Connect with us

Novinky

Hokej: Víkend v znamení víťazstiev i porážok

Published

on

Družstvá mládežníckych kategórií piešťanského hokeja HK Havrani odohrali počas víkendu šesť zápasov, pričom z víťazstva sa tešili v troch súbojoch. Vyhrať sa podarilo obom tímom starších žiakov, siedmaci zdolali HKL Lamač 5:4 a ôsmaci porazili Senicu vysoko 13:0. Darilo sa aj dorastencom, ktorí v napínavom súboji zvíťazili nad celkom Nových Zámkov 6:5. Výsledkovo sa naopak najmenej darilo šiestakom, ktorí podľahli na ľade HKL Lamač domácim 13:1, piataci napriek veľkej snahe nenašli recept na ŠHT Senica a prehrali 6:4. Dorastenci nastúpili v piešťanskej Easton Aréne proti HC Topoľčany, po tretinách 0:2, 0:0 a 2:2 podľahli celkovo 2:4.

Mladší žiaci

5. ŠHT

Senica-HK HAVRANI 6:4 (2:1,2:0,2:3)
Góly Piešťan: 06:40 Ďuriš Branislav, 41:17 Ondria Daniel (Trokan Sebastián), 43:20 Poláčik Martin (Imriška Samuel), 49:13 Smetana Adam (Poláčik Martin)

Trénera piatakov síce mrzí, že ani tentokrát nedokázali jeho zverenci s rivalom zo Senice vyhrať, musel však športovo priznať, že o tie dva góly bol súper lepší.

Súpiska HK Havrani: Lenďák Alan, Sedláček Jakub – Ďuriš Branislav, Balek Tobias, Ondria Daniel, Škrabák Kristián, Beňák Simon, Poláčik Martin, Trokan Sebastán, Habda Leo, Imriška Samuel, Močko Simon, Klein Michal, Mihalovič Adam, Smetana Adam, Niepel Martin

6. ŠHT

HKL Lamač-HK HAVRANI 13:1 (4:0,5:1,4:0)
Gól Piešťan: 22:38 Rehák Tobias

Chlapci sústavne opakujú tie isté chyby, ktoré pramenia z ich slabšej korčuliarskej zdatnosti. Tréneri sa budú snažiť tieto chyby naďalej odstraňovať.

Súpiska HK Havrani: Dužek Daniel – Grznárová Sarah, Kopunec Adam, Kučiak Martin, Šišovský Jakub,Garaj Sebastian, Konček Tobias, Rehák Tobias, Šicko Dominik, Bartal Kristián, Nesteš Samuel, Smolka Damian

Starší žiaci

7. ŠHT

HK HAVRANI-HKL Lamač 5:4 (1:0,3:4,1:0)
Góly: 08:49 Jurica Matej (Sučič Sebastián), 27:03 Jurica Matej, 29:56 Končír Andrej (Bíly Alex Róbert), 38:07 Bíly Alex Róbert (Rabatin Rastislav), 49:11 Maruna Ondrej (Blaška Dávid) PH1, – 24:58 Miertuš Lukáš (Horecký Rodan), 33:41 Mateáš Šimon (Špilár Šimon, Murgaš German), 36:14 Mateáš Šimon (Torma Samuel, Fančovičová Hana), 38:44 Zavalidrov Zachar (Pečko Matúš)

Pre diváka to bol zaujímavý a bojovný zápas, v ktorom Havrani nakoniec súpera dokázali zdolať. Trénera teší najmä to, že do tímu sa podarilo zapracovať až 6 chlapcov z mladšieho ročníka a tí sa výkonom medzi staršími nestratili.

Zostava HK Havrani: Ferkodič Luca – Holka Dávid, Klapica Andrej, Takáč Ivan, Končír Andrej, Rabatin Rastislav – Jurica Matej, Bíly Alex Róbert, Sučič Sebastián, Masár Matej, Maruna Ondrej – Blaška Dávid

Zostava HKL: Torma Samuel – Fančovičová Hana, Horecký Rodan, Murgaš German, Mateáš Šimon, Grenčík Dárius – Brezovský Samuel, Karabelli Oskar, Mitterpach Maximilián, Špilár Šimon

8. ŠHT

HK HAVRANI-Senica 13:0(4:0,4:0,5:0)
Góly: 05:25 Ščepko Patrik, 11:47 Kleinová Klaudia (Neuner Filip) OS1, 16:03 Ilončiak Timotej (Neuner Filip, Gono Max), 16:27 Ščepko Patrik, 20:21 Ščepko Patrik, 24:44 Ilončiak Timotej (Kolárik Dávid, Gono Max), 26:27 Gono Max (Ščepko Patrik), 30:50 Hussein Ali Simon (Ilončiak Timotej), 40:49 Ščepko Patrik (Gono Max), 46:30 Bacigál Patrik (Hussein Ali Simon), 48:7 Sapák Maximilián (Gono Max), 49:05 Kleinová Klaudia (Neuner Filip), 50:36 Ilončiak Timotej

