky, čo zhoršilo ich finančnú situáciu, rozdeľuje tieto nákupy Centrum pomoci človeku Piešťany.

Vďaka desiatkam dobrovoľných príspevkov sa podarilo iba počas uplynulého týždňa pomôcť tridsiatim rodinám. Zbierka preto pokračuje aj tento týždeň. Záujemcovia môžu priniesť nákupy do Arty v stredu a v piatok od 16.00 do 18.00 h.


Potraviny: trvanlivé mlieko, detská krupica, cereálie, vločky, musli, cukor, cestoviny, slížiky, múka, ryža, sáčkové polievky, čaj, strukoviny (šošovica, fazuľa, hrach), konzervy (paštéty, rybičky), zemiaky, jablká, kečup, horčica, kakao, müsli, korenie, rasca, majorán, piškóty, keksíky, sladkosti

Drogéria: sprchový šampón, mydlo, pasta, kefky (aj detské), detské plienky (veľkosť 1-4), papierové vreckovky, toaletný papier.

Čističe: jar, prach na pranie, čistič na podlahy, wc čistič


Tento týždeň sme opäť preberali vaše “malé nákupy”. Cez víkend ich odovzdáme Centru pomoci človeku 🙌🏼 a…

Posted by Arta on Friday, March 12, 2021

 

Text: Martin Palkovič

Continue Reading

Reklama

Populárne články