Connect with us

Novinky

Hokej: Zlatý turnaj tretiakov

Published

on

V nedeľu 24. septembra 2017 sa v Easton Aréne v Piešťanoch uskutočnil turnaj pre tretiakov, ktorého sa zúčastnili 3 tímy: HK Havrani Piešťany, MsHKM Žilina, HK Iskra Partizánske. Piešťanskí tretiaci sa pod vedením trénerov Hudeca, Blaškovej a Vala stali víťazmi. Zápasy sa niesli počas celého turnaja v priateľskom duchu. V „áčku“ chvíľu s 2 pukmi :-) keďže brankárovi zmizol puk vo výstroji. Našťastie sa našiel.

Svoju šikovnosť, bojovnosť a vytrvalosť predviedlo a víťazstvo si zaslúžene vybojovalo domáce mužstvo HK Havrani. Na  2. mieste skončilo mužstvo HK Iskra Partizánske, ktoré vo vzájomnom zápase s mužstvom MsHKM Žilina zvíťazilo. Tretie miesto patrilo mužstvu MsHKM Žilina. Veríme, že sa decká k nám radi vrátia i nabudúce. Havrani sa zaslúžene radovali zo zlatých medailí. Mužstvá boli rovnocenné, chlapci kolektívne a s plným nasadením zvíťazili v oboch zápasoch.
Výsledky Piešťancov:
HK Havrani – HK Iskra Partizánske (20:12)
Góly A: (11:8): Jamrich 3G, Kohút 2G, Mišík K. 2G, Mišík M. 2G, Krištofovič 1G, Buchman 1G
Góly B: (9:4): Pavlík 2G, Učeň 2G, Schedling 1G, Feranec 1G, Hájiček 1G, Ručkay 1G, Benko 1G

HK Havrani – MsHKM Žilina (24:8)
Góly A: (14:6): Belica 4G, Kohút 2G, Angelovič 2G, Krištofovič 2G, Mišík K. 2G, Masarovič 1G, Mišík M. 1G
Góly B: (10:3): Jedlička 3G, Pavlík 3G, Schedling 2G, Hájiček 1G, Ručkay 1G

Konečná tabuľka:
1. HK Havrani Piešťany
2. HK Iskra Partizánske
3. MsHKM Žilina


Sezóna ani lepšie začať nemohla. Tešíme sa na ďalšie spoločné víťazstvá. Odratávanie posledných 10 sekúnd do konca, radosť v detských očiach, rozhodené rukavice, hokejky, kopa šťastných detí. Kolektívnemu športu a detskej radosti sa nič nevyrovná.
Ďakujeme všetkým zúčastneným mužstvám, trénerom, všetkým, ktorí pomohli s hladkým priebehom turnaja a hlavne našim skvelých chlapcom, ktorí dokázali, že keď sa chce, tak sa dá.

TA

Aktuality

COVID automat: Okres Piešťany bude bordový. Čo to znamená?

Published

on

By

Epidemiologická situácia v piešťanskom regióne sa počas uplynulých dní zlepšila. Po piatich týždňoch v čiernej farbe bude od pondelka 22. marca zaradený medzi bordové okresy, ktoré sa riadia III. stupňom varovania. Výraznejšie uvoľnenie to však neznamená.

Mapu Slovenska s rozdelením okresov podľa pandemickej situácie platným od pondelka 22. marca zverejnilo ministerstvo zdravotníctva. Čiernych bude 20 okresov, medzi nimi aj Myjava a Nové Mesto nad Váhom. Trnava a Piešťany dostanú bordovú farbu, Hlohovec je v III. stupni varovania už tento týždeň.

Znamená to možnosť otvorenia materských škôl a prvého stupňa základných škôl. To však záleží na odporúčaní regionálneho hygienika. Napríklad v Hlohovci na aktuálny týždeň Regionálny úrad verejného zdravotníctva v Trnave neodporučil otvoriť školy v plnom rozsahu. Prezenčná výučba tam od pondelka (15. marca) začala iba pre štvrtinu žiakov základných škôl a tretinu škôlkárov. Išlo o deti zamestnancov pracujúcich v kritickej infraštruktúre a zamestnancov s nevyhnutným prezenčným výkonom práce – teda tých rodičov, ktorí nemôžu pracovať z domu. „Rovnako sa prezenčná forma výučby týka aj žiakov, ktorým podmienky neumožňujú prístup k dištančnému vzdelávaniu,“ informovalo mesto Hlohovec. V akom rozsahu sa od 22. marca otvoria školy v okrese Piešťany zatiaľ nevieme. Bude to záležať aj na zriaďovateľoch, ktorými sú mestá, obce a cirkev.

