Connect with us

Šport

Kam s tým vysávačom?

Published

on

„Srdečne Vás vítam a som rád, že ste prišli aj napriek tomu, že po prvý raz v tomto roku máme takéto nevľúdne počasie,“ privítal so sebe [singlepic id=940 w=320 h=240 float=left]vlastnou dávkou ironického humoru účastníkov Art Film Fest Golf Cupu v nedeľu 20. júna na golfovom ihrisku v Piešťanoch prezident festivalu Milan Lasica. O dobrú náladu sa hneď od úvodu staral vtipnými poznámkami aj herec Ady Hajdu, ale ani ostatní sa nenechali zahanbiť.

[singlepic id=957 w=320 h=240 float=right]„No poď moja,“ vraví herečka a hoteliérka Kamila Magálová svojmu elektrickému golfovému vozíku. Familiárne ho oslovuje Eliška. „Kam s tým vysávačom?“ doberajú si ju kolegovia Ady Hajdu a Filip Tůma. „To viete, to je čistá chlapská závisť. Od Adyho beriem tieto poznámky úplne normálne, máme to spolu rozohrané, nebojte sa, ja mu to ešte poriadne vrátim,“ hovorí Kamila Magálová, ktorá si podľa jej slov pomaly zvyká na takéto poznámky aj od Filipa Tůmu. Ten prišiel do Piešťan so svojou, krásnou partnerkou, tanečníčkou Ivanovou Surovcovou. [singlepic id=974 w=320 h=240 float=left]Na turnaji však pár netvorili, keďže Filip hral spolu s bývalým ministrom zahraničných vecí a súčasným výkonným tajomníkom Európskej hospodárskej komisie OSN v Ženeve Jánom Kubišom. „Odvtedy čo som v OSN mám veľmi veľa práce a veľa cestovania. Za ten rok a pol čo som v Ženeve, som sa tam dostal na golfové ihrisko dvakrát. Keď som doma chodím hrávať do okolia Bratislavy. Momentálne som na ceste z Ruskej federácie do Turecka, letím cez Viedeň a mám deň voľna, tak som sem veľmi rád prišiel,“ [singlepic id=973 w=320 h=240 float=right]povedal diplomat Ján Kubiš. Golf je pre neho výborným relaxom, pri ktorom si vyčistí hlavu a nemyslí na prácu. „Navyše keď sa na ihrisku stretnete s výbornou partiou, je to ešte aj zábava,“ usmieva sa Ján Kubiš. O tom, že zábavný vie byť aj diplomat, sa presvedčili jeho kolegovia vo flighte. Najme Filip Tůma sa pukal smiechom, keď exminister rozprával vtipné príbehy.

Medzi účastníkmi turnaja samozrejme nechýbal prezident festivalu Milan Lasica a jeho manželka Magdaléna Vášaryová. Tá si do Piešťan priniesla nový driver (golfovú palicu na dlhé odpaly). Keďže si však naň iba zvyká, v záujme čo najlepšieho výsledku ho vytiahla iba vtedy, keď sa jej spoluhráčovi Jánovi Pečovi, výkonnému šéfredaktorovi časopisu Golf, podaril dobrý úder a nemusela hrať na istotu. Spolu s dvojicou Vášáryová Pečo si zahrali aj manželia Kamasovci, ktorí sú rodičmi slovenskej golfovej profesionálky Zuzany Kamasovej.

[singlepic id=988 w=320 h=240 float=left]Už tradične brázdila trávu piešťanského ihriska na golfovom vozíku dvojica Milan Kňažko a Ady Hajdu. Obaja majú zdravotné problémy, ale ani to ich neodradí od pobytu na čerstvom vzduchu a medzi kamarátmi. Monopol na šoférovanie vozíka má Milan Kňažko, ale mladšiemu z hereckej dvojice to evidentne neprekážalo a aspoň si počas presunov za loptičkou, mohol pochutiť na pripravenom občerstvení.

[singlepic id=991 w=320 h=240 float=right]Dvojica Michal Arpáš a Robert Ihring hrá na turnajoch v škótskych sukniach už veľmi dlho. Stále však pútajú pozornosť a ostatní účastníci poza ich chrbát opäť polemizovali, čo majú pod nimi oblečené. Jednoznačnú odpoveď, ale asi nikdy nedostanú, a tak to zostáva len na ich predstavivosti.

Celkovým víťazom turnaja sa stal Jiří Kovář s manželkou, ktorí zdolali všetky mediálne známe osobnosti. V individuálnych súťažiach vyhrala „Longest drive“ žien Adriana Ihringová a mužov Ján Holič. Česť hercov zachraňoval Milan Lasica ktorý vyhral „Nearest to the pin“, keď jeho loptička skončila 2,6 m od jamky.

Autor: Tomáš Hudcovič   Foto: hug(o)photo agency

[nggallery id=31]

Continue Reading

Šport

Basketbal: Piešťanské Čajky museli kvôli covidu odrieknuť zápasy

Published

on

By

Piešťanské Čajky sa aktuálne nachádzajú v zložitom období. Namiesto toho, aby sa intenzívne pripravovali na vyvrcholenie dobre rozbehnutého súťažného ročníka, musia riešiť komplikovanú situáciu, aby boli vôbec schopné v dohľadnej dobe nastúpiť k súťažnému stretnutiu.

