Connect with us

Novinky

ŠK Kajak slávnostne vyhodnotil úspešný rok 2015

Published

on

Športový klub Kajak Moravany nad Váhom v piatok 27. novembra slávnostne vyhodnotil úspešný rok 2015. Oslavy sa zúčastnilo viac ako sto členov a priaznivcov, čo je oproti minulosti značný nárast. Po šiestich rokoch činnosti je aktuálne v klube 39 pretekárov v rôznych vekových kategóriách, ktorým sa počas roka podarilo vybojovať viaceré cenné víťazstvá.

DSC_6262

ŠK KAJAK sa v roku 2015 zúčastnil dvanástich pretekov organizovaných na Slovensku: Majstrovstvá Slovenska dlhé trate, Rudno cup, Pohár Interu, VC Komárna, Trenčianska regata, Novácka 500vka, Samaria cup, Majstrovstvá Slovenska krátke trate, Pohár SNP, Pohár Slávie, Majstrovstvá Slovenska v maratóne a Rozlúčkové preteky a 5 pretekov v Českej republike – Československý pohár, Kojetínsky pohár, Majstrovstvá Moravy, Kojetínsky maratón a VC Sparty.

Dvakrát sa klubu podarilo to najcennejšie, a to stať sa klubovým víťazom pretekov s medzinárodnou účasťou – Majstrovstvá Moravy a Kojetínsky pohár.

Do mládežníckej reprezentácie Slovenska boli zaradení Mia Hjartaker, Lucia Prouzová, Matej Danáš, Romana Švecová, Martin Chalás a Tatiana Trakalová.

Do juniorskej reprezentácie boli zaradené dve deti, a to Lucia Valová a Martina Havrilová.

Počet titulov Majster Slovenska 9:

Valová Lucia – K1 5000m, C1 5000m, C1 1000m, C1 12900m

Lukáš Valo – C2 500m, C4 1000m

Martina Havrilová – C1 200m, C1 500m

Zuzana Matušovychová s Veronikou Rusnákovou K2 500m

4 tituly majster Slovenska v MS v ťahaní na trenažéri:

Mia Hjartaker 200m a 1000m

Lucia Valová 200m

Michal Jurčo 200m

DSC_6259

Bodovanie v Slovenskom pohári (súbor pretekov SZRK – všetci pretekári Slovenska, za rok 2015)

1.miesto Lucia Valová – kanoe

1.miesto Zuzana Matušovychová – kajak

1.miesto Juraj Homola – kajak

2.miesto Martina Havrilová – kanoe

2.miesto Lucia Valová – kajak

2.miesto Lucia Prouzová – kanoe

3.miesto Lukáš Valo -kanoe

3.miesto Silvia Moravčíková – kanoe

3.miesto Nicki Ficko – kanoe

4.miesto Lucia Prouzová – kajak

5.miesto Mia Hjartaker – kajak

Celkový počet medailí 394 – 232 zo slovenských podujatí, 162 z Čiech

Kajakár roka 2015

  1. Chalás Martin
  2. Danáš Matej
  3. Kucharík Adam

Bez poradia – Pernisch Nino, Groman Samuel

Kajakárka roka 2015 – najpočetnejšia kategória

1. Valová Lucia

2. Trakalová Tatiana

3. Švecová Romana

Bez poradia – Prouzová Lucia, Hjartaker Mia, Šilhánová Viktoria, Bednárová Ema, Balážová Tamara,Jessica Yaxley, Julínyová Zuzana, Gallová Sabína, Szobolovszka Nina, Horvátová Lucia , Jarošová Denisa.

Kanoista roka 2015

  1. Lukáš Valo
  2. Szobolovszky Michal
  3. Jahoda Richard

Bez poradia – Hanic Adam, Kizek Peter

Kanoistka roka 2015

  1. Valová Lucia
  2. Havrilová Martina
  3. Moravčíková Silvia

Bez poradia – Nicki Ficko, Hjartaker Mia, Prouzová Lucia

Najlepších 7 detí sa za odmenu zúčastní v roku 2016 MS v Taliansku.

