Connect with us

Novinky

Jozef Metelka získal „Strieborný pedál“, lepším v ankete bol len Peter Sagan

Published

on

Anketa Slovenského zväzu cyklistiky Zlatý pedál oceňuje každoročne najlepších slovenských cyklistov, ceny boli udelené 21. decembra počas slávnostného galavečera. Uplynulý rok dosahovali naši športovci mimoriadne úspechy, pričom najlepším z najlepších bol jednoznačne Peter Sagan, ktorý exceloval na Tour de France a v Katare obhájil titul Majstra sveta. V sezóne sa blysol aj Jozef Metelka, ktorý okrem zisku viacerých medailí na paralympiáde v Riu, vytvoril nový svetový rekord na para MS v stíhacích pretekoch na dráhe a darilo sa mu aj na Stredoeurópskom poháre a Swiss Austria Masters. Tretí v ankete skončil Patrik Tybor, ktorý na Olympijských hrách 2016 v Riu urobil druhý najlepší výsledok Slováka v novodobej histórii.

lrgds3ccd0e9df9075171b27424227„Mám to šťastie, že už štyri roky po sebe hovorím, že to bol najúspešnejší rok v histórii slovenskej cyklistiky. Dnes to môžem opäť zopakovať. Vôbec po prvýkrát v histórii sa podarilo získať jednému cyklistovi titul majstra sveta i Európy. Aj ďalším sa podarilo zvíťaziť či podať výkon hodný pódia na vrcholnom podujatí ich disciplíny, čo je naozaj fantastické. Takéto úspechy všetkých motivujú,“ vyjadril radosť nad úspešným rokom Peter Privara, prezident Slovenského zväzu cyklistiky.

 

15542146_611007269084647_5657042215168168845_n

Víťazstvo v kategórii cestná cyklistika si vďaka mimoriadnym úspechom odniesol opäť Peter Sagan ktorý dokázal obhájiť titul majstra sveta, vybojovať historicky prvý titul majstra Európy a okrem víťazstva na mnohých významných pretekov v uplynulej sezóne sa stal päťnásobným nositeľom zeleného dresu na Tour de France. Ocenenie v kategórii najlepší paracyklista si prebral Jozef Metelka a minulá sezóna patrila k tým najúspešnejším v jeho kariére. Získať sa mu podarilo tri medaily z paralympijských hier, víťazstvo a vytvorenie nového svetového rekordu na para Majstrovstvách sveta v stíhacích pretekoch na dráhe a stal sa vedúcim pretekárom Svetového pohára na ceste v kategórii MC4.

V kategórii cyklotrial získala ocenenie najlepšej cyklistky Tatiana Janíčková, majsterka Európy, ktorej zároveň patrí 3. miesto svetového UCI rankigu. Víťazkou kategórie sálová cyklistika sa stala Nicole Frýbortová, bronzová medailistka z majstrovstiev sveta a zároveň víťazka Stredoeurópskeho pohára. Cenu v dráhovej cyklistike si odniesla Alžbeta Pavlendová, ktorá si na posledných majstrovstvách Európy vybojovala 5.miesto a z mnohých podujatí di odnáša pódiové umiestnenia. Medzi horskými cyklistami získal ocenenie Michal Lami za výborné 4.miesto v pretekoch svetového pohára v Chorvátsku.
Cenu najlepšieho cyklokrosára si odniesol päťnásobný majster SR Martin Haring, 15. muž z ME. V disciplíne zjazd / four cross patrilo ocenenie Adamovi Rojčekovi za 3. miesto na ME v Poľsku a 3. miesto v celkovom hodnotení Európskeho pohára. Najlepšou bikrosárkou sa stala Kristína Madarásová, ktorá na ME získala 7. miesto. Titul najlepšieho masters cyklistu si odnáša Milan Barényi, majster SR, majster Európy masters v cyklokrose, bronzový medailista majstrovstiev sveta.

Zlatý pedál 2016 – celkový víťaz

1.      miesto –  Peter Sagan

2.      miesto –  Jozef Metelka

3.      miesto –  Patrik Tybor

Cyklista roka 2016 –  cyklotrial:  Tatiana Janíčková

–   1.miesto Majstrovstvá Európy vo Francúzsku 2016

–   5.miesto Majstrovstvá sveta v Taliansku 2016

–   Ranking UCI 2016 3.miesto

Cyklista roka 2016 –  cyklokros:  Martin Haring

–   Majster Slovenska 2016

–   15. miesto Majstrovstvá Európy Francúzsko

–   29. miesto Majstrovstvá sveta Belgicko

Cyklista roka 2016 – sálová cyklistika:  Nicole Frýbortová

–   3. miesto Majstrovstvá sveta v Nemecku

–   1. miesto v celkovom Stredoeurópskom pohári

–   2. miesto v druhom kole Swiss Austria masters

Cyklista roka 2016 – masters:  Milan Barényi

–   1. miesto Majstrovstvá Európy v cyklokrose Trnava 40 – 44 rokov

–   3. miesto Majstrovstvá sveta v cyklokrose Belgicko 40-44 rokov

–   1. miesto Majstrovstvá Slovenska v cyklokrose masters A

 Cyklista roka 2016 – zdravotne znevýhodnený:  Jozef Metelka

–   Paralympijské hry Rio 2016 – 1. miesto v stíhacích pretekoch na 4 km (v novom paralympijskom rekorde)