Zostava HK Havrani: Fraňo Nikolas od 30:17 Baracka Dávid – Ščepko Patrik, Kleinová Klaudia, Neuner Filip, Gono Max, Sapák Maximilián – Hussein Ali Simon, Vlha Matúš, Kolárik Dávid, Bacigál Patrik, Ilončiak Timotej

Zostava HK 91: Bušniak Juraj – Kušmíreková Aneta, Dado Peter, Kušmírek Peter, Pukančík Richard, Čuvala Alex – Barcaj Andrej, Bulka Adam, Koša Dávid, Juhas Daniel, Široký Samuel – Plaček Adrián

Chlapci si zahrali schuti, zabavili sa hokejom a za výkon ich treba jednoznačne pochváliť.

1. Liga dorastu

HK HAVRANI-Nové Zámky 6:5 (3:1,1:2,2:2)
Góly: 06:54 Adamčík Stanislav (Ďuriš Martin, Mačica Tomáš), 10:48 Juraj Martin, 18:02 Varačka Adam (Líška Miroslav, Macháč Šimon) PH1, 39:40 Kubla Matúš (Juraj Martin, Varačka Adam), 52:12 Vrábel Tomáš (Líška Miroslav), 57:38 Beňačka Andrej (Zámečník Peter) – 00:59 Procháczka Tomáš, 24:02 Remiáš Tomáš (Ďurica Roman), 31:42 Farkaš Adam (Štaubert Oskár Samuel, Nitranský Nicolas), 48:00 Procháczka Tomáš (Remiáš Tomáš, Otruba Peter), 58:18 Otruba Peter (Procháczka Tomáš)

Po bojovnom výkone domáci hokejisti HK Havrani vyhrali hlavne vďaka kvalitnej prvej tretine. V ďalších častiach hry opäť robili zbytočné chyby, ktoré súper trestal a zápas sa tak zbytočne dramatizoval.

Zostava HK Havrani: Vacula Dávid – Zámečník Peter, Líška Miroslav, Juraj Martin, Varačka Adam, Matečný Matúš – Macháč Šimon, Konečný Michal, Vrábel Tomáš, Beňačka Andrej, Kubla Matúš – Chmelo Alexander, Adamčík Stanislav, Mačica Tomáš, Ďuriš Martin

Zostava HK N.Zámky: Mičík Viktor – Buranský Denis, Petro Martin Miroslav, Remiáš Tomáš, Janka Patrik, Ďurica Roman – Nitranský Nicolas, Procháczka Tomáš, Štaubert Oskár Samuel, Otruba Peter, Farkaš Adam – Krásny Hugo, Kucharovič Filip

HK HAVRANI-HC Topoľčany 2:4 (0:2, 0:0, 2:2)
(Matečný,Juraj)

V tomto zápase bol súper efektívnejší a pripísal si víťazstvo. Tréner ocenil, že jeho zverenci bojovali až do konca.

-red/Zdroj a foto: HK Havrani-

Continue Reading

Aktuality

COVID automat: Okres Piešťany bude bordový. Čo to znamená?

Published

on

By

Epidemiologická situácia v piešťanskom regióne sa počas uplynulých dní zlepšila. Po piatich týždňoch v čiernej farbe bude od pondelka 22. marca zaradený medzi bordové okresy, ktoré sa riadia III. stupňom varovania. Výraznejšie uvoľnenie to však neznamená.

Mapu Slovenska s rozdelením okresov podľa pandemickej situácie platným od pondelka 22. marca zverejnilo ministerstvo zdravotníctva. Čiernych bude 20 okresov, medzi nimi aj Myjava a Nové Mesto nad Váhom. Trnava a Piešťany dostanú bordovú farbu, Hlohovec je v III. stupni varovania už tento týždeň.

Znamená to možnosť otvorenia materských škôl a prvého stupňa základných škôl. To však záleží na odporúčaní regionálneho hygienika. Napríklad v Hlohovci na aktuálny týždeň Regionálny úrad verejného zdravotníctva v Trnave neodporučil otvoriť školy v plnom rozsahu. Prezenčná výučba tam od pondelka (15. marca) začala iba pre štvrtinu žiakov základných škôl a tretinu škôlkárov. Išlo o deti zamestnancov pracujúcich v kritickej infraštruktúre a zamestnancov s nevyhnutným prezenčným výkonom práce – teda tých rodičov, ktorí nemôžu pracovať z domu. „Rovnako sa prezenčná forma výučby týka aj žiakov, ktorým podmienky neumožňujú prístup k dištančnému vzdelávaniu,“ informovalo mesto Hlohovec. V akom rozsahu sa od 22. marca otvoria školy v okrese Piešťany zatiaľ nevieme. Bude to záležať aj na zriaďovateľoch, ktorými sú mestá, obce a cirkev.

