Connect with us

Novinky

Kvalifikácia Euroligy je tu, Čajkám stoja v ceste nabité Polkowice

Published

on

Piešťanské Čajky už zajtra nastúpia k prvému zápasu kvalifikácie o Euroligu, keď o 18:00 hod privítajú v Diplomat aréne poľský klub CCC Polkowice. Hosťujúci tím je favoritom kvalifikačného dvojzápasu, ale Čajky zbrane neskladajú. Piešťanské Čajky sa v Eurolige predstavia vôbec prvý raz v histórií. V kvalifikačnom boji o Euroligu bude ich súperom poľský tím CCC Polkowice. Úvodný zápas je na programe v utorok 26. septembra pred domácim publikom, o tri dni neskôr sa predstavia na palubovke súpera. V prípade neúspechu v kvalifikácii, sa Čajky predstavia v skupinovej fáze Európskeho pohára FIBA.

Dvojzápas s poľským celkom je ostrým štartom súťažnej sezóny 2017/2018 a všetci tíme Čajok sa už na kvalifikáciu tešia. Do dvojzápasu proti Polkowiciam idú s pokorou a budú sa snažiť podať čo najlepší výkon.

„Beriem to ako ďalší posun v našom hernom koncepte. Euroliga je obrovskou výzvou, ale ja to beriem tak, že ide o ďalšie dva zápasy, ktoré nám môžu pomôcť v rozvoji. Polkowice majú veľkú kvalitu a sú jednoznačným favoritom. Našim cieľom je maximálne sa na zápas pripraviť a podať disciplinovaný výkon. Dúfam, že príde čo najviac fanúšikov. Euroliga sa v Piešťanoch bude hrať prvý raz a pre mesto to bude veľká udalosť,“ skonštatoval na minulotýždňovej tlačovej konferencií tréner Čajok Martin Pospíšil.

V ceste stoja Polkowice s nabitou súpiskou

Poľský tím v minulej sezóne viedol slovenský tréner Maroš Kováčik a dokázal ho priviesť k zisku bronzových medailí v silnej poľskej lige. Podobne ako u Piešťanských Čajok, aj v tíme CCC Polkowice prišlo v medzisezónnom období k veľkým personálnym zmenám. Nakoľko je hlavným sponzorom klubu obuvnícky kolos CCC, rozpočet Polkowíc je niekoľkonásobne vyšší, ako ten s ktorým disponujú Piešťanské Čajky. Maroša Kováčika vystriedal na poste hlavného trénera Grék Georgios Dikeoulakos, ktorý predtým viedol turecký klub Fenerbahce Istanbul či ruský Nadezhda Orenburg. S novým trénerom prišli aj tie najvyššie ambície a preto nezostal na súpiske Polkowic kameň na kameni.

Na súpiske CCC pre nasledujúcu sezónu sú štyri hráčky, ktoré patria k vyťažovaným hráčkam v tímoch WNBA Theresa Plaisance, Alysha Clark, Bria Holmes, či Temi Fagbenle (posledné dve menované sa v kvalifikácii ešte nepredstavia). Ďalšími výbornými legionárkami sú lotyšská rozohrávačka Elina Babkina – Dikeoulakou (pozn. manželka trénera), grécka reprezentantka Artemis Spanou, či Chorvátka Antonija Sandric. Spoločne s poľskými reprezentantkami Angelikou Stankiewicz, Weronikou Gajda , či Ewelinou Gala, či ďalšími tvoria enormne silný tím.

Kvalifikácia o Euroligu:

26.09.2017 Piešťanské Čajky – CCC Polkowice (Poľ.) – 18:00

29.09.2017 CCC Polkowice (Poľ.) – Piešťanské Čajky – 19:00

VSTUPENKY NA ZÁPAS SI MÔŽETE ZAKÚPIŤ V HODNOTE 4 EUR OD 10:30 DO 14:00 V REŠTAURÁCII DIPLOMAT ARÉNA A OD 16:00 V POKLADNI. KAŽDÝ FANÚŠIK DOSTANE PRI VSTUPE DO DIPLOMAT ARÉNY POVZBUDZOVACIE BAM BAM TYČE, KTORÉ VENOVALA PRAŽIAREŇ KÁVY CLASSIC COFFEE.

-TS Piešťanské Čajky-

Aktuality

COVID automat: Okres Piešťany bude bordový. Čo to znamená?

Published

on

By

Epidemiologická situácia v piešťanskom regióne sa počas uplynulých dní zlepšila. Po piatich týždňoch v čiernej farbe bude od pondelka 22. marca zaradený medzi bordové okresy, ktoré sa riadia III. stupňom varovania. Výraznejšie uvoľnenie to však neznamená.

Mapu Slovenska s rozdelením okresov podľa pandemickej situácie platným od pondelka 22. marca zverejnilo ministerstvo zdravotníctva. Čiernych bude 20 okresov, medzi nimi aj Myjava a Nové Mesto nad Váhom. Trnava a Piešťany dostanú bordovú farbu, Hlohovec je v III. stupni varovania už tento týždeň.

