Connect with us

Novinky

Hokejovú mládež čakajú zmeny, Havrani majú nové vedenie

Published

on

Občianske združenie HK Havrani, ktoré zabezpečuje fungovanie mládežníckych družstiev v Piešťanoch prechádza v súčasnom období výraznými zmenami. Ich primárnymi cieľmi je stabilizácia financovania, marketingových aktivít, zapojenie rodičov do fungovania klubu a zvýšenie počtu detí v prípravkách i vyšších ročníkoch. V uplynulých dňoch sa zmenilo vedenie, predsedom združenia sa po rezignácii Evy Valentovej stal Lukáš Moravčík. Nové vedenie prezentovalo svoje zámery v stredu 10. mája trénerom a včera sa dozvedeli viac aj rodičia detí hrajúcich v klube HK Havrani.

Lukáš Moravčík

OZ HK Havrani bude mať nasledovnú výkonnú štruktúru, predsedom Rady zakladajúcich členov združenia bude Lukáš Moravčík, ŠHK37 bude zastupovať Jaroslav Lušňák, záujmy rodičov bude hájiť Peter Bohuš a športovú zložku bude zastrešovať šéftrenér Radoslav Kolník. Plánované je aj doplnenie ostatných orgánov združenia. Bude zvolený kontrolór združenia a dozorná rada, v ktorej bude jeden z vedúcich mužstiev, jeden zástupca rodičov a počíta sa aj zo zástupcom Mesta Piešťany.

Lukáš Moravčík, ktorý od detstva pôsobil ako hráč ŠHK37 Piešťany a aktuálne zastáva funkciu člena predstavenstva a obchodného riaditeľa v spoločnosti MAGNA ENERGIA, prezentoval udalosti v občianskom združení HK Havrani i plány do budúcnosti. 

Medzi primárnymi cieľmi združenia je zapojenie rodičov do fungovania klubu a zlepšenie komunikácie i angažovanosti. Zlepšenie propagácie klubu HK Havrani prostredníctvom webovej stránky, médií a postupné získavanie sponzorov. Jedným z hlavných cieľov je zvýšenie počtu začínajúcich hokejistov prostredníctvom náborov a tiež rozšírenie možností vzdelávania hráčov i trénerov. 

Klub sa momentálne potýka s nedostatkom detí v jednotlivých kategóriach, preto nové vedenie hľadá možnosti riešenia tejto situácie. Do úvahy pripadá spojenie sa s iným klubom, rovnako ako aj neotvorenie niektorých kategórií. Pre budúci rok by sa tak malo stať u juniorov a pri A mužstve.  „Bohužiaľ, tento rok resp. v nasledujúcej sezóne neotvoríme juniorskú kategóriu a neotvorí sa áčko. V juniorskej kategórii je nedostatok hráčov. Nechceli sme to riešiť formou hosťovania, náborov externých hráčov z okolia. Povedali sme si, že na jeden rok juniorku neotvoríme. Je to naozaj iba dočasné riešenie. Vízia je taká, že budúcu sezónu juniorku otvoríme, pretože už máme potenciál hráčov z dorastu. A potenciál bude aj otvoriť áčko. Potrebujeme, aby jednotliví hráči mali motiváciu sa niekam dostať a aby videli možnosť uplatnenia sa. Otvorenie áčka bude spojené s víziou hrať prvú ligu,“ povedal nový predseda občianskeho združenia HK Havrani Lukáš Moravčík.

-lt- Foto: vv-

Aktuality

COVID automat: Okres Piešťany bude bordový. Čo to znamená?

Published

on

By

Epidemiologická situácia v piešťanskom regióne sa počas uplynulých dní zlepšila. Po piatich týždňoch v čiernej farbe bude od pondelka 22. marca zaradený medzi bordové okresy, ktoré sa riadia III. stupňom varovania. Výraznejšie uvoľnenie to však neznamená.

Mapu Slovenska s rozdelením okresov podľa pandemickej situácie platným od pondelka 22. marca zverejnilo ministerstvo zdravotníctva. Čiernych bude 20 okresov, medzi nimi aj Myjava a Nové Mesto nad Váhom. Trnava a Piešťany dostanú bordovú farbu, Hlohovec je v III. stupni varovania už tento týždeň.

Znamená to možnosť otvorenia materských škôl a prvého stupňa základných škôl. To však záleží na odporúčaní regionálneho hygienika. Napríklad v Hlohovci na aktuálny týždeň Regionálny úrad verejného zdravotníctva v Trnave neodporučil otvoriť školy v plnom rozsahu. Prezenčná výučba tam od pondelka (15. marca) začala iba pre štvrtinu žiakov základných škôl a tretinu škôlkárov. Išlo o deti zamestnancov pracujúcich v kritickej infraštruktúre a zamestnancov s nevyhnutným prezenčným výkonom práce – teda tých rodičov, ktorí nemôžu pracovať z domu. „Rovnako sa prezenčná forma výučby týka aj žiakov, ktorým podmienky neumožňujú prístup k dištančnému vzdelávaniu,“ informovalo mesto Hlohovec. V akom rozsahu sa od 22. marca otvoria školy v okrese Piešťany zatiaľ nevieme. Bude to záležať aj na zriaďovateľoch, ktorými sú mestá, obce a cirkev.

