Connect with us

Novinky

Jarný beh okolo Sĺňavy priniesol dobrú náladu aj ideálne počasie

Published

on

Občianske združenie Sĺňava Piešťany spolu s Atletickým oddielom TJ Družba Piešťany pripravilo na sobotu 23. apríla tretí ročník Jarného behu okolo Sĺňavy. Medzi dospelými sa ho zúčastnilo dohromady 82 bežcov z Piešťan, ale aj z Prievidze, Starej Turej, Topoľčian, či z Bratislavy. Medzi štartujúcimi panovala príjemná i uvoľnená atmosféra a závod v ideálnom počasí, vedúci Kolokruhom, si všetci poriadne užili. Ako úplne prvý nakoniec dobehol Marek Štefanka zo Šípkového, ktorý stihol zdolať 12 kilometrový okruh za 44 minút. Najstarším účastníkom behu bol opäť Ján Klimek z Čachtíc, ktorý toho roku oslávi už 72 rokov. 

IMG_6848_resize

IMG_6851_resize

„S účasťou sme spokojní, beh organizujme hlavne kvôli ľuďom a sme radi z každého jedného účastníka. Kolokruh je veľmi sympatické miesto, je tu veľmi pekne, na beh je to priam ideálny priestor. Keďže by mohlo 12 kilometrov niekoho odradiť, vymysleli sme štafetu, aby si mohli bežci trať rozdeliť. Chodia sem miestni, ale aj pretekári zo širšieho okolia, nedá sa ale očakávať, že by z toho bolo nejaké celoslovenské podujatie. Spätná väzba je však od bežcov pozitívna, prostredie sa im páči a často sú prekvapení krásou prostredia,“ povedal za organizátorov z Atletického oddielu TJ Družba Piešťany Peter Kubala.

IMG_6732_resize

„Išlo sa mi super, počasie bolo veľmi dobré a ani to mierne mrholenie vôbec nevadilo. Tento rok som na Jarnom behu štartoval po prvý raz a podujatie sa mi veľmi páčilo. Treba určite športovať, táto sobota bola naozaj príjemne strávená,“ povedal absolútny víťaz Marek Štefanka zo Šípkového.

IMG_6414_resizeIMG_6430_resize

Výsledky:

IMG_6800_resize

Muži A (do 39rokov) 12 km
1. Marek Štefanka (Šípkové)
2. Michal Trgo (Nov Mesto nad Váhom)
3. Michal Poliačik (Madunice)

IMG_6774_resize

Muži B (40 až 49 rokov)12 km
1. Peter Szabo (Trenčianska Teplá)
2. Pavol Husár (Bratislava)
3. Drahoslav Tupý (Piešťany)

IMG_6764_resize

Muži C (nad 50 rokov)12 km
1. Jozef Oprchal (Čachtice)
2. Ján Halaj (Piešťany)
3. Pavol Šutovský (Piešťany)

IMG_6754_resize
Ženy (bez rozlíšenia veku)12 km

1. Jana Úradníková (Piešťany)
2. Elena Svitková (Vrbové)
3. Andrea Orihelová (Drahovce)

IMG_6822_resize

Štafety 2 x 6 km
1. Žlnay/Koval
2. Hodúl/Roman
3. Úradník/Majerníková

-lt-

 

Aktuality

COVID automat: Okres Piešťany bude bordový. Čo to znamená?

Published

on

By

Epidemiologická situácia v piešťanskom regióne sa počas uplynulých dní zlepšila. Po piatich týždňoch v čiernej farbe bude od pondelka 22. marca zaradený medzi bordové okresy, ktoré sa riadia III. stupňom varovania. Výraznejšie uvoľnenie to však neznamená.

Mapu Slovenska s rozdelením okresov podľa pandemickej situácie platným od pondelka 22. marca zverejnilo ministerstvo zdravotníctva. Čiernych bude 20 okresov, medzi nimi aj Myjava a Nové Mesto nad Váhom. Trnava a Piešťany dostanú bordovú farbu, Hlohovec je v III. stupni varovania už tento týždeň.

Znamená to možnosť otvorenia materských škôl a prvého stupňa základných škôl. To však záleží na odporúčaní regionálneho hygienika. Napríklad v Hlohovci na aktuálny týždeň Regionálny úrad verejného zdravotníctva v Trnave neodporučil otvoriť školy v plnom rozsahu. Prezenčná výučba tam od pondelka (15. marca) začala iba pre štvrtinu žiakov základných škôl a tretinu škôlkárov. Išlo o deti zamestnancov pracujúcich v kritickej infraštruktúre a zamestnancov s nevyhnutným prezenčným výkonom práce – teda tých rodičov, ktorí nemôžu pracovať z domu. „Rovnako sa prezenčná forma výučby týka aj žiakov, ktorým podmienky neumožňujú prístup k dištančnému vzdelávaniu,“ informovalo mesto Hlohovec. V akom rozsahu sa od 22. marca otvoria školy v okrese Piešťany zatiaľ nevieme. Bude to záležať aj na zriaďovateľoch, ktorými sú mestá, obce a cirkev.