Pretekári mladší ako 9 rokov

Chalás Lukáš, Gallo Alexander

Špeciálne ocenenie Skokan roka 2015 si odniesol Matej Danáš za najväčší posun v sezóne.

DSC_6239

Najlepší pretekári získali okrem víťazného pohára a medailí aj hodnotné ceny vďaka sponzorovi (fény, rádiá, kalkulačky, baterky, USB kľúče). Bez odmeny neodišiel ani jeden pretekár športového klubu.

Veľká vďaka patrí všetkým trénerom za ich obetavú prácu– Juraj
Homola – hlavný tréner, Peter Vetrík, Zuzana Matušovychová, Veronika Rusnáková, Igor Valo, Sylvia Valová a Dalibor Havrlent.

ŠK KAJAK má za sebou nielen najúspešnejšiu sezónu v histórii, ale aj veľa noviniek v klube. Tento rok sa im podarilo rozšíriť areál a postaviť úplne novú posilňovňu so šatňami s nádherným výhľadom na priehradu Sĺňava. Novinkou je aj nové bezbariérové mólo, ďalší minibus, ktorý slúži deťom, schody na hrádzi, či ďalší kajakársky trenažér. Ich plány do budúcna však týmto nekončia. V nasledujúcom roku by chceli dokončiť debarierizáciu lodenice (vydláždenie okolitých priestorov), aby mohla slúžiť aj telesne postihnutým, postaviť workoutové ihrisko, či vonkajšiu saunu pre deti. Zakladateľom klubu nejde len o čo najlepšie výsledky ich pretekárov, ale aj o to, aby sa v lodenici všetci cítili príjemne a radi do nej chodili.

-ŠK Kajak-

Aktuality

COVID automat: Okres Piešťany bude bordový. Čo to znamená?

Published

on

By

Epidemiologická situácia v piešťanskom regióne sa počas uplynulých dní zlepšila. Po piatich týždňoch v čiernej farbe bude od pondelka 22. marca zaradený medzi bordové okresy, ktoré sa riadia III. stupňom varovania. Výraznejšie uvoľnenie to však neznamená.

Mapu Slovenska s rozdelením okresov podľa pandemickej situácie platným od pondelka 22. marca zverejnilo ministerstvo zdravotníctva. Čiernych bude 20 okresov, medzi nimi aj Myjava a Nové Mesto nad Váhom. Trnava a Piešťany dostanú bordovú farbu, Hlohovec je v III. stupni varovania už tento týždeň.

Znamená to možnosť otvorenia materských škôl a prvého stupňa základných škôl. To však záleží na odporúčaní regionálneho hygienika. Napríklad v Hlohovci na aktuálny týždeň Regionálny úrad verejného zdravotníctva v Trnave neodporučil otvoriť školy v plnom rozsahu. Prezenčná výučba tam od pondelka (15. marca) začala iba pre štvrtinu žiakov základných škôl a tretinu škôlkárov. Išlo o deti zamestnancov pracujúcich v kritickej infraštruktúre a zamestnancov s nevyhnutným prezenčným výkonom práce – teda tých rodičov, ktorí nemôžu pracovať z domu. „Rovnako sa prezenčná forma výučby týka aj žiakov, ktorým podmienky neumožňujú prístup k dištančnému vzdelávaniu,“ informovalo mesto Hlohovec. V akom rozsahu sa od 22. marca otvoria školy v okrese Piešťany zatiaľ nevieme. Bude to záležať aj na zriaďovateľoch, ktorými sú mestá, obce a cirkev.

Na pohyb v prírode v rámci svojho okresu obyvatelia bordových regiónov nepotrebujú test. Cesty medzi okresmi za účelom pobytu v prírode však ešte nie sú povolené. Vyplýva to z uznesenia vlády, ktoré je platné od 3. marca nad rámec pravidiel COVID automatu. Vláda týmto uznesením zrušila výnimku na vychádzky do prírody mimo okres.

