Kajakári z Moravian majú úspechy aj na suchu

Kajakári z Moravian majú úspechy aj na suchu

8. februára 2014 Off Od

V prvú februárovú sobotu sa konali v Bratislave Majstrovstvá Slovenska v ťahaní na trenažéri. Po prvýkrát sa na nich zúčastnili aj pretekári z Moravian nad Váhom.

kajak lucia valova

Najlepšou správou pre náš klub je Majstrovský titul Lucie Valovej (na fotografi v strede) na 200 m trati, kde porazila svoje najväčšie súperky Marcelu Ďurišovú z Novák a Karolínu Seregiovú zo Šamorína. Skvelý výsledok sa jej podaril aj na 1000m trati, kde skončila na druhom mieste.

Výborný výkon, na hraniciach svojich možností podali i ostatní pretekári. Lukáš Valo sa dostal na 1000 m trati do finále, kde skončil na 6. mieste. Jeho postup ako kanoistu bol pre nás milým prekvapením. Postup do finále si vybojovala aj Patrícia Benková, kde v silnej konkurencii kadetiek končila na 6. mieste.

Smola sa lepila na päty Alexejovi Slezákovi, ktorému ušlo finále v oboch disciplínach veľmi tesne, na 200m trati rozhodovali dokonca stotiny, takže skončil na nepostupovom 7. mieste.

Bojovnosť sa nedala uprieť ani našim nováčikom Filipovi Šaulíkovi, ktorý sa na tieto Majstrovstvá pripravoval so všetkou zodpovednosťou a Silvii Moravčíkovej. Napriek tomu, že zo seba obaja vydali všetko, čo v nich bolo, na postup to nestačilo.

Pre všetkých pretekárov boli tieto majstrovstvá veľkou skúsenosťou a previerkou pred blížiacou sa letnou sezónou. Všetkým pretekárom blahoželáme k ich úspechom a ďakujeme za reprezentáciu.

Zdroj: ŠK Kajak Moravany nad Váhom