Šport

Kanoistika: Rusnák siahal na medailu, K4 s Michálkom siedma

By 2. septembra 2013No Comments

Hoci Slováci vybojovali na minulotýždňových Majstrovstvách sveta v rýchlostnej kanoistike v nemeckom Duisburgu viacero finálových umiestnení, na medaily žiaľ žiadna z posádok nedosiahla. Blízko na pódium mal piešťanský odchovanec Matej Rusnák v C1 na 5 km, ale žiaľ skončil na nepopulárnom štvrtom mieste.

Prvým jeho pretekom v Nemecku bol olympijský kilometer. Na tejto trati sa dostal do B-finále, kde dopádloval na treťom mieste, čo znamenalo celkovú dvanástu priečku. Matej Rusnák v tejto sezóne na 5 km trati  skončil tretí na svetovom pohári v Szegede, štvrtý na svetovom pohári v Račiciach, na ME v Montemore a teraz aj na MS v Duisburgu. Niekoľko štvrtých miest už má z vrcholných podujatí i v juniorskej kategórii. Matej sa prvý kilometer držal v skupine, ktorá bojovala o tretie miesto. V závere to už bol len jeho súboj s Kanaďanom Oldershawom. Piešťanský odchovanec takticky vyčkával, viezol sa na súperovej vlne a všetko vsádzal na záverečné zrýchlenie. Kanaďan však jeho atak pred cieľom dokázal odraziť a svoj náskok ešte zvýšil.

k4Radosť priaznivcom slovenskej rýchlostnej kanoistiky urobil mladý štvorkajak, ktorého členom je aj Piešťanec Matej Michálek. Úradujúci majstri sveta do 23 rokov postúpili na kilometrovej trati po víťazstve v rozjazde priamo do svojho prvého seniorského  finále. Tým splnili cieľ stanovený pred pretekmi, avšak nemienili sa ním uspokojiť. Vo finále sa spočiatku držali v popredí, ale v druhej polovici preteku začali strácať a v cieli skončili na siedmom mieste. „Som sklamaný, chceli sme skončiť v prvej šestke. Po úspešnej rozjazde, z ktorej sme postúpili priamo do finále, sme si verili. Mali sme dobrý štart, no postupne nám súperi zaťali odchádzať, najmä na druhej päťstovke. Presvedčili sme sa o tom, že finále je niečo úplne iné ako rozjazda. Prvé seniorské MS boli pre nás obrovskou skúsenosťou,“ povedal po preteku pre canoe.sk Matej Michálek.

Autor: ht Foto: ht a www.facebook.com/SlovakMensK4

 

About PNky.sk

Redakcia:
Martin Palkovič – zodpovedný redaktor
redakcia@pnky.sk

Inzercia:
inzercia@pnky.sk
Cenník inzercie

Vydavateľ:
HPA, s.r.o .
Bodona 768/48
92101 Piešťany
Slovenská republika
IČO: 47 465 972