–   Paralympijské hry Rio 2016 – 1. miesto časovka jednotlivcov

–   UCI majstrovstva sveta v dráhovej paracyklistike – 1. miesto v stíhacích pretekoch na 4 km (v novom svetovom rekorde)

Cyklista roka 2014 – BMX / bikros:  Kristína Madarásová

–   7. miesto na majstrovstvách Európy v BMX, Verona, Taliansko

–   5. miesto v 1. a 2. kole Európskeho pohára v Belgicku

Cyklista roka 2014 – horská cyklistika zjazd / four cross: Adam Rojček

–    3. miesto Majstrovstvá Európy Poľsko 2016

–   6. miesto Svetový pohár v Rakúsku

–   3. miesto v celkovom hodnotení Európskeho pohára

Cyklista roka 2016 – horská cyklistika cross country: Michal Lami

–   4. miesto na Svetovom pohári v Chorvátsku kategórie C1

–   29. miesto Majstrovstvá Európy vo Švédsku

–   2. miesto Majstrovstvá Slovenska  Fačkovské sedlo

Cyklista roka 2016 – dráhová cyklistika:  Alžbeta Pavlendová

–   5. miesto Majstrovstvá Európy vo Francúzsku

–   4. miesto na 6 denných v Gente

–   2. miesto Grand Prix Viedeň

Cyklista roka 2016 – cestná cyklistika:  Peter Sagan

–   1. miesto Majstrovstvá Európy Francúzsko 2016

–   1. miesto Majstrovstvá sveta Doha 2016

–   1. miesto Okolo Flámska

–   Zelený dres v Tour de France

Talent roka 2016:  Matúš Štoček

–   14. miesto Majstrovstvá Európy Francúzsko 2016

Cena za celoživotný prínos pre slovenskú cyklistiku:  Bohuš Kujovič

Cena za mimoriadny športový výkon: 

–   Štvorica ACT 4 Slovakia: Henrietta Domin, Viktória Glofák, Dóra Szabó, Alica Vinczeová

–   Michael Kolář a Juraj Sagan: za mimoriadny športový výkon počas MS 2016 v CC v Dohe.

Miss Cyklistika 2016:

–   1.miesto: Bianka Lániková

–   2.miesto: Miroslava Turzová

–   3.miesto: Mariana Fiamová

-lt/Zdroj: Slovenský zväz cyklistiky/Foto: Slovenský zväz cyklistiky, Jozef Metelka, archív-

 

Aktuality

COVID automat: Okres Piešťany bude bordový. Čo to znamená?

Published

on

By

Epidemiologická situácia v piešťanskom regióne sa počas uplynulých dní zlepšila. Po piatich týždňoch v čiernej farbe bude od pondelka 22. marca zaradený medzi bordové okresy, ktoré sa riadia III. stupňom varovania. Výraznejšie uvoľnenie to však neznamená.

Mapu Slovenska s rozdelením okresov podľa pandemickej situácie platným od pondelka 22. marca zverejnilo ministerstvo zdravotníctva. Čiernych bude 20 okresov, medzi nimi aj Myjava a Nové Mesto nad Váhom. Trnava a Piešťany dostanú bordovú farbu, Hlohovec je v III. stupni varovania už tento týždeň.

Znamená to možnosť otvorenia materských škôl a prvého stupňa základných škôl. To však záleží na odporúčaní regionálneho hygienika. Napríklad v Hlohovci na aktuálny týždeň Regionálny úrad verejného zdravotníctva v Trnave neodporučil otvoriť školy v plnom rozsahu. Prezenčná výučba tam od pondelka (15. marca) začala iba pre štvrtinu žiakov základných škôl a tretinu škôlkárov. Išlo o deti zamestnancov pracujúcich v kritickej infraštruktúre a zamestnancov s nevyhnutným prezenčným výkonom práce – teda tých rodičov, ktorí nemôžu pracovať z domu. „Rovnako sa prezenčná forma výučby týka aj žiakov, ktorým podmienky neumožňujú prístup k dištančnému vzdelávaniu,“ informovalo mesto Hlohovec. V akom rozsahu sa od 22. marca otvoria školy v okrese Piešťany zatiaľ nevieme. Bude to záležať aj na zriaďovateľoch, ktorými sú mestá, obce a cirkev.