Na pohyb v prírode v rámci svojho okresu obyvatelia bordových regiónov nepotrebujú test. Cesty medzi okresmi za účelom pobytu v prírode však ešte nie sú povolené. Vyplýva to z uznesenia vlády, ktoré je platné od 3. marca nad rámec pravidiel COVID automatu. Vláda týmto uznesením zrušila výnimku na vychádzky do prírody mimo okres.

Pre ľudí, ktorí sa doteraz museli každých sedem dní testovať kvôli práci, sa nič nemení. Testy sú v III. stupni varovania aj naďalej platné iba týždeň. Toto opatrenie sa podľa COVID automatu uvoľňuje až v II. stupni varovania, v ktorom testy platia 14 dní. V I. stupni je to 21 dní.

Text: Martin Palkovič Grafika: Ministerstvo zdravotníctva SR

Continue Reading

Aktuality

Ako sa skontaktovať so svojim lekárom?

Published

on

By

Väčšina ambulantných lekárov ordinuje, konzultácie poskytujú aj prostredníctvom telefonických rozhovorov a e-mailových správ.

Úloha ambulantných lekárov a zdravotných sestier v systéme poskytovania zdravotnej starostlivosti je nezastupiteľná. Už vyše roka sa s plným nasadením starajú o svojich pacientov v podmienkach pandémie ochorenia Covid-19. To znamená, že konzultácie poskytujú aj prostredníctvom telefonických rozhovorov alebo cez e-maily. Preto sú, špeciálne tí zo všeobecných ambulancií, v súčasnosti veľmi vyťažení a môže sa stať, že nezareagujú ihneď, pretože telefonujú s iným pacientom. Pre zvýšenie dostupnosti sme ambulanciám s väčším počtom pacientov sme odporučili zriadiť o jednu telefónnu linku viac.

V prípade, že sa ani opakovane nedovoláte alebo nedostanete spätnú väzbu v primeranom čase, môžete sa obrátiť na Odbor zdravotníctva Úradu Trnavského samosprávneho kraja na 0335 559 491 alebo dostupnostlekara@trnava-vuc.sk.

Zdroj a foto: TS TTSK

Continue Reading

Aktuality

Nákup pre ľudí v núdzi môžete spraviť aj tento týždeň

Published

on

By

Trvanlivé potraviny a drogéria už pomohli desiatkam rodín z Piešťan a blízkeho okolia. Ak chcete prispieť, môžete nákup priniesť do vznikajúceho kultúrno-kreatívneho centra Arta. Rozdelenie nákupov zabezpečuje Centrum pomoci človeku Piešťany.

Rok trvajúca pandémia koronavírusu zapríčinila, že mnohí ľudia si po uhradení nákladov na bývanie nemôžu dovoliť nakupovať ani bežné veci. Od začiatku marca im pomáhajú dobrovoľníci, ktorí v centre Arta na Kollárovej ulici vytvorili priestor, kam Piešťanci nosia trvanlivé potraviny a drogériu. Ľuďom, ktorí prišli o prácu alebo im zomrel niekto blízky, čo zhoršilo ich finančnú situáciu, rozdeľuje tieto nákupy Centrum pomoci človeku Piešťany.

Vďaka desiatkam dobrovoľných príspevkov sa podarilo iba počas uplynulého týždňa pomôcť tridsiatim rodinám. Zbierka preto pokračuje aj tento týždeň. Záujemcovia môžu priniesť nákupy do Arty v stredu a v piatok od 16.00 do 18.00 h.


Potraviny: trvanlivé mlieko, detská krupica, cereálie, vločky, musli, cukor, cestoviny, slížiky, múka, ryža, sáčkové polievky, čaj, strukoviny (šošovica, fazuľa, hrach), konzervy (paštéty, rybičky), zemiaky, jablká, kečup, horčica, kakao, müsli, korenie, rasca, majorán, piškóty, keksíky, sladkosti

Drogéria: sprchový šampón, mydlo, pasta, kefky (aj detské), detské plienky (veľkosť 1-4), papierové vreckovky, toaletný papier.

Čističe: jar, prach na pranie, čistič na podlahy, wc čistič


Tento týždeň sme opäť preberali vaše “malé nákupy”. Cez víkend ich odovzdáme Centru pomoci človeku 🙌🏼 a…

Posted by Arta on Friday, March 12, 2021

 

Text: Martin Palkovič

Continue Reading

Reklama

Populárne články