Na pohyb v prírode v rámci svojho okresu obyvatelia bordových regiónov nepotrebujú test. Cesty medzi okresmi za účelom pobytu v prírode však ešte nie sú povolené. Vyplýva to z uznesenia vlády, ktoré je platné od 3. marca nad rámec pravidiel COVID automatu. Vláda týmto uznesením zrušila výnimku na vychádzky do prírody mimo okres.

Pre ľudí, ktorí sa doteraz museli každých sedem dní testovať kvôli práci, sa nič nemení. Testy sú v III. stupni varovania aj naďalej platné iba týždeň. Toto opatrenie sa podľa COVID automatu uvoľňuje až v II. stupni varovania, v ktorom testy platia 14 dní. V I. stupni je to 21 dní.

Text: Martin Palkovič Grafika: Ministerstvo zdravotníctva SR

Continue Reading

Aktuality

Ako sa skontaktovať so svojim lekárom?

Published

on

By

Väčšina ambulantných lekárov ordinuje, konzultácie poskytujú aj prostredníctvom telefonických rozhovorov a e-mailových správ.

Úloha ambulantných lekárov a zdravotných sestier v systéme poskytovania zdravotnej starostlivosti je nezastupiteľná. Už vyše roka sa s plným nasadením starajú o svojich pacientov v podmienkach pandémie ochorenia Covid-19. To znamená, že konzultácie poskytujú aj prostredníctvom telefonických rozhovorov alebo cez e-maily. Preto sú, špeciálne tí zo všeobecných ambulancií, v súčasnosti veľmi vyťažení a môže sa stať, že nezareagujú ihneď, pretože telefonujú s iným pacientom. Pre zvýšenie dostupnosti sme ambulanciám s väčším počtom pacientov sme odporučili zriadiť o jednu telefónnu linku viac.

V prípade, že sa ani opakovane nedovoláte alebo nedostanete spätnú väzbu v primeranom čase, môžete sa obrátiť na Odbor zdravotníctva Úradu Trnavského samosprávneho kraja na 0335 559 491 alebo dostupnostlekara@trnava-vuc.sk.

Zdroj a foto: TS TTSK

Continue Reading

Aktuality

Nákup pre ľudí v núdzi môžete spraviť aj tento týždeň

Published

on

By

Trvanlivé potraviny a drogéria už pomohli desiatkam rodín z Piešťan a blízkeho okolia. Ak chcete prispieť, môžete nákup priniesť do vznikajúceho kultúrno-kreatívneho centra Arta. Rozdelenie nákupov zabezpečuje Centrum pomoci človeku Piešťany.

Rok trvajúca pandémia koronavírusu zapríčinila, že mnohí ľudia si po uhradení nákladov na bývanie nemôžu dovoliť nakupovať ani bežné veci. Od začiatku marca im pomáhajú dobrovoľníci, ktorí v centre Arta na Kollárovej ulici vytvorili priestor, kam Piešťanci nosia trvanlivé potraviny a drogériu. Ľuďom, ktorí prišli o prácu alebo im zomrel niekto blízky, čo zhoršilo ich finančnú situáciu, rozdeľuje tieto nákupy Centrum pomoci človeku Piešťany.

Vďaka desiatkam dobrovoľných príspevkov sa podarilo iba počas uplynulého týždňa pomôcť tridsiatim rodinám. Zbierka preto pokračuje aj tento týždeň. Záujemcovia môžu priniesť nákupy do Arty v stredu a v piatok od 16.00 do 18.00 h.


Potraviny: trvanlivé mlieko, detská krupica, cereálie, vločky, musli, cukor, cestoviny, slížiky, múka, ryža, sáčkové polievky, čaj, strukoviny (šošovica, fazuľa, hrach), konzervy (paštéty, rybičky), zemiaky, jablká, kečup, horčica, kakao, müsli, korenie, rasca, majorán, piškóty, keksíky, sladkosti

Drogéria: sprchový šampón, mydlo, pasta, kefky (aj detské), detské plienky (veľkosť 1-4), papierové vreckovky, toaletný papier.

Čističe: jar, prach na pranie, čistič na podlahy, wc čistič


Tento týždeň sme opäť preberali vaše “malé nákupy”. Cez víkend ich odovzdáme Centru pomoci človeku 🙌🏼 a…

Posted by Arta on Friday, March 12, 2021

 

Text: Martin Palkovič

Continue Reading

Reklama

Populárne články