Pre ľudí, ktorí sa doteraz museli každých sedem dní testovať kvôli práci, sa nič nemení. Testy sú v III. stupni varovania aj naďalej platné iba týždeň. Toto opatrenie sa podľa COVID automatu uvoľňuje až v II. stupni varovania, v ktorom testy platia 14 dní. V I. stupni je to 21 dní.

Text: Martin Palkovič Grafika: Ministerstvo zdravotníctva SR

Continue Reading

Aktuality

Ako sa skontaktovať so svojim lekárom?

Published

on

By

Väčšina ambulantných lekárov ordinuje, konzultácie poskytujú aj prostredníctvom telefonických rozhovorov a e-mailových správ.

Úloha ambulantných lekárov a zdravotných sestier v systéme poskytovania zdravotnej starostlivosti je nezastupiteľná. Už vyše roka sa s plným nasadením starajú o svojich pacientov v podmienkach pandémie ochorenia Covid-19. To znamená, že konzultácie poskytujú aj prostredníctvom telefonických rozhovorov alebo cez e-maily. Preto sú, špeciálne tí zo všeobecných ambulancií, v súčasnosti veľmi vyťažení a môže sa stať, že nezareagujú ihneď, pretože telefonujú s iným pacientom. Pre zvýšenie dostupnosti sme ambulanciám s väčším počtom pacientov sme odporučili zriadiť o jednu telefónnu linku viac.

V prípade, že sa ani opakovane nedovoláte alebo nedostanete spätnú väzbu v primeranom čase, môžete sa obrátiť na Odbor zdravotníctva Úradu Trnavského samosprávneho kraja na 0335 559 491 alebo dostupnostlekara@trnava-vuc.sk.

Zdroj a foto: TS TTSK

Continue Reading

Aktuality

Nákup pre ľudí v núdzi môžete spraviť aj tento týždeň

Published

on

By

Trvanlivé potraviny a drogéria už pomohli desiatkam rodín z Piešťan a blízkeho okolia. Ak chcete prispieť, môžete nákup priniesť do vznikajúceho kultúrno-kreatívneho centra Arta. Rozdelenie nákupov zabezpečuje Centrum pomoci človeku Piešťany.

Rok trvajúca pandémia koronavírusu zapríčinila, že mnohí ľudia si po uhradení nákladov na bývanie nemôžu dovoliť nakupovať ani bežné veci. Od začiatku marca im pomáhajú dobrovoľníci, ktorí v centre Arta na Kollárovej ulici vytvorili priestor, kam Piešťanci nosia trvanlivé potraviny a drogériu. Ľuďom, ktorí prišli o prácu alebo im zomrel niekto blízky, čo zhoršilo ich finančnú situáciu, rozdeľuje tieto nákupy Centrum pomoci človeku Piešťany.

Vďaka desiatkam dobrovoľných príspevkov sa podarilo iba počas uplynulého týždňa pomôcť tridsiatim rodinám. Zbierka preto pokračuje aj tento týždeň. Záujemcovia môžu priniesť nákupy do Arty v stredu a v piatok od 16.00 do 18.00 h.


Potraviny: trvanlivé mlieko, detská krupica, cereálie, vločky, musli, cukor, cestoviny, slížiky, múka, ryža, sáčkové polievky, čaj, strukoviny (šošovica, fazuľa, hrach), konzervy (paštéty, rybičky), zemiaky, jablká, kečup, horčica, kakao, müsli, korenie, rasca, majorán, piškóty, keksíky, sladkosti

Drogéria: sprchový šampón, mydlo, pasta, kefky (aj detské), detské plienky (veľkosť 1-4), papierové vreckovky, toaletný papier.

Čističe: jar, prach na pranie, čistič na podlahy, wc čistič


Tento týždeň sme opäť preberali vaše “malé nákupy”. Cez víkend ich odovzdáme Centru pomoci človeku 🙌🏼 a…

Posted by Arta on Friday, March 12, 2021

 

Text: Martin Palkovič

Continue Reading

Reklama

Populárne články