Connect with us

Novinky

Hokej: Víkend v znamení prehier, zvíťaziť sa podarilo len dorastencom

Published

on

Hokejisti HK Havrani odohrali počas víkendu šesť zápasov, pričom zvíťaziť sa im podarilo len v jedinom stretnutí. Výhru zaknihovali dorastenci, ktorí po tretinách 4:1, 6:1 a 0:1 porazili klub HC Senica jednoznačným rozdielom 10:3. Tesný výsledok sa zrodil v Topoľčanoch, kde miestni hokejisti zdolal piešťanských kadetov 5:4. Mladší žiaci cestovali do Levíc, piataci domácim podľahli 7:2, šiestakom zápas nevyšiel a prehrali 13:2. Starší žiaci hostili Levičanov na ľade Easton arény, siedmaci prehrali 3:6 a ôsmaci podľahli 3:11.

Mladší žiaci

5.ŠHT
HK Levice-HK HAVRANI 7:2 (5:0,1:1,1:1)
(Smetana,Habda)

Domáci jednoznačne od začiatku zápasu zobrali iniciatívu na svoje hokejky a úplne zaslúžene zvíťazili. Po sérii výhier musíme súperovi zaslúžene zagratulovať k víťazstvu.

Góly Piešťan: 39:46 Smetana Adam (Habda Leo), 49:51 Habda Leo (Ďuriš Branislav)

Zostava HK Havrani: Lenďák Alan, Sedláček Jakub – Ďuriš Branislav, Ondria Daniel, Beňák Simon, Habda Leo, Smetana Adam – Balek Tobias, Škrabák Kristián, Poláčik Martin, Imriška Samuel, Niepel Martin – Trokan Sebastán, Klein Michal

6.ŠHT
HK Levice-HK HAVRANI 13:2 (4:0,2:2,7:0)
(Skaličan,Rehák)

So súperom sme dokázali hrať podľa predstáv len druhú tretinu,čo na dobrý výsledok nestačilo.

Góly Piešťan: 20:55 Skaličan Marek (Grznárová Sarah, Šicko Dominik) PH1, 24:39 Rehák Tobias (Švančara Šimon, Smolka Damian)

Zostava HK Havrani: Dužek Daniel – Šišovský Jakub, Garaj Sebastian, Rehák Tobias, Švančara Šimon, Smolka Damian – Grznárová Sarah, Blaška Dávid, Šicko Dominik, Skaličan Marek, Holka Dávid – Kopunec Adam, Konček Tobias, Bartal Kristián

Starší žiaci

7. ŠHT
HK HAVRANI-HK Levice 3:6 (0:4,0:0,3:2)
(Rabatin,Adamčík,Klapica)

V prvej tretine súper skóroval z každej strely. Po prestriedaní brankárov sa chlapci vzchopili a začali hrať a doťahovať náskok, ale súper už vyrovnanie nedopustil. Chlapci si musia uvedomiť, že treba hrať naplno 60 minút.

Góly: 40:13 Rabatin Rastislav, 46:50 Adamčík Samuel (Rabatin Rastislav, Maruna Ondrej), 55:28 Klapica Andrej (Ilončiak Timotej) – 06:32 Kasala Martin (Barát Nino, Grósová Bibiana Merry), 08:15 Kasala Martin (Ördögh Andrej, Špendel Ivan), 11:20 Šútor René (Kasala Martin, Ördögh Andrej), 11:59 Špendel Ivan (Duchoň Adrián) PH1, 52:17 Šútor René (Kasala Martin), 58:46 Špendel Ivan (Klepáč Adam, Duchoň Adrián)

Zostava HK Havrani: Ferkodič Luca od 11:59 Petráš Filip – Ilončiak Timotej, Bíly Alex Róbert, Adamčík Samuel, Klapica Andrej, Rabatin Rastislav – Moravčík Jakub, Jurica Matej, Takáč Ivan, Masár Matej, Končír Andrej – Sučič Sebastián, Maruna Ondrej

8. ŠHT
HK HAVRANI-HK Levice 3:11 (2:2,1:3,0:6)
(Hussein 2,Ščepko)

Bol to jeden z našich najhorších výkonov v sezóne. Bez iskry a záujmu ťažko môžu naši hokejisti pomýšľať na lepší výsledok.