Znamená to možnosť otvorenia materských škôl a prvého stupňa základných škôl. To však záleží na odporúčaní regionálneho hygienika. Napríklad v Hlohovci na aktuálny týždeň Regionálny úrad verejného zdravotníctva v Trnave neodporučil otvoriť školy v plnom rozsahu. Prezenčná výučba tam od pondelka (15. marca) začala iba pre štvrtinu žiakov základných škôl a tretinu škôlkárov. Išlo o deti zamestnancov pracujúcich v kritickej infraštruktúre a zamestnancov s nevyhnutným prezenčným výkonom práce – teda tých rodičov, ktorí nemôžu pracovať z domu. „Rovnako sa prezenčná forma výučby týka aj žiakov, ktorým podmienky neumožňujú prístup k dištančnému vzdelávaniu,“ informovalo mesto Hlohovec. V akom rozsahu sa od 22. marca otvoria školy v okrese Piešťany zatiaľ nevieme. Bude to záležať aj na zriaďovateľoch, ktorými sú mestá, obce a cirkev.

Na pohyb v prírode v rámci svojho okresu obyvatelia bordových regiónov nepotrebujú test. Cesty medzi okresmi za účelom pobytu v prírode však ešte nie sú povolené. Vyplýva to z uznesenia vlády, ktoré je platné od 3. marca nad rámec pravidiel COVID automatu. Vláda týmto uznesením zrušila výnimku na vychádzky do prírody mimo okres.

Pre ľudí, ktorí sa doteraz museli každých sedem dní testovať kvôli práci, sa nič nemení. Testy sú v III. stupni varovania aj naďalej platné iba týždeň. Toto opatrenie sa podľa COVID automatu uvoľňuje až v II. stupni varovania, v ktorom testy platia 14 dní. V I. stupni je to 21 dní.

Text: Martin Palkovič Grafika: Ministerstvo zdravotníctva SR

Continue Reading

Aktuality

Ako sa skontaktovať so svojim lekárom?

Published

on

By

Väčšina ambulantných lekárov ordinuje, konzultácie poskytujú aj prostredníctvom telefonických rozhovorov a e-mailových správ.

Úloha ambulantných lekárov a zdravotných sestier v systéme poskytovania zdravotnej starostlivosti je nezastupiteľná. Už vyše roka sa s plným nasadením starajú o svojich pacientov v podmienkach pandémie ochorenia Covid-19. To znamená, že konzultácie poskytujú aj prostredníctvom telefonických rozhovorov alebo cez e-maily. Preto sú, špeciálne tí zo všeobecných ambulancií, v súčasnosti veľmi vyťažení a môže sa stať, že nezareagujú ihneď, pretože telefonujú s iným pacientom. Pre zvýšenie dostupnosti sme ambulanciám s väčším počtom pacientov sme odporučili zriadiť o jednu telefónnu linku viac.

V prípade, že sa ani opakovane nedovoláte alebo nedostanete spätnú väzbu v primeranom čase, môžete sa obrátiť na Odbor zdravotníctva Úradu Trnavského samosprávneho kraja na 0335 559 491 alebo dostupnostlekara@trnava-vuc.sk.

Zdroj a foto: TS TTSK

Continue Reading

Aktuality

Nákup pre ľudí v núdzi môžete spraviť aj tento týždeň

Published

on

By

Trvanlivé potraviny a drogéria už pomohli desiatkam rodín z Piešťan a blízkeho okolia. Ak chcete prispieť, môžete nákup priniesť do vznikajúceho kultúrno-kreatívneho centra Arta. Rozdelenie nákupov zabezpečuje Centrum pomoci človeku Piešťany.

Rok trvajúca pandémia koronavírusu zapríčinila, že mnohí ľudia si po uhradení nákladov na bývanie nemôžu dovoliť nakupovať ani bežné veci. Od začiatku marca im pomáhajú dobrovoľníci, ktorí v centre Arta na Kollárovej ulici vytvorili priestor, kam Piešťanci nosia trvanlivé potraviny a drogériu. Ľuďom, ktorí prišli o prácu alebo im zomrel niekto blízky, čo zhoršilo ich finančnú situáciu, rozdeľuje tieto nákupy Centrum pomoci človeku Piešťany.

Vďaka desiatkam dobrovoľných príspevkov sa podarilo iba počas uplynulého týždňa pomôcť tridsiatim rodinám. Zbierka preto pokračuje aj tento týždeň. Záujemcovia môžu priniesť nákupy do Arty v stredu a v piatok od 16.00 do 18.00 h.


Potraviny: trvanlivé mlieko, detská krupica, cereálie, vločky, musli, cukor, cestoviny, slížiky, múka, ryža, sáčkové polievky, čaj, strukoviny (šošovica, fazuľa, hrach), konzervy (paštéty, rybičky), zemiaky, jablká, kečup, horčica, kakao, müsli, korenie, rasca, majorán, piškóty, keksíky, sladkosti

Drogéria: sprchový šampón, mydlo, pasta, kefky (aj detské), detské plienky (veľkosť 1-4), papierové vreckovky, toaletný papier.

Čističe: jar, prach na pranie, čistič na podlahy, wc čistič


Tento týždeň sme opäť preberali vaše “malé nákupy”. Cez víkend ich odovzdáme Centru pomoci človeku 🙌🏼 a…

Posted by Arta on Friday, March 12, 2021

 

Text: Martin Palkovič

Continue Reading

Reklama

Populárne články