Connect with us

Novinky

Hokej: Slovan bol nad sily Havranov, Bratislavčania vyhrali vysoko

Published

on

Počas uplynulého víkendu si žiacke kategórie Hokejového Klubu Havrani zmerali sily so súpermi z celku Slovan Bratislava. Hráči z hlavného mesta boli na domácom ľade i v našej Easton Aréne nad sily piešťanských hokejistov a vo všetkých zápasoch zvíťazili vysokým rozdielom. Kým piataci utrpeli vonku porážku 8:0, šiestaci prehrali ešte vyšším rozdielom, keď podľahli v pomere 22:2. Siedmaci tiež nedokázali poraziť favorizovaných Bratislavčanov a po tretinách 1:4, 0:2 a 1:3 prehrali doma 2:9. Zvíťaziť sa nepodarilo ani ôsmakom, ktorí prehrali 0:8. Najlepší zápas odohrali kadeti, ktorí v Easton Aréne hostili družstvo Iskra Partizánske. Zvíťaziť sa im síce nepodarilo, ale v napínavom a divácky zaujímavom súboji vybojovali zaslúženú remízu 3:3.


Mladší žiaci
5.ŠHT

Slovan Bratislava-HK HAVRANI 8:0 (4:0,1:0,3:0)

Domáci zaslúžene zvíťazili, keď Havranov prevyšovali vo všetkých herných činnostiach a nebyť nepremenených šancí, tak výsledok mohol byť ešte hrozivejší.

Zostava HK Havrani: Sedláček Jakub – Ondria Daniel, Ďuriš Branislav, Trokan Sebastán, Habda Leo, Poláčik Martin – Škrabák Kristián, Balek Tobias, Klein Michal, Imriška Samuel, Smetana Adam – Močko Simon, Niepel Martin, Beňák Simon

6. ŠHT

Slovan Bratislava-HK HAVRANI 22:2 (9:0,7:2,6:0)

V tomto zápase súper ukázal svoju silu a pod vedením svojho kapitána Miroslava Šatana mladšieho si so súperom robil doslova čo chcel. Domáci si pripísali vysoké víťazstvo.

Góly Piešťan: 29:03 Holka Dávid TS, 36:35 Holka Dávid (Skaličan Marek)

Zostava HK Havrani: Dužek Daniel od 30:19 Lenďák Alan – Blaška Dávid, Garaj Sebastián, Skaličan Marek, Sučič Sebastián, Holka Dávid – Šišovský Jakub, Grznárová Sarah, Smolka Damián, Švančara Šimon, Rehák Tobias – Kučiak Martin, Bartal Kristián, Konček Tobias, Kopunec Adam

Starší žiaci
7. ŠHT

HK HAVRANI-Slovan Bratislava 2:9 (1:4,0:2,1:3)

Po úvodnom góle domácich súper prebral iniciatívu do svojich rúk a postupne sa dostal do vedenia,ktoré už vydržalo až do konca zápasu.

HK Havrani Piešťany – HC Slovan Bratislava 2:9 

Góly Piešťan: 03:08 Ilončiak Timotej, 49:49 Adamčík Samuel (Jurica Matej, Končír Andrej)

Zostava HK Havrani: Ferkodič Luca – Jurica Matej, Bíly Alex Róbert, Adamčík Samuel, Končír Andrej, Rabatin Rastislav – Ilončiak Timotej, Moravčík Jakub, Maruna Ondrej, Klapica Andrej, Takáč Ivan – Kolárik Dávid, Neuner Filip

8. ŠHT

HK HAVRANI-Slovan Bratislava 0:8 (0:2,0:0,0:6)

Domáci so súperom dokázali udržať napriek obmedzenému počtu hráčov krok 40 minút a až poslednú tretinu prehrali hrozivých 0:6, čo rozhodlo o konečnom výsledku.