Góly: 05:54 Hussein Ali Simon, 13:30 Ščepko Patrik, 37:01 Hussein Ali Simon (Gono Max, Sapák Maximilián) PH1, – 04:58 Sládeček Jozef, 06:33 Drapák Samuel (Sládeček Jozef), 37:27 Pacala Samuel (Farkaš Peter, Moravčík Filip), 38:57 Pacala Samuel (Drapák Samuel), 39:20 Drapák Samuel (Sládeček Jozef), 47:13 Sládeček Jozef (Pacala Samuel), 49:17 Farkaš Peter (Moravčík Filip, Farkaš Jakub), 51:30 Drapák Samuel (Farkaš Jakub), 53:16 Drapák Samuel, 54:56 Farkaš Peter (Moravčík Filip), 57:07 Sládeček Jozef (Pacala Samuel)

Zostava HK Havrani: Fraňo Nikolas od 31:59 Baracka Dávid od 51:30 Fraňo Nikolas – Ščepko Patrik, Kleinová Klaudia, Neuner Filip, Gono Max, Sapák Maximilián – Hussein Ali Simon, Klapicová Kristína, Vlha Matúš, Bacigál Patrik, Filipčík Kristián – Putera Róbert

1. LIGA KADETOV
HC Topoľčany-HK HAVRANI 5:4 (Ščepko 2,Vašura,Mikócsi)

Chlapci sa na 40 minút postavili k tomuto zápasu ako sa patrí, bojovali a hrali podla predstáv trénera. Posledných 20 minút prehrali zápas v hlavách. Treba aj takéto zápasy, chlapcov posúvajú ďalej v ich hokejovom raste.

1. LIGA DORASTU
HK HAVRANI-HC Senica 10:3 (4:1,6:1,0:1)
( Varačka 3,Adamčík 2,Konečný,Danylenko,Macháč,Beňačka,Juraj)

Naši hokejisti vybojovali vysoké víťazstvo napriek priemernému výkonu.

Góly: 04:21 Beňačka Andrej (Zámečník Peter), 08:38 Danylenko Viktor (Juraj Martin), 09:20 Macháč Šimon (Konečný Michal) PH1, 12:28 Adamčík Stanislav (Beňačka Andrej), 22:46 Konečný Michal (Vrábel Tomáš), 25:28 Varačka Adam, 29:26 Adamčík Stanislav (Matečný Matúš), 31:19 Juraj Martin, 31:27 Varačka Adam (Juraj Martin), 36:02 Varačka Adam (Konečný Michal) – 10:00 Duffek Boris (Mešťánek Timotej, Rusnák Dominik), 35:32 Bartúnek Adrián (Gergel Juraj), 53:28 Kubinec Martin (Mešťánek Timotej)

Zostava HK Havrani: Vacula Dávid od 29:26 Gažík Tomáš – Zámečník Peter, Líška Miroslav, Adamčík Stanislav, Varačka Adam, Matečný Matúš – Macháč Šimon, Konečný Michal, Vrábel Tomáš, Beňačka Andrej, Kubla Matúš – Juraj Martin, Danylenko Viktor

-red/HK Havrani-

Aktuality

COVID automat: Okres Piešťany bude bordový. Čo to znamená?

Published

on

By

Epidemiologická situácia v piešťanskom regióne sa počas uplynulých dní zlepšila. Po piatich týždňoch v čiernej farbe bude od pondelka 22. marca zaradený medzi bordové okresy, ktoré sa riadia III. stupňom varovania. Výraznejšie uvoľnenie to však neznamená.

Mapu Slovenska s rozdelením okresov podľa pandemickej situácie platným od pondelka 22. marca zverejnilo ministerstvo zdravotníctva. Čiernych bude 20 okresov, medzi nimi aj Myjava a Nové Mesto nad Váhom. Trnava a Piešťany dostanú bordovú farbu, Hlohovec je v III. stupni varovania už tento týždeň.

Znamená to možnosť otvorenia materských škôl a prvého stupňa základných škôl. To však záleží na odporúčaní regionálneho hygienika. Napríklad v Hlohovci na aktuálny týždeň Regionálny úrad verejného zdravotníctva v Trnave neodporučil otvoriť školy v plnom rozsahu. Prezenčná výučba tam od pondelka (15. marca) začala iba pre štvrtinu žiakov základných škôl a tretinu škôlkárov. Išlo o deti zamestnancov pracujúcich v kritickej infraštruktúre a zamestnancov s nevyhnutným prezenčným výkonom práce – teda tých rodičov, ktorí nemôžu pracovať z domu. „Rovnako sa prezenčná forma výučby týka aj žiakov, ktorým podmienky neumožňujú prístup k dištančnému vzdelávaniu,“ informovalo mesto Hlohovec. V akom rozsahu sa od 22. marca otvoria školy v okrese Piešťany zatiaľ nevieme. Bude to záležať aj na zriaďovateľoch, ktorými sú mestá, obce a cirkev.