Na pohyb v prírode v rámci svojho okresu obyvatelia bordových regiónov nepotrebujú test. Cesty medzi okresmi za účelom pobytu v prírode však ešte nie sú povolené. Vyplýva to z uznesenia vlády, ktoré je platné od 3. marca nad rámec pravidiel COVID automatu. Vláda týmto uznesením zrušila výnimku na vychádzky do prírody mimo okres.

Pre ľudí, ktorí sa doteraz museli každých sedem dní testovať kvôli práci, sa nič nemení. Testy sú v III. stupni varovania aj naďalej platné iba týždeň. Toto opatrenie sa podľa COVID automatu uvoľňuje až v II. stupni varovania, v ktorom testy platia 14 dní. V I. stupni je to 21 dní.

Text: Martin Palkovič Grafika: Ministerstvo zdravotníctva SR

Continue Reading

Aktuality

Ako sa skontaktovať so svojim lekárom?

Published

on

By

Väčšina ambulantných lekárov ordinuje, konzultácie poskytujú aj prostredníctvom telefonických rozhovorov a e-mailových správ.

Úloha ambulantných lekárov a zdravotných sestier v systéme poskytovania zdravotnej starostlivosti je nezastupiteľná. Už vyše roka sa s plným nasadením starajú o svojich pacientov v podmienkach pandémie ochorenia Covid-19. To znamená, že konzultácie poskytujú aj prostredníctvom telefonických rozhovorov alebo cez e-maily. Preto sú, špeciálne tí zo všeobecných ambulancií, v súčasnosti veľmi vyťažení a môže sa stať, že nezareagujú ihneď, pretože telefonujú s iným pacientom. Pre zvýšenie dostupnosti sme ambulanciám s väčším počtom pacientov sme odporučili zriadiť o jednu telefónnu linku viac.

V prípade, že sa ani opakovane nedovoláte alebo nedostanete spätnú väzbu v primeranom čase, môžete sa obrátiť na Odbor zdravotníctva Úradu Trnavského samosprávneho kraja na 0335 559 491 alebo dostupnostlekara@trnava-vuc.sk.

Zdroj a foto: TS TTSK

Continue Reading

Aktuality

Nákup pre ľudí v núdzi môžete spraviť aj tento týždeň

Published

on

By

Trvanlivé potraviny a drogéria už pomohli desiatkam rodín z Piešťan a blízkeho okolia. Ak chcete prispieť, môžete nákup priniesť do vznikajúceho kultúrno-kreatívneho centra Arta. Rozdelenie nákupov zabezpečuje Centrum pomoci človeku Piešťany.

Rok trvajúca pandémia koronavírusu zapríčinila, že mnohí ľudia si po uhradení nákladov na bývanie nemôžu dovoliť nakupovať ani bežné veci. Od začiatku marca im pomáhajú dobrovoľníci, ktorí v centre Arta na Kollárovej ulici vytvorili priestor, kam Piešťanci nosia trvanlivé potraviny a drogériu. Ľuďom, ktorí prišli o prácu alebo im zomrel niekto blízky, čo zhoršilo ich finančnú situáciu, rozdeľuje tieto nákupy Centrum pomoci človeku Piešťany.

Vďaka desiatkam dobrovoľných príspevkov sa podarilo iba počas uplynulého týždňa pomôcť tridsiatim rodinám. Zbierka preto pokračuje aj tento týždeň. Záujemcovia môžu priniesť nákupy do Arty v stredu a v piatok od 16.00 do 18.00 h.


Potraviny: trvanlivé mlieko, detská krupica, cereálie, vločky, musli, cukor, cestoviny, slížiky, múka, ryža, sáčkové polievky, čaj, strukoviny (šošovica, fazuľa, hrach), konzervy (paštéty, rybičky), zemiaky, jablká, kečup, horčica, kakao, müsli, korenie, rasca, majorán, piškóty, keksíky, sladkosti

Drogéria: sprchový šampón, mydlo, pasta, kefky (aj detské), detské plienky (veľkosť 1-4), papierové vreckovky, toaletný papier.

Čističe: jar, prach na pranie, čistič na podlahy, wc čistič


Tento týždeň sme opäť preberali vaše “malé nákupy”. Cez víkend ich odovzdáme Centru pomoci človeku 🙌🏼 a…

Posted by Arta on Friday, March 12, 2021

 

Text: Martin Palkovič

Continue Reading

Reklama

Populárne články