Pre kontakt s pozitívnou osobou počas posledného zápasu nadstavbovej časti Niké Extraligy Žien v Šamoríne musel celý tím absolvovať 14 dňovú karanténu. Bohužiaľ, ani Čajkám sa covid-19 nevyhol, štyri hráčky si nepríjemnou infekciou prešli a v týchto dňoch im končí 14 dňová karanténa. Hráčky, ktoré boli celý čas negatívne sa vrátili do tréningového procesu po skončení domácej izolácie v nedeľu 7. marca.

Klub vzhľadom na aktuálnu situáciu musel zrušiť účasť v štvrťfinále play-off Európskej basketbalovej ligy EWBL, kde sa na neutrálnej pôde v Rige mali Čajky v termíne 15. – 16.3.2021 predstaviť proti ruskému tímu NIKA Syktyvkar.  Čajkám zostávajú odohrať do konca nadstavbovej časti Niké Extraligy žien dva zápasy – doma proti Young Angels Košice (13.3.2021) a v Ružomberku (17.3.2021). Nadstavbovú časť je potrebné dohrať do 19.3. a preto už nie je veľký priestor na manévrovanie. V termíne 20. – 21.3.2021 sa uskutoční Slovenský pohár v Košiciach a následne 24.3.2021 odštartuje play-off štvrťfinálovými sériami.

Čajky sa však aktuálne nachádzajú v stave, kedy nemajú dostatočný počet spôsobilých hráčok, ktoré môžu v najbližších dňoch nastúpiť do zápasu, keďže okrem pozitívnych prípadov na covid-19 majú ďalšie hráčky na dlhšiu dobu zranené.

Klub sa preto musel zaoberať aj krajným riešením, a to nenastúpiť na zvyšné dva duely nadstavbovej časti Niké Extraligy žien, ktoré v tom prípade budú skontumované v neprospech Piešťan s priznaním bodu. S určitosťou sa tak stane v zápase s Young Angels Košice, čo už klub aj oznámil súperovi i hracej komisii SBA. S najväčšou pravdepodobnosťou čaká rovnaký osud aj duel s Ružomberkom.

„Veľmi nás táto situácia mrzí, no žiaľ aj to prináša doba, v ktorej práve žijeme. Zdravie hráčok je u nás vždy na prvom mieste a preto v tejto chvíli nevidíme iné riešenie. Veríme, že ho všetci pochopia. Hráčky, ktoré prekonali covid – 19 pustíme do tréningového procesu až po dôkladnom lekárskom vyšetrení a preto nie je reálne, aby pár dní po skončení karantény podstúpili plné zaťaženie. Keď k tomu pridáme ďalšie hráčky, ktoré už dlhšie laborujú so zraneniami tak sme v stave, kedy nie je možné nastúpiť na zápas v rozumnom počte. Navyše aj zdravé hráčky, ktoré neboli pozitívne museli absolvovať 14 dňovú karanténu a boli tak dva týždne bez tréningu. Robíme všetko preto, aby sme sa dali dokopy a mohli nastúpiť na Slovenskom pohári 2021 v Košiciach a následne vstúpiť do play-off v dostatočnom zložení,“ uviedla k aktuálnej situácii v Piešťanských Čajkách generálna manažérka klubu Bronislava Borovičková.

Zdroj: piestanskecajky.sk Foto: Laco Duračka

Continue Reading

Šport

Filip Lányi zaplával slovenský rekord

Published

on

By

Od 5. do 7. marca sa v Šamoríne – Čilistove uskutočnili plavecké preteky 59. ročník Veľkej Ceny Slovenska. V olympijskom tréningovom stredisku x-bionic® sphere sa prezentovali plavci štyroch krajín. Okrem 33 domácich klubov sa zúčastnili plavci z 12 českých, 5 slovinských klubov a 1 z Malty.

Preteky boli v dnešnej zložitej dobe výnimočnou príležitosťou na porovnanie a test aktuálnej výkonnosti. Celkovo sa na podujatí zúčastnilo pri dodržiavaní presných pravidiel a prísnych hygienických podmienok 216 plavcov z 52 klubov. ŠPK Kúpele Piešťany mal zastúpenie štyroch dievčat a štyroch chlapcov. Športovú stránku vystúpenia našich pretekárov hodnotíme veľmi úspešne. Zaplávali veľké množstvo osobných rekordov a posunuli sa vo svojej výkonnosti smerom nahor. Najúspešnejší z našich bol Filip Lányi.

V disciplínach 400 a 800 v.sp. sa mu podarilo zaplávať B limity na majstrovstvá Európy aj majstrovstvá sveta juniorov. Na 400 v.sp. prekonal slovenský rekord kategórie juniorov na 50 m bazéne o 52 stotín sekundy. Predošlý rekord držal Adam Rosipal ORCA BA, ktorý zaplával ho na majstrovstvách sveta v roku 2017 v Indianapolise USA.