Na pohyb v prírode v rámci svojho okresu obyvatelia bordových regiónov nepotrebujú test. Cesty medzi okresmi za účelom pobytu v prírode však ešte nie sú povolené. Vyplýva to z uznesenia vlády, ktoré je platné od 3. marca nad rámec pravidiel COVID automatu. Vláda týmto uznesením zrušila výnimku na vychádzky do prírody mimo okres.

Pre ľudí, ktorí sa doteraz museli každých sedem dní testovať kvôli práci, sa nič nemení. Testy sú v III. stupni varovania aj naďalej platné iba týždeň. Toto opatrenie sa podľa COVID automatu uvoľňuje až v II. stupni varovania, v ktorom testy platia 14 dní. V I. stupni je to 21 dní.

Text: Martin Palkovič Grafika: Ministerstvo zdravotníctva SR

Continue Reading

Aktuality

Ako sa skontaktovať so svojim lekárom?

Published

on

By

Väčšina ambulantných lekárov ordinuje, konzultácie poskytujú aj prostredníctvom telefonických rozhovorov a e-mailových správ.

Úloha ambulantných lekárov a zdravotných sestier v systéme poskytovania zdravotnej starostlivosti je nezastupiteľná. Už vyše roka sa s plným nasadením starajú o svojich pacientov v podmienkach pandémie ochorenia Covid-19. To znamená, že konzultácie poskytujú aj prostredníctvom telefonických rozhovorov alebo cez e-maily. Preto sú, špeciálne tí zo všeobecných ambulancií, v súčasnosti veľmi vyťažení a môže sa stať, že nezareagujú ihneď, pretože telefonujú s iným pacientom. Pre zvýšenie dostupnosti sme ambulanciám s väčším počtom pacientov sme odporučili zriadiť o jednu telefónnu linku viac.

V prípade, že sa ani opakovane nedovoláte alebo nedostanete spätnú väzbu v primeranom čase, môžete sa obrátiť na Odbor zdravotníctva Úradu Trnavského samosprávneho kraja na 0335 559 491 alebo dostupnostlekara@trnava-vuc.sk.

Zdroj a foto: TS TTSK

Continue Reading

Aktuality

Nákup pre ľudí v núdzi môžete spraviť aj tento týždeň

Published

on

By

Trvanlivé potraviny a drogéria už pomohli desiatkam rodín z Piešťan a blízkeho okolia. Ak chcete prispieť, môžete nákup priniesť do vznikajúceho kultúrno-kreatívneho centra Arta. Rozdelenie nákupov zabezpečuje Centrum pomoci človeku Piešťany.

Rok trvajúca pandémia koronavírusu zapríčinila, že mnohí ľudia si po uhradení nákladov na bývanie nemôžu dovoliť nakupovať ani bežné veci. Od začiatku marca im pomáhajú dobrovoľníci, ktorí v centre Arta na Kollárovej ulici vytvorili priestor, kam Piešťanci nosia trvanlivé potraviny a drogériu. Ľuďom, ktorí prišli o prácu alebo im zomrel niekto blízky, čo zhoršilo ich finančnú situáciu, rozdeľuje tieto nákupy Centrum pomoci človeku Piešťany.

Vďaka desiatkam dobrovoľných príspevkov sa podarilo iba počas uplynulého týždňa pomôcť tridsiatim rodinám. Zbierka preto pokračuje aj tento týždeň. Záujemcovia môžu priniesť nákupy do Arty v stredu a v piatok od 16.00 do 18.00 h.


Potraviny: trvanlivé mlieko, detská krupica, cereálie, vločky, musli, cukor, cestoviny, slížiky, múka, ryža, sáčkové polievky, čaj, strukoviny (šošovica, fazuľa, hrach), konzervy (paštéty, rybičky), zemiaky, jablká, kečup, horčica, kakao, müsli, korenie, rasca, majorán, piškóty, keksíky, sladkosti

Drogéria: sprchový šampón, mydlo, pasta, kefky (aj detské), detské plienky (veľkosť 1-4), papierové vreckovky, toaletný papier.

Čističe: jar, prach na pranie, čistič na podlahy, wc čistič


Tento týždeň sme opäť preberali vaše “malé nákupy”. Cez víkend ich odovzdáme Centru pomoci človeku 🙌🏼 a…

Posted by Arta on Friday, March 12, 2021

 

Text: Martin Palkovič

Continue Reading

Reklama

Populárne články