Na pohyb v prírode v rámci svojho okresu obyvatelia bordových regiónov nepotrebujú test. Cesty medzi okresmi za účelom pobytu v prírode však ešte nie sú povolené. Vyplýva to z uznesenia vlády, ktoré je platné od 3. marca nad rámec pravidiel COVID automatu. Vláda týmto uznesením zrušila výnimku na vychádzky do prírody mimo okres.

Pre ľudí, ktorí sa doteraz museli každých sedem dní testovať kvôli práci, sa nič nemení. Testy sú v III. stupni varovania aj naďalej platné iba týždeň. Toto opatrenie sa podľa COVID automatu uvoľňuje až v II. stupni varovania, v ktorom testy platia 14 dní. V I. stupni je to 21 dní.

Text: Martin Palkovič Grafika: Ministerstvo zdravotníctva SR

Continue Reading

Aktuality

Ako sa skontaktovať so svojim lekárom?

Published

on

By

Väčšina ambulantných lekárov ordinuje, konzultácie poskytujú aj prostredníctvom telefonických rozhovorov a e-mailových správ.

Úloha ambulantných lekárov a zdravotných sestier v systéme poskytovania zdravotnej starostlivosti je nezastupiteľná. Už vyše roka sa s plným nasadením starajú o svojich pacientov v podmienkach pandémie ochorenia Covid-19. To znamená, že konzultácie poskytujú aj prostredníctvom telefonických rozhovorov alebo cez e-maily. Preto sú, špeciálne tí zo všeobecných ambulancií, v súčasnosti veľmi vyťažení a môže sa stať, že nezareagujú ihneď, pretože telefonujú s iným pacientom. Pre zvýšenie dostupnosti sme ambulanciám s väčším počtom pacientov sme odporučili zriadiť o jednu telefónnu linku viac.

V prípade, že sa ani opakovane nedovoláte alebo nedostanete spätnú väzbu v primeranom čase, môžete sa obrátiť na Odbor zdravotníctva Úradu Trnavského samosprávneho kraja na 0335 559 491 alebo dostupnostlekara@trnava-vuc.sk.

Zdroj a foto: TS TTSK

Continue Reading

Aktuality

Nákup pre ľudí v núdzi môžete spraviť aj tento týždeň

Published

on

By

Trvanlivé potraviny a drogéria už pomohli desiatkam rodín z Piešťan a blízkeho okolia. Ak chcete prispieť, môžete nákup priniesť do vznikajúceho kultúrno-kreatívneho centra Arta. Rozdelenie nákupov zabezpečuje Centrum pomoci človeku Piešťany.

Rok trvajúca pandémia koronavírusu zapríčinila, že mnohí ľudia si po uhradení nákladov na bývanie nemôžu dovoliť nakupovať ani bežné veci. Od začiatku marca im pomáhajú dobrovoľníci, ktorí v centre Arta na Kollárovej ulici vytvorili priestor, kam Piešťanci nosia trvanlivé potraviny a drogériu. Ľuďom, ktorí prišli o prácu alebo im zomrel niekto blízky, čo zhoršilo ich finančnú situáciu, rozdeľuje tieto nákupy Centrum pomoci človeku Piešťany.

Vďaka desiatkam dobrovoľných príspevkov sa podarilo iba počas uplynulého týždňa pomôcť tridsiatim rodinám. Zbierka preto pokračuje aj tento týždeň. Záujemcovia môžu priniesť nákupy do Arty v stredu a v piatok od 16.00 do 18.00 h.


Potraviny: trvanlivé mlieko, detská krupica, cereálie, vločky, musli, cukor, cestoviny, slížiky, múka, ryža, sáčkové polievky, čaj, strukoviny (šošovica, fazuľa, hrach), konzervy (paštéty, rybičky), zemiaky, jablká, kečup, horčica, kakao, müsli, korenie, rasca, majorán, piškóty, keksíky, sladkosti

Drogéria: sprchový šampón, mydlo, pasta, kefky (aj detské), detské plienky (veľkosť 1-4), papierové vreckovky, toaletný papier.

Čističe: jar, prach na pranie, čistič na podlahy, wc čistič


Tento týždeň sme opäť preberali vaše “malé nákupy”. Cez víkend ich odovzdáme Centru pomoci človeku 🙌🏼 a…

Posted by Arta on Friday, March 12, 2021

 

Text: Martin Palkovič

Continue Reading

Reklama

Populárne články