HK Havrani Piešťany – HC Slovan Bratislava 0:8 

Zostava HK Havrani: Baracka Dávid od 45:29 Fraňo Nikolas – Prištic Marco, Hussein Ali Simon, Sapák Maximilián, Gono Max, Masár Matej – Kopún Jakub, Kleinová Klaudia, Filipčík Kristián, Vlha Matúš, Klapicová Kristína

  1. LIGA KADETOV

HK HAVRANI-Partizánske 3:3 (1:1,1:1,1:1)

V zápase ako na hojdačke, ktorý musel prítomných divákov baviť sa zrodila zaslúžená remíza. Súboj bol plný osobných súbojov a množstva gólových šancí na oboch stranách.

HK Havrani Piešťany – HK Iskra Partizánske 3:3

Góly: 08:35 Gono Max, 34:27 Gono Max (Rychtárik Matej) PH1, 50:00 Mikóczi Alan (Gono Max, Kleinová Klaudia) – 07:52 Fabo Dávid (Híveš Tomáš, Grežďo Kvetoslav), 38:07 Grežďo Kvetoslav (Fabo Dávid), 54:09 Hýrošš Benjamín,

Zostava HK Havrani: Rišianová Andrea – Kopún Jakub, Rychtárik Matej, Vašura Adrián, Mačica Tomáš, Šimnová Kristína – Hussein Ali Simon, Prištic Marco, Chmelo Alexander, Ďuriš Martin, Šebáň Christofer – Kleinová Klaudia, Rychtárik Adam, Gono Max, Mikóczi Alan

Zostava Iskra: Martinec Marko – Mavrák Peter, Grežďo Kvetoslav, Fabo Dávid, Martiška Filip, Híveš Tomáš – Kukla Patrik, Križan Sebastián, Vonkomer Richard, Hýrošš Benjamín, Magát Samuel – Kročilová Karolína Renée, Jašková Ema, Klimantová Andrea, Herceg Martin, Karvay Adrián – Jánošík Benedikt

-red/Zdtoj, text a foto: HK Havrani Piešťany-

Aktuality

COVID automat: Okres Piešťany bude bordový. Čo to znamená?

Published

on

By

Epidemiologická situácia v piešťanskom regióne sa počas uplynulých dní zlepšila. Po piatich týždňoch v čiernej farbe bude od pondelka 22. marca zaradený medzi bordové okresy, ktoré sa riadia III. stupňom varovania. Výraznejšie uvoľnenie to však neznamená.

Mapu Slovenska s rozdelením okresov podľa pandemickej situácie platným od pondelka 22. marca zverejnilo ministerstvo zdravotníctva. Čiernych bude 20 okresov, medzi nimi aj Myjava a Nové Mesto nad Váhom. Trnava a Piešťany dostanú bordovú farbu, Hlohovec je v III. stupni varovania už tento týždeň.

Znamená to možnosť otvorenia materských škôl a prvého stupňa základných škôl. To však záleží na odporúčaní regionálneho hygienika. Napríklad v Hlohovci na aktuálny týždeň Regionálny úrad verejného zdravotníctva v Trnave neodporučil otvoriť školy v plnom rozsahu. Prezenčná výučba tam od pondelka (15. marca) začala iba pre štvrtinu žiakov základných škôl a tretinu škôlkárov. Išlo o deti zamestnancov pracujúcich v kritickej infraštruktúre a zamestnancov s nevyhnutným prezenčným výkonom práce – teda tých rodičov, ktorí nemôžu pracovať z domu. „Rovnako sa prezenčná forma výučby týka aj žiakov, ktorým podmienky neumožňujú prístup k dištančnému vzdelávaniu,“ informovalo mesto Hlohovec. V akom rozsahu sa od 22. marca otvoria školy v okrese Piešťany zatiaľ nevieme. Bude to záležať aj na zriaďovateľoch, ktorými sú mestá, obce a cirkev.

Na pohyb v prírode v rámci svojho okresu obyvatelia bordových regiónov nepotrebujú test. Cesty medzi okresmi za účelom pobytu v prírode však ešte nie sú povolené. Vyplýva to z uznesenia vlády, ktoré je platné od 3. marca nad rámec pravidiel COVID automatu. Vláda týmto uznesením zrušila výnimku na vychádzky do prírody mimo okres.