Na pohyb v prírode v rámci svojho okresu obyvatelia bordových regiónov nepotrebujú test. Cesty medzi okresmi za účelom pobytu v prírode však ešte nie sú povolené. Vyplýva to z uznesenia vlády, ktoré je platné od 3. marca nad rámec pravidiel COVID automatu. Vláda týmto uznesením zrušila výnimku na vychádzky do prírody mimo okres.

Pre ľudí, ktorí sa doteraz museli každých sedem dní testovať kvôli práci, sa nič nemení. Testy sú v III. stupni varovania aj naďalej platné iba týždeň. Toto opatrenie sa podľa COVID automatu uvoľňuje až v II. stupni varovania, v ktorom testy platia 14 dní. V I. stupni je to 21 dní.

Text: Martin Palkovič Grafika: Ministerstvo zdravotníctva SR

Continue Reading

Aktuality

Ako sa skontaktovať so svojim lekárom?

Published

on

By

Väčšina ambulantných lekárov ordinuje, konzultácie poskytujú aj prostredníctvom telefonických rozhovorov a e-mailových správ.

Úloha ambulantných lekárov a zdravotných sestier v systéme poskytovania zdravotnej starostlivosti je nezastupiteľná. Už vyše roka sa s plným nasadením starajú o svojich pacientov v podmienkach pandémie ochorenia Covid-19. To znamená, že konzultácie poskytujú aj prostredníctvom telefonických rozhovorov alebo cez e-maily. Preto sú, špeciálne tí zo všeobecných ambulancií, v súčasnosti veľmi vyťažení a môže sa stať, že nezareagujú ihneď, pretože telefonujú s iným pacientom. Pre zvýšenie dostupnosti sme ambulanciám s väčším počtom pacientov sme odporučili zriadiť o jednu telefónnu linku viac.

V prípade, že sa ani opakovane nedovoláte alebo nedostanete spätnú väzbu v primeranom čase, môžete sa obrátiť na Odbor zdravotníctva Úradu Trnavského samosprávneho kraja na 0335 559 491 alebo dostupnostlekara@trnava-vuc.sk.

Zdroj a foto: TS TTSK

Continue Reading

Aktuality

Nákup pre ľudí v núdzi môžete spraviť aj tento týždeň

Published

on

By

Trvanlivé potraviny a drogéria už pomohli desiatkam rodín z Piešťan a blízkeho okolia. Ak chcete prispieť, môžete nákup priniesť do vznikajúceho kultúrno-kreatívneho centra Arta. Rozdelenie nákupov zabezpečuje Centrum pomoci človeku Piešťany.

Rok trvajúca pandémia koronavírusu zapríčinila, že mnohí ľudia si po uhradení nákladov na bývanie nemôžu dovoliť nakupovať ani bežné veci. Od začiatku marca im pomáhajú dobrovoľníci, ktorí v centre Arta na Kollárovej ulici vytvorili priestor, kam Piešťanci nosia trvanlivé potraviny a drogériu. Ľuďom, ktorí prišli o prácu alebo im zomrel niekto blízky, čo zhoršilo ich finančnú situáciu, rozdeľuje tieto nákupy Centrum pomoci človeku Piešťany.

Vďaka desiatkam dobrovoľných príspevkov sa podarilo iba počas uplynulého týždňa pomôcť tridsiatim rodinám. Zbierka preto pokračuje aj tento týždeň. Záujemcovia môžu priniesť nákupy do Arty v stredu a v piatok od 16.00 do 18.00 h.


Potraviny: trvanlivé mlieko, detská krupica, cereálie, vločky, musli, cukor, cestoviny, slížiky, múka, ryža, sáčkové polievky, čaj, strukoviny (šošovica, fazuľa, hrach), konzervy (paštéty, rybičky), zemiaky, jablká, kečup, horčica, kakao, müsli, korenie, rasca, majorán, piškóty, keksíky, sladkosti

Drogéria: sprchový šampón, mydlo, pasta, kefky (aj detské), detské plienky (veľkosť 1-4), papierové vreckovky, toaletný papier.

Čističe: jar, prach na pranie, čistič na podlahy, wc čistič


Tento týždeň sme opäť preberali vaše “malé nákupy”. Cez víkend ich odovzdáme Centru pomoci človeku 🙌🏼 a…

Posted by Arta on Friday, March 12, 2021

 

Text: Martin Palkovič

Continue Reading

Reklama

Populárne články