Filip v uvedených dvoch disciplínach obsadil tretie miesto v kvalitnej zahraničnej konkurencii ako najrýchlejší zo Slovákov.

V úspešných vystúpeniach, tak ako v minulých pretekoch, pokračovala Olívia Ana Šprláková-Zmorová. Vyhrala disciplínu 400 PP v osobnom rekorde a len tesne zaostala za B limitom na majstrovstvá Európy juniorov. Na 400 v.sp. si to však vynahradila a potvrdila B limit na majstrovstvá Európy juniorov ako štvrtá , tesne pod stupienkom víťazov.

Lea Chromiaková vybojovala dve štvrté miesta v ťažkých disciplínach na 200 motýlik a 400 PP. Zemiakovú medailu si v kvalitnom najlepšom osobnom výkone vyplával aj Lukáš Kunic na 1500 v.sp.. Na VC Slovenska sa nám darilo. Organizátorovi, Slovenskej plaveckej federácii patrí uznanie a pochvala za organizačné zvládnutie pretekov, ako aj za technické zabezpečenie .

V tradičnom športe Piešťancov, v plávaní, sa nám už dlho darí. Kedy si to však po desaťročiach nečinnosti všimne aj radnica je pre nás všetkých veľkou záhadou.

Text: Radoslav Suchánek

Continue Reading

Novinky

Plávanie: Piešťanci obstáli v slovenskej špičke, pretekali v tréningovej bubline

Published

on

By

V dňoch 19. až 21. februára sa konali v tréningovej bubline X-BIONIC® Sphere v Šamoríne kontrolné plavecké preteky juniorov a seniorov, na ktorých sa zúčastnila takmer celá slovenská špička. Za ŠPK Kúpele Piešťany štartoval  dvanásťčlenný výber šiestich chlapcov a šiestich dievčat. Plávalo sa na 25 metrovom bazéne. Všetci účastníci pretekov prešli dvojnásobným, niektorí aj trojnásobným testovaním pred pobytom a počas samotného pobytu v zariadení. Plavcom Kúpeľov sa darilo a vybojovali spolu 23 medailových umiestnení. Osem zlatých, deväť strieborných a šesť bronzových.

V pretekoch bola najúspešnejšia Olívia Ana Šprláková-Zmorová, keď svoje víťazstvá v disciplínach 1500 v.sp., 400 v.sp., 400PP okorenila slovenským rekordom na 1500 v.sp. v kategórii junioriek. Slovenský rekord prekonala o viac ako 6 sekúnd.

Starý rekord držala taktiež naša pretekárka Sára Niepelová, tohto času študujúca v USA. Na 200 PP sa Olívia Ana postavila vďaka osobnému rekordu na strieborný stupienok. Lea Chromiaková, juniorská reprezentantka SR, vyhrala 400 v.sp. a 200 motýlik, striebro brala na 100 motýlik a bronzovými medailami ju dekorovali za 1500 v.sp. a 200PP. Taktiež pekná medailová porcia.

Rebeka Buková si urobila radosť víťazstvom na 200 znak a druhým miestom na 100 znak vo svojej dvojročníkovej kategórii junioriek. Katarína Lopatková sa po prechode zo žiackej kategórie medzi mladšie juniorky veľmi pekne udomácňuje v novej kategórii a vybojovala si tri druhé priečky za výkony na 400v.sp., 1500 v.sp. a 400PP. Svojimi zlepšeniami potvrdila zaradenie do juniorskej reprezentácie SR v plávaní. Na strieborný stupienok víťazov sa po bojovnom výkone postavila za 200 motýlik Veronika Luciaková.

Medzi chlapcami sa darilo Lukášovi Kunicovi, ktorý je od začiatku tohto roka tiež zaradený v juniorskom reprezentačnom výbere bazénových plavcov, keď vyhral 400 PP, strieborný bol na 800 v.sp. a na tretí stupienok sa postavil po absolvovaní 400 v.sp. a 200 PP. Sľubnými výkonmi a zlepšeniami sa v kategórii žiakov prezentoval Patrik Tapušík, ktorý zvíťazil na 1500 v.sp. a tretiu priečku si vyplával na 400PP.

Filip Lányi sa po tréningovom výpadku potešil osobnými zlepšeniami a druhým miestom na 100 znak ako aj bronzovou medailou na 50 znak.

Dnešná doba športu nepraje a príprava mladých športovcov je pre rodičov aj klub finančne náročná, ak chceme deti pri športe udržať na vysokej výkonnosti. Plavcom ŠPK Kúpele Piešťany sa to po ročnom boji s obmedzeniami spôsobenými pandémiou zatiaľ relatívne darí. Najväčšie straty zatiaľ očakávame v príprave najmladších detí v prípravke. Veľmi záleží na osobnej aktivite každého jednotlivca v suchej príprave, aj keď plavci patria do vody. Všetci priaznivci športu by určite radi videli aspoň v diaľke iskričku nádeje v podobe návratu na športoviská.

Text a foto: Radoslav Suchánek

Continue Reading

Reklama

Populárne články