Pre ľudí, ktorí sa doteraz museli každých sedem dní testovať kvôli práci, sa nič nemení. Testy sú v III. stupni varovania aj naďalej platné iba týždeň. Toto opatrenie sa podľa COVID automatu uvoľňuje až v II. stupni varovania, v ktorom testy platia 14 dní. V I. stupni je to 21 dní.

Text: Martin Palkovič Grafika: Ministerstvo zdravotníctva SR

Continue Reading

Aktuality

Ako sa skontaktovať so svojim lekárom?

Published

on

By

Väčšina ambulantných lekárov ordinuje, konzultácie poskytujú aj prostredníctvom telefonických rozhovorov a e-mailových správ.

Úloha ambulantných lekárov a zdravotných sestier v systéme poskytovania zdravotnej starostlivosti je nezastupiteľná. Už vyše roka sa s plným nasadením starajú o svojich pacientov v podmienkach pandémie ochorenia Covid-19. To znamená, že konzultácie poskytujú aj prostredníctvom telefonických rozhovorov alebo cez e-maily. Preto sú, špeciálne tí zo všeobecných ambulancií, v súčasnosti veľmi vyťažení a môže sa stať, že nezareagujú ihneď, pretože telefonujú s iným pacientom. Pre zvýšenie dostupnosti sme ambulanciám s väčším počtom pacientov sme odporučili zriadiť o jednu telefónnu linku viac.

V prípade, že sa ani opakovane nedovoláte alebo nedostanete spätnú väzbu v primeranom čase, môžete sa obrátiť na Odbor zdravotníctva Úradu Trnavského samosprávneho kraja na 0335 559 491 alebo dostupnostlekara@trnava-vuc.sk.

Zdroj a foto: TS TTSK

Continue Reading

Aktuality

Nákup pre ľudí v núdzi môžete spraviť aj tento týždeň

Published

on

By

Trvanlivé potraviny a drogéria už pomohli desiatkam rodín z Piešťan a blízkeho okolia. Ak chcete prispieť, môžete nákup priniesť do vznikajúceho kultúrno-kreatívneho centra Arta. Rozdelenie nákupov zabezpečuje Centrum pomoci človeku Piešťany.

Rok trvajúca pandémia koronavírusu zapríčinila, že mnohí ľudia si po uhradení nákladov na bývanie nemôžu dovoliť nakupovať ani bežné veci. Od začiatku marca im pomáhajú dobrovoľníci, ktorí v centre Arta na Kollárovej ulici vytvorili priestor, kam Piešťanci nosia trvanlivé potraviny a drogériu. Ľuďom, ktorí prišli o prácu alebo im zomrel niekto blízky, čo zhoršilo ich finančnú situáciu, rozdeľuje tieto nákupy Centrum pomoci človeku Piešťany.

Vďaka desiatkam dobrovoľných príspevkov sa podarilo iba počas uplynulého týždňa pomôcť tridsiatim rodinám. Zbierka preto pokračuje aj tento týždeň. Záujemcovia môžu priniesť nákupy do Arty v stredu a v piatok od 16.00 do 18.00 h.


Potraviny: trvanlivé mlieko, detská krupica, cereálie, vločky, musli, cukor, cestoviny, slížiky, múka, ryža, sáčkové polievky, čaj, strukoviny (šošovica, fazuľa, hrach), konzervy (paštéty, rybičky), zemiaky, jablká, kečup, horčica, kakao, müsli, korenie, rasca, majorán, piškóty, keksíky, sladkosti

Drogéria: sprchový šampón, mydlo, pasta, kefky (aj detské), detské plienky (veľkosť 1-4), papierové vreckovky, toaletný papier.

Čističe: jar, prach na pranie, čistič na podlahy, wc čistič


Tento týždeň sme opäť preberali vaše “malé nákupy”. Cez víkend ich odovzdáme Centru pomoci človeku 🙌🏼 a…

Posted by Arta on Friday, March 12, 2021

 

Text: Martin Palkovič

Continue Reading

Reklama

Populárne články